Zlatý retrívr

Od: Datum: 08.11.16 07:02 odpovědí: 12 změna: 17.11.16 17:01
Dobrý den.
Chtěli bychom si pořídit Zlatého retrívra a chtěl jsem se zeptat jestli je vhodný do tohohle prostředí: Máme být 4+1 s velkou chladnou chodbou na léto.Asi 50 metrů je poměrně velký rybník. Všude kolem je krásná příroda na delší procházky. Předem děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.11.16 07:38
avatar

Dobrý den, prostředí je jedna věc, ale jsou i záležitosti důležitější. Je to poměrně velký a krásný pes, je vhodný k dětem, prý miluje vodu a má klidnou povahu. Jenže, žádný pejsek nechce být v bytě sám, může např. štěkat, rušit sousedy a trpět samotou. Také bude línat (bude vyžadovat péči o srst), dost toho sežere a veterinář není zdarma. Takže, je třeba toto vše zohlednit. Zdravím!


doplněno 08.11.16 08:17:

Poznámka k tomu línání - on líná prakticky každý pes a délka jeho srsti na to nemá vliv. Jenom ty delší chlupy jsou více vidět. Kdo si chce pejska pořídit, tak s tím musí počítat. Dost se dá zvládnout pravidelným vyčesáváním srsti a "opad" je potom menší. No, a chce to dobrý vysavač .


doplněno 08.11.16 08:56:

michael - píšete, že je v blízkosti rybník. Připravte se na to, že tam pejsek bude skákat a prý ani volání pána ho nezastaví - tak tu vodu milují (vyčteno z článku na internetu). A také uvažujte, kde bude pejsek např. o dovolených a že je to závazek na hodně let (které za to přátelství stojí).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.16 07:39
avatar

dobrý den, prostředí se zdá dobré, ale to úplně nejdůležitější je, abyste měli dost času a chuti se pejskovi věnovat

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.11.16 08:03
avatar
Zeť měl stejného psa ve třípokojáku. Na rovinu ti musím říct že ten pes smrděl po celém bytě. Všude kudy prošel byly v nábytku jeho chlupy a navíc jak si ho někdy nevzal do práce na dílnu a nechal ho půl dne doma samotnýho, byl pes pak venku při venčení naprosto nezvladatelný. Když se přestěhovali k nám za dcerou, trval jsem na tom že si pes musí zvyknout venku. Dneska je z něj poměrně inteligentní pes s vlastní zateplenou boudou a po roce drezury už si ho i dovolím pustit na volno bez voďáku. Byl to ale rok perné dřiny vychovat z panelákového paličatého nezvladatelného vládce bytu normálního psa.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: alen
Datum: 08.11.16 08:02

Myslím si, že velký pes nemá v bytě vůbec co dělat, plemeno hodně líná. Píšete o prostředí, což není tak podstatné, ale nepíšete kolik hodin denně, bude muset být pes sám a čekat na Vás

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.16 08:07
avatar
Tomu psovi je nejlepe venku na zahrade a ne na chodbe. Ktomu v bytu je spatne to, ze ma hodne chlupu. Takze na jare je cely byt od chlupu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.16 08:46

Bohužel všichni ti, kteří napsali o retrieverovi, že patří na zahradu, jsou úplně mimo. *zed*

Retriever je "smečkový" pes, který miluje svoji rodinu a nejspokojenější je, když může být s ní. Retriever zavřený v kotci na zahradě není se svou "smečkou" a trpí tam.

Pozitiva - Je to dobrácký pes, který si nechá od dětí líbit prakticky cokoliv. Měli jsme skoro dvouletou fenku, když se narodila dcera. Pes se od ní nehnul a neustále ji hlídal. Nechal si od ní líbit úplně všechno, když se učila stavět na nohy, tak ji používala jako oporu, chytila se za srst a vytáhla se nahoru.

Negativa - Srst... i když vyčesáváte, jsou chlupy stejně všude a pořád. Není to hlídač, zareagoval by až v případě napadení pána, jinak vám každý majitel potvrdí, že případného vetřelce spíš umazlí než zakousne. :-D Miluje vodu... musíte s tím počítat a koupit misky, které nepřevrátí a dávat je na místo, kde nevadí případné vylití. Ta naše jako štěně s oblibou máčela packy a převracela misky (než jsme koupili těžké kameninové). I v dospělosti si hrála tak, že do misky "bublala" - strčila tam čenich a bavila se tím, že vyfukovala vzduch.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: annaa
Datum: 08.11.16 13:00

Jen doplním k těm negativům, která už tady byla popsána, že mokrý pes hodně smrdí a dlouhosrsté rasy hodně dlouho schnou. Mít v bytě psa, který se při každé vycházce namočí v rybníku, opravdu není žádná výhra.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.11.16 22:07
avatar

Zdravím. Zlatý retrívr je velice milý a šikovný pes. Prostředí, které jste zmínil, je fajn, je to několik bonusů. Ale pro psa je vhodný každý byt (i maličká garsonka). Protože pes, když je člověk v práci, prakticky celou dobu spí. A když ho něco probudí, jde se napít, musí mít neustále ve vhodné misce vodu. Je fuk, jestli má 30 metrový peršan, nebo 1,5 metrovou deku pod stolem. Protože pes začíná žít teprve ve chvíli, kdy mu smečka přijde domů z práce a ze školy. Pes to bere tak, že smečka byla na lovu. A hned po příchodu domů je potřeba vzít pejska ven. Není pro něj důležité kam, ale mít s kým a na jak dlouho! Pes je smečkové zvíře, ne samotář. Musí se se smečkou proběhnout, pohrát si, zalumpačit a být chválen za každou maličkost a pomazlen, kdykoliv to jde. Musí mít od malička kontakt s jinými pejsky (to je to nejdůležitější pro socializaci a budoucí chování). A po vyběhání nakrmit. Zase nejlépe, pokud jí celá smečka. Lidi u stolu, jsou výše postaveni, pejsek na zemi, aby si uvědomoval, kdo velí a kdo poslouchá. Večer spát do ložnice taky celá smečka. Lidi nahoru do postele, pes na pelíšek na zem. Hezké prostředí je fajn, ale pro pejska je nejdůležitější, aby s ním lidi byli, co to jde. Nejhorší pro psa je být vyhnán na zahradu a tam být sám a sám. Pak neví, jak se chovat, co nedělat a co dělat a najednou člověk zjistí, že pes "neposlouchá". Ale přitom si nepřizná, že psa nic nenaučil, že se mu nevěnoval. Každý pes se přerazí, aby nám vyhověl a udělal radost. Ale musíme ho naučit jak, musíme se naučit s ním komunikovat. Aby rozuměl, co po něm chceme a my uměli poznat, co chce on po nás. A o tom to s pejsky je. Ida

Ohodnoceno: 5x
 
Od: sepi®
Datum: 09.11.16 11:30
avatar

No to je krásně napsané )) tak by to mělo být *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.16 18:57

Retrívr je od slova retrieve, což znamená přinést. Byli šlechtěni k tomu, aby nosili zastřelené kachny z bažin. Proto milují vodu a ráchání se v ní, počítejte s tím, že se namočí prakticky při každé vycházce a pak bude smrdět jako pes.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xxxyy
Datum: 16.11.16 19:05

Příbuzní retrívra mají, v bytě 4+1. Není sebemenší problém, pes je vycvičen, přošel i uchovněním nebo jak se tomu říká. Nikdy v bytě neštěkal a neštastný také není. Ovsem vyzaduje to nekolik podmínek. Chodit s ním minimálně 3x denne na dlouhé vycházky. Tento rezim lze snadno naucit. nikdy neudelal louzi nebo hromadku v byte. I doma se mu venovat. Ovsem pribuzni maji jednu vyhodu. Maji chatu a tam jsou pres leto a pes s nimi. Neni tedy v tech nejvetsich paracich v byte. Ale da se to. Je to jen o pristupu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: helenasmetanova
Datum: 17.11.16 17:01

Lidé mají v bytě ledajaké zvíře. Pes v bytě akorát vyžaduje více času, určitě se tam trápit nebude. Tito psi jsou rádi, když mohou být se svým pánem.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.