Fenka čůrá na vše čisté, umyté a vyprané

Od: Datum: 28.10.16 22:57 odpovědí: 11 změna: 05.11.16 15:56

Dobrý den, mám dotaz zda-li by mohl někdo poradit mám doma 2 fenky (7-letý bišonek a 5 měsíční am. staford). Bišonka je v pohodě, ale stafika pylně cvičíme, trenujeme, je velmi šikovná ovlada curani na podlozku i povely vše v poradku. postupne jak roste a zaciná byt vetsi nez vsichni pejsci u nás v rodine zacina si dovolovat. začla si čurat do pelisku- vyprala jsem, vydrhla, pocurala znova, pak mou deku v posteli, vyprala jsem ji a muzu znova. Na navsteve u sestry jsme museli 3x vytirat podlahu jakmile se podlaha umyla hned ji pocurala, koberec na schodech drhnu stale a stale je pravidelne pocurany. Vše co je čiste a vonave ihned označi. Mam se bat? vim ze je to štěně, ale nikdy s timto nebyl problem, venčim pravidelne sotva vyjde ven hned čura vsechno jak ma byt. tohle dela asi poslední tyden, nevime si rady. nemate nekdo podobnou zkusenost pokud mozno i s řešením? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.10.16 23:48
Zkušenost s tímto nemám. Ale řekla bych, že to dělá schválně. Zkouší co vydržíte. Nebo se pokouší dostat se výš v její "smečce" a to by časem mohl být problém. Nevím co poradit, ale určitě se obraťte na někoho kdo má s tímhle plemenem zkušenosti.
Ohodnoceno: 1x

Od: katus
Datum: 29.10.16 11:24
Ano taky si myslim ze by nadrazenost a dominantnost mohla byt hlavni pricinou. Dle veterinare je naprosto zdrava, vse v poradku. Dekuji za nazor.
Od: ria®
Datum: 29.10.16 00:09

Je to tak, všude cítí, že je to už zabrané území ostatních pejsků, tak si to ještě nezabrané - čím čistší tím lepší, rychle zabere pro sebe.. O to je to horší, jestli i čůrá doma - na podložku. Má v tom zmatek, proč na jednom místě, které se vypere může a na dalším pak ne.. Být Vámi bych podložku přestala používat. Pes doma nemá čůrat vůbec, jen venku!..

doplněno 29.10.16 02:32:

Fenečky taky značkují :) a obvzlášť když na ně přichází hárání :)..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.10.16 00:11

Řešení je velice spolehlivé. Nechovat psa v bytě. Pes to nedělá, aby majitele naštval. Pes to dělá proto, že je to zvíře a značkuje si svůj prostor, případně dává o sobě vědět potencionálnímu zájmu páření anebo ostatním ve smečce, kdo je pánem...

Datum: 29.10.16 02:28

Fenka by si prostor značit spíš neměla, to dělají většinou jen psi (nevím, třeba jsou ale nějaké výjimky). Je ovšem možné, že jí např. vadí vůně (pro ni zápach) některých čisticích/ hygienických prostředků. Jenom nápad; nemám s fenkami zkušenosti.

doplněno 29.10.16 12:46:

Rio, díky – to jsem nevěděla. Mám dojem, že jsem slyšela jen o tom značkování při hárání.

Datum: 29.10.16 09:27

Zvážili jste i zdravotní problém?

Samozřejmě by to mohla být nějaká forma protestu proti něčemu. Čuraní do vlastního pelíšku je atypické... M.

Datum: 29.10.16 11:28
U veterinare jsme byli, vse v poradku zadne znamky neprojevuje ze by ji neco schazelo. Vsichni me uklidnuji, ze to je jen stene a stava se to, ano ale je natrenovana curat na tu tzv. Plinku. Tohle mi prijde ciste na truc, dekuji za rady a tipy. Cenim si vasich nazoru.
Datum: 29.10.16 17:57

Podívejte se do archivu. Tam je spousta stejných otázek a mnoho dobrých rad. Do modrého, vyhledávacího okénka, nahoře vpravo, zadejte: pes čurá doma. Anebo: štěně čurá doma. Určitě najdete to co potřebujete

doplněno 30.10.16 06:44:

Ido, 100 souhlas s každým vaším slovem! *palec**palec**palec**palec**palec**palec**palec**palec**palec**palec*

Datum: 29.10.16 22:24

Zdravím. Katus, rozhodně byste měla být ve střehu. Vaše bišonka je sice dospělá, zatímco am.stafordka je v pubertě, ale tělem už větší než dospělá bišonka. Takže stafka se jala měnit hyerarchiii ve smečce. Co se týká obou feneček, lze takovýto vývoj čekat, a je to přirozené. Ale vaše stafka vás, lidi, začlenila do smečky, kde se rozhodla změnit pořadí. To, že počůrá všechno čisté, vámi vyprané, jste správně poznala jako označkované. Ale pozor, ona šla dál. Ona přeznačkovává! To znamená, že po vyprání je na předmětu pouze VÁŠ pach! A ona by ho tam měla respektovat! Ale ten si ona klidně dovolí přeznačkovat! Takže ona vás tvrdě přesouvá na pozici pod sebou. A vy si to necháte líbit! Dokonce si dovolila vlést k vám, do vašeho "pelechu" a přeznačkovat si ho! A zase ji to prošlo! Tím pádem s tím souhlasíte. A nenechte se mýlit věkem. (V 7 měsících puberťák má svou dospělou velikost). Ona bez boje sklízí vítězství všude, kam vkročí. V bytě vaší sestry, tam dokonce zkusila, jestli i tam je šéfem a ještě si to 2x ověřila, vy jste ji to 3x potvrdili. Závěr: vy si vychováváte sebevědomého a silného vůdce lidskopsí smečky. Ptáte se: Mam se bat? Ne, bát jste se měla doteď, od teď musíte konat. Musíte vaší stafce vysvětlit, že všechno je VAŠE, že i její pelech je jen VÁŠ, že i ona sama je VAŠE. Jinak - bůh s vámi. Ida

doplněno 30.10.16 16:21:

Katus, pokud to s vaší stafinkou myslíte vážně, určitě by bylo vhodné, kdybyste si našla ve vašem okolí nějakou psí školičku, kam se chodí od 5-6 měsíců věku pejska a kde si bez dalších chyb pod odborným dohledem fnečku vychováte a vycvičíte než dosáhne 2 let. U těchto velkých, silných a chytrých plemen se chyby ve výchově nevyplácejí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.10.16 10:28
Dekuji moc za rady, tohle je presne to co jsem doufala, ze to nebude. Budu delat vse proto aby se to zmenilo, ale je pravda ze od navstevy u sestry doma nic neprovedla, tak budeme doufat ze je vse na dobre ceste. Dekuji moc.
Datum: 05.11.16 15:56

zdravím ..nám toto dělala fenečka francouzkého buldočka od mala-celých osm let jsme prali,sušili a tak stále dokolečka..okamžitě po výměně věcí v její bedýnce tam bylo po chvilce načuráno ale tím to nekončilo čurala si tam dál..takže se to pak dalo ždímat a toho smradu...chodil jsem s ní na procházky,měla zahradu u domku,mohla přes léto kdykoliv ven...zkoušeli jsme to po dobrém i zlém,létali po vyšetřeních..a pak to vzdali a roky dělali otroky..jinak to byl zlatý pes,miláček rodinya myslím si že bylo něco špatně s psychikou toho psa i když se jevil jako že je vše ok.--další fenečka /bígl/ tosamozřejmě nedělala ...moc Vás lituji pokud jste na tom stejně...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.