Kousání a argese

Od: Datum: 23.11.16 19:03 odpovědí: 11 změna: 27.11.16 17:40

štěně cca 4 měsíce, malí plemeno -směska poulička a terorizuje nás doma všechny, procházky , vodítko spanek i jídlo super , ale neustále kousání do nohou a bohužel se to stupňuje a startuje ,,, děti se ho začínají bát, zkusila jsem přes čumák- reaguje ještě více ... nesmí,fuj a nic... nakonec pár konfliktama a nyní mám první šrám, je to až obrana ve strachu, jsem z toho fakt nešťastná, prostě nechápeme ..proč

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.11.16 19:16
To dělal i náš hafan.S agresí to nemá nic společnýho , prostě vas bere jako sourozence. Když kousne víc tak zajekněte a skončete hru ať si to dává pomalu v hlavičce dohromady co je správný a co ne. Hlavně ho netrestejte . Chodte mezi lidi a pejsky . Učte ho povely a odmněnujte pamlskem když poslechne.Bude to ok...chce to čas.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.11.16 19:28

Je to malé štěně, které neví co může a co nemůže... Rádo si hraje, i s vašima nohama, je to pro něj jako hračka... A vy mu musíte vysvětlit, že to tak není... Jakmile vás začne kousat, tak vykřikněte FUJ ! A vemte hračku a začněte mu s ní mávat před nosem.. Jemu to začne vadit a začne kousat do hračky, tím ho odradíte ;)... Moje dcera měla také pokousané prsty a tak jsme si s fenečkou začali co nejvíce hrát s těmi hračkami ;)... Zkuste mu tu hračku hodit a pak s ním chvíli hrát a unavit... Nejlepší jsou kousací měkké hračky a nebo mu kupte malé kousací tyčinky pro pejsky ;)...

doplněno 23.11.16 19:33:

Ono je to roztomilé, když vám malé štěně žužlá a kouše prsty, ale někdy to už přechází meze a právě to, mu musíte vysvětlit, rozhodně ho neplácejte, jenom napomenout a zabavit ;)...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.11.16 19:36

Taky mám malý štěně a nejraději má moje ruce,nos a uši.je několik možností jak ho to odnaučovat.Když mě kousne moc tak zaječím až pustí nebo jsem mu párkrát zmáčkla čumák a řekla nekousej.A nebo mu dám buvolí kostičku a mám od něj pokoj :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.11.16 19:59

Zdravím..!

"Malí" plemeno... (strašné) Je vcelku hrozivé, jak se dnes vyjadřují mladí lidé...

Jsou klidně schopni napsat ve slově "umyvadlo, či panely" "i"...

Má češtinářka (dej ji Bůh dobré nebe) by mě asi zabila.

Nyní k samotné otázce...

Většina dnešních lidí, si myslí... nebo mají ten dojem, že se pes jaksi "vychová sám"...

To je ovšem prudký omyl. Řada dnešních "managerů", či jakýchsi "velitelů něčeho", má pocit,

že si musí nutně pořídit plemeno psa, na které nemají.

Váš problém by to být neměl. Tam by měla stačit důraznost, což u Vás zřejmě chybí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.11.16 00:17

Možná byste měla popsat konkrétní situaci, kdy "vyjede". Jestli je rozdivočený, nebo v klidu, když jdete jen kolem, něco mu berete... Prostě se víc rozepište.

Jakýkoliv náznak agrese či nevhodného chování musí být potlačen v zárodku. I nechtěné rozverné okusování při hrách. (ne tím, že ho budete také napadat) Někteří psi jsou naprosto v pohodě, stačí jim naznačit třeba syknutím. A jiní jsou dravější, vy jim budete v začátku tolerovat pár prohřešků a než se rozkoukáte, máte malého teroristu.

Musíte ho stále vychovávat a být důslední. Vždy trvat na splnění povelu.Ve všem musí být až ten poslední, všichni v rodině by mu měli být nadřazení.

Datum: 26.11.16 19:40

4 měsíce, to je ještě nevycválané, hravé mimino. Navíc, má mléčné, jako jehličky, ostré zuby. V tomto věku se ještě o výchově ani mluvit snad ani nemůže. Ikdyž snaha musí zůstat. Malé rasy jsou tak rozlítané, že vůbec nevnímají. Teď ještě je to hra, o agresi nemůže být vůbec řeč. V té době jsme sedávali u stolu s nohama pod sebou, vkleče. :-D Až nabude trošku rozum začne si budovat pozici ve smečce. Moje děti to v té době vyřešily tak, že nejprve Andyho a za 10 let Bubu, pokousaly. Dcerka ho chytla a kousla do stehna. Dost citelně. Bylo veliké leknutí a psík dokonce přišel žalovat, s velkým kvikáním, ale věděl, že i ta holčička má zuby. A hned věděl, kde je jeho místo.

doplněno 26.11.16 20:03:

Blanko a proč ne? Úplně klidně. Náš výcvikář se na cvičáku serval se psem a pokousal ho. Měla jste vidět, jak psisko zkrotnul! Já jsem jednou také pokousala středního knírače, protože si příliš troufal, když jsem ho stříhala. A byl klid. Dostříhala jsem v pohodě. Kolem očí, uší i pytlíka. Držel pak bez problémů. A byl 2. v kruhu na mezinárodní výstavě.:-D

doplněno 27.11.16 10:41:

I pan Desenský několikrát přiznal, že psa pokousal. Mělo to velký dopad, pes ho uznal. *palec*

Datum: 26.11.16 19:50

Počkat...nechcete mi snad říct, že by měla tazatelka psa kousat do nohy, že ne *smich* *zed**haha*?

doplněno 26.11.16 20:16:

babkazov, tak to je neuvěřitelné, co si člověk nevymyslí *sok* ! Počkat... v tom případě by tuto otázku měl napsat spíše pes : Prosím pejsci poraďte mi, co mám dělat, když moje panička mě kouše a je agresivní? :-D *smich**zed**bzum**sok*:) Ach jo, co já se tady na této poradně ještě nedozvím *haha* ...

Datum: 27.11.16 11:00

blanko, proč se tak divíte? pes vás bere za svojí smečku, proto není vůbec špatný nápad "umravnit" psa metodami, které jsou v psí smečce obvyklé, a obhájit si tak pozici "nadřízeného" ;)

Datum: 27.11.16 11:44

Já to chápu, ale přijde mi na hlavu ho kousat *bzum* ... Vím že lidi jsou z opic, ale myslela jsem, že jsme už pokročilí a nechováme se jak zvířata, ale jako lidé :)... A já teda nevím, ale jak by se mu asi líbilo, kdybyste ho kousala? Myslíte že vám dá pokoj? Já myslím, že byste akorát měla z toho potíže a to kvůli vaši agresivitě, ale je to pouze můj názor :)...

doplněno 27.11.16 13:37:

babkazov, už jen dotaz... Koušete i Dorku *haha*?

Datum: 27.11.16 16:55

Blani, nene, Dorotku jsem nemusela nikdy kousnout. Ta si mylí, že se narodila proto, aby mi dělala radost. :-D A fakt. Navíc, už má roky, je sice velice vitální, ale jsme sžité, nesmírně si rozumíme. Skoro si čteme přání z očí. Není třeba ani hlas zvyšovat. *cert*Jen když najde lidské hovino, pak řvu jak hysterka a ona je naprosto hluchá!

Datum: 27.11.16 17:40
babkazov, aspoň že tak :) ... A s tím jak jste psala : Kolem očí, uší i pytlíku, to jste myslela jako že ho koušete a nebo že ho stříháte? :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.