Kotě-kocka nebo kocour

Od: Datum: 13.11.16 16:01 odpovědí: 7 změna: 13.11.16 19:53

Dobré odpoledne.V září jsme dostali 2.měsíční kotě.Majitelé nám tvdili že je to kocourek.Dnes jsem si ale všimla,že má nějak zakulacené bříško,a tak bych se chtěla zeptat na radu.Děkuji předem za rychlé odpovědi.Chystáme se i k zvěrolékaři zhruba za 10.dní.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.16 16:08
avatar

No jo, to se musíte ale podívat jinam, než na bříško ... *smich*

Tady to máte i s obrázkem : http://www.emimino.cz/diskuse…/kocourek-nebo-kocicka-31237/

Ohodnoceno: 1x
 
Od: natasa
Datum: 13.11.16 16:58

Kotě to má hned pod řitním otvorem,ale kouličky nevidím.

Od: pb®
Datum: 13.11.16 16:33

Pokud správně počítám, je kočka čtyřměsíční. To je téměř vyloučené, aby byla březí, tedy pokud věk odpovídá. Zakulacené bříško taky může být bříško plné parazitů. Odčervujete? Nejspíš ne, když se k vetovi teprve chystáte. Čtyřměsíčné kotě už má být 2x vakcinované a tedy v plné imunitě, ne se s ním za dva měsíce co ho máte, k veterináři teprve chystat. Podívejte se mu pod ocas, varlata a penis snad poznáte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: natasa
Datum: 13.11.16 17:01

Nám tvrdili že ano,ale nějsem si s měsícem úplně jistá.Jinak to má hned pod řitním otvorem,ale kouličky nevidím.

Od: pb®
Datum: 13.11.16 19:32

Jak byla velká, kolik vážila? I když špatně živená podtržená koťata jsou menší a pak i v dospělosti můžou mít velikost kotěte, to však nic nemění na jejich schopnosti se rozmnožovat. Jestli jste třeba trvali na malém(mladém) kotěti, klidně mohli zalhat, otázka je jak moc dobří známí jste. Věk lze u malých koťat snadno určit podle výměny zubů. Už má přezubeno nebo teprve začíná? Každopádně březost kočky lze docela dobře určit podle zvětšených růžových cecíků.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.16 19:45
avatar

Vlevo kočka, vpravo koucour


doplněno 13.11.16 19:58:

Kočka přichází poprvé do říje mezi čtvrtým a dvanáctým měsícem, průměrem je šestý až osmý měsíc, To je období, kdy by tedy mohla očekávat porpvé koťata*jasne*. Říje se projevuje nápadnou změnu chování, kočka se ráda mazlí, vyžaduje tělesný kontakt, přechází po místnosti, popř. neustále chodí z domu ven a dovnitř. O pár dnů později se kočka válí po zemi, stále intenzivněji křičí, postojem vybízí k páření.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.16 19:53
avatar

Nechcete nám sem dát foto? Zepředu, zezadu ;) Lepší než tipovat imaginární kočku-kocoura *smich* Pokud si ani po porovnání s odkazem od @promon nejste jistí , tak vydržte do návštěvy veterináře. M.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.