Nemocný chameleon?+foto

Od: Datum: 22.11.16 21:17 odpovědí: 6 změna: 26.11.16 19:41

Nevíte, náhodou, co se udělalo našemu chameleonovi na hřbetě? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.16 21:20

A nebude to APSCES? http://www.nasi-chameleoni.cz/nemoci/ *sok*

doplněno 22.11.16 21:22:

Jo a já nevím stejně co myslíte *smich*, co přesně se Vám nezdá? Ty bíle fleky? Nebo co? *nevi* Nejsem expert přes chameleony *smich*...

doplněno 23.11.16 15:33:

Ano, právě koukám na fotky chameleonů a žádný z nich, není tak hubený :(... Vypadá spíše jako kostra chameleona *sok* *zed*.. Musíte ho chudáčka častěji krmit ... Dočetla jsem se, že chameleoni jsou jak známo hmyzožravci, ale samozřejmě i nějaká ta jiná pochoutka neuškodí, jako třeba : kousky mandarinky, jablek, rajčat a listy rostlin v teráriu... Však pravidlem je, nekrmit chameleona potravou, která přesahuje 3/4 velikosti hlavy *sok* ! Chameleon totiž potravu nedokáže rozkousat a tak ji polyká celou ;)... Také potřebuje vitamíny, to znamená, že nějaký ten hmyz vyválíte ve vitamínové směsi a 3 krát ve vápníku... Krmit tak 5 krát týdně a z toho tak jednou podávat hmyzí vitamínovou pochoutku ;)... Krmení smýkaným hmyzem je pro chameleona příjemné zpestření jídelníčku a navíc má pozitivní vliv na jeho zažívání *palec*... Pak tu také ten pán popisuje, že nejlepší je, naučit chameleona pít z pipety, ale dejte pozor na to, abyste mu to nedali do nosní dírky ! Takže toto je tak přiměřený chameleonův jídelníček *palec*...

Ohodnoceno: 1x

Od: rora®
Datum: 23.11.16 10:50

Nemohl se popálit o žárovku? Dejte foto na teraporadnu.cz, je tam rubrika přímo o chamících.

Ohodnoceno: 0x

Od: ria®
Datum: 23.11.16 11:10

Vypadá to na plíseň, opravu by to chtělo oko odborníka, celkově se mi zdá hodně nezdravý, ale to může být jen špatná fotka..

Datum: 23.11.16 11:43

Zdá se mi to, nebo je chameleon fakt tak vychrtlý?

Datum: 23.11.16 14:42

Bohužel nezdá. Brutální podvýživa a řekla bych, že už i dost patrná křivice. Chamík se rozhodně nemá dobře.

K autorovi - jak často a čím krmíš?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.11.16 19:41

Jste si naprosto jistá, že nemá cizopasníky? Červy?

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.