Ježci...schovat?už je čas?nebo ještě po

Od: Datum: 11.11.16 21:50 odpovědí: 12 změna: 11.05.17 21:09

chci se zeptat na zahradě mám opět ježky,vím že když ježek nemá kilo a půl tak zimu nepřežije,je už čas je zazimovat,nebo ještě ne...děkuji...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.16 22:05
avatar

Máte tam hromadu listí? Dokáží se zazimovat a vy jim můžete zatím nosit něco k jídlu, maso, tvaroh, kočičí granule.Stačí když váží víc jak půl kg.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.11.16 08:14

Jo, s tou hromadou listí to je báječný nápad. Před pár lety jsme na zahradě nahrabali listí na kupu, že se uklidí do kompostu později. Za nějaký čas to jdu sklízet a ony tam nějaké bodliny - byl tam schovaný ježek! Takže jsem tam nahrnula ještě další listí a s úklidem počkala až do jara, kdy ježek odešel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.16 09:53

Dajko. A právě proto by si měli lidi dát na jaře pozor, co kde pálí. Zrovna ti ježci jsou zalezlí v různých hromadach roští apod a zbytečně chudací v ohni uhynou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.16 10:05
avatar

Stejně tak hospodařící používající vidle, zapíchnou do hromady a neuvědomí si, že by tam mohl být schovaný ježek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.16 22:57
avatar

Kilo a půl... To ne...

Mrkněte sem. http://www.zvirevnouzi.cz/zvireci-poradna/jezci/

Tam je vše krásně popsáno. Začátkem listopadu potřebuje pomoc ježek, který má méně než půl kila. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.16 00:18
avatar

Je dobré ježka zvážit, nebo vzít do ruky, jestli máte odhad.

V tomto období ale ježek na zahradě již mnoho potravy nenajde a tedy se nevykrmí. Pozor na kočičí granule. V dobré víře je nasypete pro ježky, ale sežerou to někdy právě ty kočičky. Lepší jsou granule pro psy, ale ještě lepší psí konzervička, tu ježci milují, srdíčka. Ke granulím vodu.

Můžete dát i dvě piškoty, slunečnicová semínka, uvedený tvrdý tvaroh, na větší kusy vařené vejce natvrdo. Mě ježci venku již zazimovali a k potravě dva dny nepřišli.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pb®
Datum: 12.11.16 08:43
Prosím vás a na psích granulích si jako kočka pochutnat nemůže? Kočičí granule jsou vhodnější, protože jsou menší a kvalitnější, obsahují více bílkovin a tuku.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.16 09:50
avatar

Kočky jsou mlsné, vybíravé, psí granule jim nemusí vonět, též kočičí granule jsou tučnější a pokud to jsou kočky trošku nakrmené, nejsou silně vyhládlé, tak si myslím, že ty psí nebudou.

Kdo má kočky i psa, tak může udělat pokus, co ty číči na psí žrádlo.

Když byl ježek hladový, sežral granule ve trvrdém stavu, pak se jim vyhýbal, když jsem je mírně zvlhčila, tak je sežrali.

Podle černých hovínek 1-1.5 cm poznáte, jestli tam chodí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.16 10:06
avatar

Sice mimo dotaz, ale k tomu, co kočka preferuje... Ano, kočky jsou vybíravé, proto se vždy řídí tím, že ve vedlejší misce (i psí) je žrádlo určitě lepší... ;) M.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.16 00:33
avatar

Tak to vám popíšu zcela přesně.Zde na poradně jsem to také řešila, takže život ježků mám prostudovaný poměrně dobře.Pokud mají dostatečnou váhu, najdou si sami nějaký úkryt(který jim můžete v dobré víře jednoduše nastražit), k přežití zimy v zimním spánku – hibernaci,kdy jejich teplota klesne na 5°C. Až do jara musí čerpat energetické zásoby ze svých tukových.Proto, aby ježek hibernoval, v říjnu potřebuje mít váhu 400g a v listopadu 600g. Pokud ježčata z pozdějšího vrhu, takové váhy včas nedosáhnou, k hibernaci nedojde a v této chvíli je potřeba pomoc člověka.Z neznalosti jejích života se ale zachraňují i ježci, kteří to nepotřebují, což jim může spíš uškodit.Přesto ale můžete spatřit aktivního ježka i v zimě, je to proto,že mu došly jeho energetické zásoby, ubytovat ho doma může být velkou pomocí, pokud mu ovšem poskytnete opravdu vhodné podmínky i stravu.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.11.16 10:27
avatar

Druhé babičce zimoval ježek v zateplené boudičce s listím uvnitř. A s miskou kočičích granulí vedle. Jen s vodou se babička starala, protože zamrzala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 11.05.17 21:09
avatar

Je jaro a nyní je třeba zase dávat pozor v přírodě i na jiná zvířátka:

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.