Dvířka pro kočku

Od: Datum: 13.11.16 12:16 odpovědí: 10 změna: 16.11.16 17:02

Zdravím, potřeboval bych poradit jak vymyslet (zasadit) dvířka pro kočku do spodního skleněného dílu balkonových dveří. Kočka by chtěla furt courat tam a zpatky, otevřené ji to teď v zimě nechat nemůžu a chodit jí furt otvírat mě nebaví.

Jak to máte vymyšlené vy?

Za radu díky P.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.16 12:25
avatar

Tady musíte být jednoznačně silnější vy. Kočka si musí ve své hlavě srovnat, co by chtěla. Chvilku jí to potrvá, ale věřte tomu, že nakonec situaci pochopí a zařídí se tak, aby to vyhovovalo poskytnutým možnostem. :)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kakamila
Datum: 13.11.16 12:26
Vyměnit spodní zasklený díl za pevný s dvířky...ale asi tama bude táhnout...není lepší občas vyvětrat a při tom pustit kočku?
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.11.16 12:34
avatar

https://www.mall.cz/dvirka-kocky/trixie-pruchozi-dvirka-do-skla?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=Chovatelsk%c3%a9+pot%c5%99eby+-+produktov%c3%a1&utm_content=Dv%c3%ad%c5%99ka&utm_term=

Že to jde jsem netušila, dvířka mají na chalupě kočky ve dřevěných dveřích, bohužel se naučil otevírat i jeden ježek. Domácí kocour v bytě má smůlu a musí být doma.


doplněno 13.11.16 14:24:

Pb to fakt koukám, na kolik to příjde?


doplněno 13.11.16 14:30:

Díky a práce?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 13.11.16 14:36

Dvířka kolem 700Kč, nové sklo do dveří asi 2000Kč, ale dělali to známí. Jeden vyříznul a druhý opatřil hliníkovou fólií a napustil plynem. Máme totiž sklo v balkónových dveřích nedělené. Když je dělené, je menší a je to tedy levnější. Ale kdo mohl před 10ti lety tušit, že partnera napadne při přestavbě koupelny posunout příčku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 13.11.16 14:13

doplněno 13.11.16 14:21:

Mám, šikovný slkenář udělal kulatý otvor do dvojska a jiný šikovný to pak vyplnil plynem. Ale stejně si tím vpodstatě zničíte dveře a jejich izolační schopnost, bude se to v zimě rosit a bude tím trochu táhnout. Ale co by člověk pro kočičky neudělal a když je ta možnost, aby si chodily na balkon, proč jim jí upírat. Dle sklenáře to chce hledat dvířka, která se montují do kruhového otvoru, protože je snažší do skla vyříznot kruh než obdélník. A takových dvířek moc není, většinou jsou právě ta obdélníková. Já mám navíc kočky velké, takže jsem musela hledat i velká dvířka, nějakými 15x15cm by mi neprolezly. Před tím jsem měla otvor ve zdi, který šel v zimě třeba na noc zacpat polystyrénovou kostkou a nikde nic netáhlo, ale při posouvání příčky u koupelny byl otvor zazděn a já jsem prostě chtěla, aby kočky mohly chodit ven jak chtějí.


doplněno 13.11.16 14:27:

Mám tyhle http://www.elektro-obojky.cz/dvirka-pro-psy-a-kocky/dvirka-staywell-270-pruhledne

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 13.11.16 14:56
avatar

taky máme dvířka ve venkovních dveřích hranatá. a z druhé strany to jde zavřít že se tam nikdo nedostane.anáš kocour je už doma , dvířka zavřená na dveřích mříže.Taky se tam nějaké zvíře dobývalo , bylo shozené prkno které jsem tam dala. Jeden chatař říkal že tam viděl jezevce, no nějak se mi to nezdá ale je tam les a pole možný by to bylo. Do té výplně by to určitě šlo, mají to jedny mí sousedi. ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.16 17:32
avatar

To je někdy k neuvěření jak si nás lidi ty kočky omotají kolem packy*smich*můžu jen závidět ten krásný průchod na balkon.Taky jsem to zvažovala,ale z kocoura se stal pecivál,kterému je zima,protože se raději zabalí do deky,ale kočka by rajzovala pořád.Díkybohu se naučila,že si tam pobude a nechce hned zpátky.

Každopádně se zase já pochlubím jaký mají ty naše záchod.Kvůli dětem a místu,jsme jim udělali ve spodní části skříně prostor na záchodky.Každá má svůj vstup přímo do hajzlíku.Jsme ve starém činžáku a tahle vestavěná skřín sloužila jako špajz,takže v ní vedou větrací roury s malými průduchy,takže jim ten záchodek i větrá.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.11.16 18:42
avatar

Lucie to je perfektní, náš kocour má záchod v bytě v komoře ale váš nápad je lepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.16 19:39
avatar

Liduš-díky,ta skřín je "technická",až ty další co jsou vedle ní jsou na šatstvo.Spodek mají kočky a jinak tam jsou v policích uklízecí věci,toaleťáky,takže tam ten kočičí záchodek nevadí.Vůbec netuším,kdyby nás to nenapadlo,jak bysme jinak uchránili záchodek před dětma.Z lina jsme museli udělat "záclonku"protože v zimě tak dobře odvětrávala,až nám táhlo na nohy:-D

Největší sranda je jak se ti dva chlupatci navzájem lekají.Jeden vždycky čeká až ten druhý poleze ze záchodku ven a bafne na něho:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.16 17:02
avatar

Kočky ráno pustíme ven, večer zpátky. Která se nevrátí, bude venku do rána.

Rozmyslete si váš nápad s kočičími dvířky, protože ztratíte kontrolu nad tím kdo a kdy k vám vleze. Ať si váš byt neoznačkuje nějaký toulavý kocour.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.