Želva nádherná nežere

Od: Datum: 06.11.16 10:05 odpovědí: 7 změna: 07.11.16 19:42

Dobrý den,

chci se tímto obrátit na chovatele vodních želv. Mám doma vodní želvu (želvu nádhernou), stará 19 let. Před 2 týdny jsem si všiml, že při krmení není schopná otevřít tlamičku, abych snědla potravu. Má snahu se najíst, ale vždy tato snaha skončí po tom co se k potravě dostane a chce jej "klovnout". Působí to na mě, jako by ji bolelo otevírat tlamičku. Želva se jinak chová úplně normálně jako by ji nic nebylo. Nezažil jste toto někdo, případě nevíte čím by toto mohlo být?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.11.16 10:16
avatar

Domnívám se, že želva touží po zimním spánku. V tuto dobu tyto želvy skoro nic nejí a vyžadují změnu podmínek... v březnu se pak opět proberou k aktivitě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.16 10:22

Ahoj Michale, nevím jak vodní želvy, ale ty suchozemské se skutečně správně měly ukládat ke spánku. Každopádně pokud se nemůže nažrat a bolela by jí tlama, nezkoušel jsi něco měkého? např. vajíčko, červy? případně bych se na to zeptal ve zverimexu či u veterináře. Zverimexy mají otevřeno i dnes, veterinář až zítra. Hodně štěstí a dej sem pak vědět, čím to bylo. *pivo*


doplněno 06.11.16 13:52:

Napiš odkud jsi (okresní město) a zkusíme se podívat po internetu, jestli tam není nějaký specialista, u nás třeba dům dětí a mládeže má chovatelské kroužky, kde jsou lidé, kteří tomu rozumí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: michalb
Datum: 07.11.16 10:56

Kroměříž

Datum: 07.11.16 18:07

http://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=veterin%C3%A1rn%C3%AD+plazi+krom%C4%9B%C5%99%C3%AD%C5%BE

zkusil bych se zeptat na té škole učitelů, zda nevědí, co by to mohlo být, případně kde je nejbližší odborník na želvy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalb
Datum: 06.11.16 13:08

Ano, vím o tom, že želvy v tuto dobu spí, ale za celých 19 let jsem toto nikdy nedělal. Resp. v době kdy jsem začínal, tak jsem neměl ve svém okolí nikoho, kdo by vodní želvu zazimoval. Navíc z předchozích let vím, že želva v zimním období byla vždy utlumená a příjmala potravu v malém množství, ale příjmala. Teď je to jiné, je vidět, že by se chtěla najíst, ale něco ji brání, bohužel nevím co :( Asi mi vážně nezbyde nic jiného než se obrátit na veterináře, ale mám obavy, že ti co jsou tu u nás, dělají v 99% psi a kočky. A tutdíž mám obavy z toho zda ji budou vůbec schopni pomoci případně řádně vyšetřit. Proto jserm se obrátil sem, zda se nenajde nějaký chovatel, který by mohl poradit.

Od: sgsh
Datum: 06.11.16 13:29

To máte pravdu, určitě si najděte veterináře specializovaného na plazy. My byli jednou se želvou u normálního a byla to naprostá katastrofa!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.11.16 19:42
avatar

Určitě vám doporučuji návštěvu specializovaného veterináře. Já jsem bohužel tohle zanedbala. Měla jsem želvu nádhernou 17 let. Potravu přijímala celoročně bez problémů. Až jednou nějak během září přestala jíst a jakoby stále spala. Vždycky jsem ji probudila na krmení, občas něco ďobla, ale neměla prostě zájem. Hledala jsem informace na internetu a uklidnilo mě, že se chystá na spaní. Že tyto želvy přes zimu často nejedí a je to v pořádku. Bohužel mě to uklidnilo, i když toto nikdy za těch 17 let neudělala. Asi za šest týdnů uhynula. Dodnes si vyčítám, že jsem ji na veterinu nevzala.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.