Pes neposlouchá

Od: Datum: 03.11.16 16:06 odpovědí: 18 změna: 07.11.16 20:49
Nevíte jak psa odnaučit skákání? (7mesicu)
Učila bych ji to ale ona skáče jen když přicházím se školy..a pochopte mám na sobě čisté a drahé oblečení a pes mi ho zničí.
Říkám ji že nesmí a švihám ji po zadku ale ta na to kašle

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.11.16 16:09
avatar

1. Začněte tím, že psa přestanete bít.

2. Nikdy nenechte psa, aby na vás nebo někoho jiného skákal - on nerozezná, kdy může a kdo mu to kdy dovolí. Ani na věci (brána, plot).

3. Když pes vyskoči, chyťte ho za přední tlapy nebo ho jinak laskavě sundejte ze sebe, řekněte "neskákej" a pokud už nevyskočí, tak ruka, která ho sundala, ihned psa chválí, podrbe za ušima, ze začátku je důležitý i pamlsek - nos v kapse piškot ;)


doplněno 03.11.16 16:17:

Kousat jako že vás doopravdy kousne? Je agresivní? Tak to je daleko větši problém než skákání.

Jestli chňape po ruce, tak vydržet a sundat. Nepůjde to po měsíci. Je to rozjívené děcko, s určitou dočasnou neposlušností se musíte smířit (ale ne přestat vychovávat).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kk6
Datum: 03.11.16 16:15
To už jsme dělali..chytnete ji za tlapky a ona začne kousat
Od: kk6
Datum: 03.11.16 17:01
Cvičíme stále..ale skáče furt kolikrát se nám i něco stalo..je to miláček když je klidná ale jinak..
Kouše,skace,taha
Datum: 03.11.16 17:22
avatar

Jestli to je větší rasa, běžte s ní na cvičiště. V rodině musí být pán velitel, pes musí být na posledním místě. Potřebuje evidentně pevnou ruku, jinak ji nezvládnete a stane se to, co vidíme v televizi.

Pes odevzdaný někde v útulku, pes napadl, pes na prodej, daruji psa z důvodu stěhování, pes přivázaný v lese u stromu atd..

Každý den chodit se psem běhat, ne v džínách, ale v obyčejných teplákách, házet věci, cvičit, ale podle všeho, když chodíš do školy, tak jsi na výcvik psa nezkušená. Buďto si vše vyčteš, a budeš se psovi věnovat alespoň hodinku a půl po škole.

Začíná se od základního sedni, lehni, k noze, místo atd. Pes musí pracovat, hra a výcvik je pro něj to pravé.

Vždy za odměnu.

Pes není hračka, ani na mazlení, a nemůže se stavět na roveň člověku. Skákáním projevuje radost, a též se dostává do pozice, aby byl větší než ty, tudíž získal nadvládu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kk6
Datum: 03.11.16 17:53
Někdy by jsme psa nedali do útulku.
Ani by jsme ho neprodali
Cvičím ji ja.. můj Taťka cvičil na vojně pejsku takže jsem se to od něho naučila..v létě jsme chodili pravidelně teď už jen když neprší a nebo není -5
Je to Gordonsky setr takže určitě hyperaktivní..
Od: annaa
Datum: 03.11.16 18:30

Když vidíte, že se pes na Vás chystá skočit, musíte být rychlejší křiknout ne a ustoupit dozadu. Pes dopadne na všechny čtyři, na zemi ho pak pohlaďte a pochvalte.

Trochu drsnější, ale velmi účinný způsob je, jak pes vyskočí a opře se o Vás, přišlápněte mu zadní nohy. Samozřejmě s citem, ne dupnout. Spojí si tak vyskočení s tím nepříjemným pocitem, že mu stojíte na nohách. Odnaučí se to celkem rychle.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.11.16 19:29

Já mám takový fígl.Když jedu pryč tak koupím nebo si vezmu psí tyčinky.Při příchodu si je nachystám přede dveřma otevřu dveře a honem strčím tyčinky psum do papule.oní je čapnou a utíkají je do místnosti zblajznout.ani si nevspomenou že maj skákat.Když nic nemám tak jim řeknu honem honem a jdem do špajsky pro něco dobryho a neskáčou :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.16 17:56
avatar

Zdravím. (Myslím, že jsi děvče na ZŠ, proto budu tykat. Pokud ne, omlouvám se). Když pes neposlouchá, projeví se to tak, že činnost, kterou dobře umí a na povel běžně provádí, odmítne udělat. To je neposlouchání. Ale pokud odrostlé štěně, 7 měsíční puberťák, vyskakuje při vítání, pravděpodobně to dělá celých 5 měsíců, co ji máte. To není chyba psa, ale vás, lidí. Psovi je jedno, co máš na sobě, má radost a vítá. Takto jste ji to naučili. Ale hlavní vaší chybou je to, že nedopřáváte fence dostatek pohybu. Máte setra, stopaře. Je vyšlechtěn pro běh na stopě po fůru kilometrů. Děláte s ní takovéto aktivity? Necháváte ji alespoň 1x denně pořádně vyběhat s jinými pejsky? Pes je smečkové zvíře, musí mít společnost jiných psů, nebo bude v budoucnu problém s utíkáním. Navíc každý pes v pubertě má mnoho energie. A taky v tomto věku se pes necvičí, ale vychovává. A vychovává se pochvalami! Po každé činnosti, kterou chcete, aby tak dělala stále, musí nutně následovat pochvala. To znamená: Ráno dáš obojek. Přicházíš ze školy, vejdeš do dveří (nebo do vrátek - nevím) a jelikož je fenka naučená vítat skákáním (a vítat musí, to je psí přirozenost), musíš být rychlejší a s důrazným "ne" (skákej) ji chytit za obojek, přidržet a posadit. Když sedne a zklidní se, pohladit, pochválit (hodná, tak je správně) a pomazlit se s ní. Jít se převléknout a začít s učením. Zase jít za dveře, za chvíli vejít, nenechat vyskočit, chytit za obojek + "ne" - posadit - pochválit, když sedí pomazlit se s ní. Udělat to tak 3x. Další den zas 3x... Až pochopí, že má vítat v sedě, v klidu, jen vrtěním ocasem. Až to udělá sama, po pochvale a pomazlení přidávej dobrůtku. A je to. Ale psa švihat, to je ubohý a dementní. Nebo jsi viděla nějakou psí mámu švihat štěně klackem? Tomu pes nerozumí. Kdyby tobě Japonec japonsky říkal "směj se na mně" a švihal tě po zadku, smála by ses na něj? Ne. Nebylo by to neposlechnutí, ale nerozuměla bys mu, dokud by to neřekl "po tvém", po česku. Tak hodně fenku pozoruj, jak na co reaguje, jak se tváří a nauč se s ní komunikovat, ale po "jejím" po psím. Jinak ti nebude rozumět a nebude "poslouchat". Hodně radosti s fenečkou. Ida


doplněno 06.11.16 20:14:

Cervenasiska - naprostý nesmysl. Vy jste viděla fenu - mámu plácat štěňata novinami? Proč tedy štěňata (neplácající) fenu okamžitě poslechnou a už nikdy stejnou chybu neudělají? A čemu plácnutí novinami jako pomůže? A jak si to štěně vysvětlí? A lze použít jakékoliv noviny, nebo je určitý plátek účinnější? To bych fakt ráda věděla.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: cervenasiska
Datum: 06.11.16 21:16

Plácnutí novinami pomůže k tomu, že pejsek si to zapamatuje a podruhé už to neudělá. Vyzkoušeno a opravdu to funguje - třeba na loužičky, rozsypaný odpadkový koš v kuchyni apod. Klidně si o mě můžete myslet, že jsem sadista, ale jak jsem psal - nejde o to psa zmátit, to opravdu ne! Zkuste si lehce plácnout novinami na ruku bolí to? A k dalšímu Vašemu dotazu - lze samozřejmě použít jakékoliv noviny. Někdy stačí jen pejskovi říct: "kde mám ty noviny" a plácat se vůbec nemusí. To slovo pejsci rychle rozpoznají. Tak a teď do mě, že jsem tyran a psiska nemám rád... :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.16 21:29
avatar

Já teda souhlasím s idanova, protože jak řekla : jak si to jako pes vysvětlí? Ježiši kdo to kdy viděl plácat pejska novinami *zed**bzum*... To je jen nepovedený vtip, že :)? To jako fakt né... A jako ještě když nemají noviny? Budou pejska plácat letákem z Albertu *smich* *bzum*? A navíc, tazatelka říká, že na ní skáče když přijde ze školy, kde vezme honem rychle noviny? Né, jako teď mám strašný záchvat smíchu *smich**smich**smich*


doplněno 06.11.16 21:35:

A když už jsme u toho : Jaký tip novin by jste mi doporučil? *smich* Z jakého papíru jsou nejlepší? Nebo konkrétně mám vzít sportovní noviny a nebo radši o politice *smich*? Třeba by konečně pejsek pochopil politiku *haha* ...


doplněno 06.11.16 21:45:

cervenasiska jo a nikdo si o vás nemyslí že jste tyran, jen nějak nemůžeme pochopit vaši taktiku, kterou používáte zřejmě i na svého pejska *plac*. Jinak díky za pobavení *ua*..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cervenasiska
Datum: 06.11.16 21:44

Tady je zajímavý článek o "novinách" a čumáku v loužičce: www.hafici.cz/clanky/stenata-8/kdyz-stene-poznava-svet-12517/ nebo www.pejskowe.cz/blog/trest/ . Nebo si dejte na google "plácnutí pejska novinami".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.16 21:48
avatar

Ale no tak proberte se už *bzum*... Tohle přece není normální *stop*... A dobře, když to děláte vy, neznamená, že budete navádět i ostatní...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cervenasiska
Datum: 06.11.16 21:54

Ty články jsem si nevymyslel. A nikoho nenutím, že to musí dělat, třeba pejska chvalte 500x denně. Vy máte svůj názor, já mám svůj a tím to končí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.16 22:02
avatar

A vy svého pejska nechválíte *sok*? A vždy se má pejsek chválit, a pokud chcete vědět procenta tak 99 % se musí chválit a jedno nesmyslné procento 1 % se DOTKNOUT zadečku :)...


doplněno 06.11.16 22:11:

Samozřejmě to myslím tím, jako že ho nebudete plácat nijak, ale pejsek by samozřejmě měl znát slovíčko NE či NESMÍŠ, to neříkám, ale plácat ROZHODNĚ NE ! Když o tom tak přemýšlím co jsem napsala, tak si uvědomuji, že mi bychom také měli vědět, co je to NE a NESMÍŠ :)..

Ohodnoceno: 1x
 

 

Od: cervenasiska
Datum: 06.11.16 18:40

Pláněte ho lehce novinami. Tím nechci říct, že máte pejska mlátit, ale pouze upozornit. Určitě ho to nebude bolet a většinou to pomáhá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.16 12:10

Já teda nevím.Pes má radost že přijdete domu a vy ho budete plácat novinama.To je jak kdyby dítě přišlo ze školy chce vás obejmout a vy mu dáte facku*plac*Budto se honem k psovi ohnout a hladit ho a nebo jak jsem to psala nahoře*palec*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.11.16 20:05
avatar

Pes tě chce pravděpodobné přivítat. To, že skáče, znamená vítání, je zkrátka rád, že tě vidí. A nechápu, jak někdo může za toto psa zbít. Už jsem viděla případy, že pes při skákání dokonce srazil páníčka na zem, tam se to už musí řešit samozřejmě, ale koukám, že podle věku se jedná ještě o štěně. Můj pes mě taky vítá a má nutkání skákat, ale už si to nedovolí, protože... nemá důvod. Můj fígl je takový, že pokaždé, když přijdu ze školy, tak se k psovi nakloním, aby na mě nemusel skákat a začnu ho drbat, hladit apod. A to je právě to, co od Tebe vyžaduje. Chce polaskat, pohladit, zkrátka se chce s tebou fyzicky přivítat... Musíš mu ukázat, že ho ráda vidíš. Tímto fíglem se už řidím dlouhou dobu a Marley (můj pes) pochopil, že abych ho pohladila, tak nemusí skákat, ale nakloním se k němu já a poškrábu ho apod. Hotovo. Klidně nos u sebe i nějaké pamlsky a třeba ho za to i chval, že na tebe nevyskočil. Bití novinama nebo co všechno tady už bylo řečeno (co se týče trestů) je opravdu na nic. Pes má být šťastný, když vidí přicházet svého pána a ne se ho bát.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.11.16 20:49
avatar

Mám tibeťáčka, kterého jsem to odnaučit nedokázala. Šlapání na packy nezabralo, až povel sednout (ale jen na chvíli). A i když se k němu doslova vrhám až na zem, stejně má velmi silné nutkání poskakovat po zadních (dvakrát či třikrát) a vlepit mi aspoň "hubana" za ucho (míří na nos, ale já uhnu). Je to silnější než on, nemůže si pomoct. Vinu se snažím svalit na něj, protože je to prostě tibeťák a ti vždycky moc přemýšlí. :) M.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.