Problem s análními žlázami

Od: Datum: 27.10.16 23:12 odpovědí: 5 změna: 29.10.16 11:19
Dobrý den, mám podezření, že má můj pejsek problém s análními žlázami. Vykazoval určitý neklid a nyní se drbe a olizuje v okolí anusu více než normálně. K veterináři se s ním však dostanu nejdříve až za tři dny. Mám obavy o pejskovo zdraví a pokud s tím má někdo zkušenosti, chtěla jsem se zeptat, jestli činí časová lhůta tří dnů bez veterinární prohlídky velký problém a jestli je tady vysoké procento šance, že se anální žlázy zanítí a způsobí pejskovi velkou bolest. Děkuji za odpovědi.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.10.16 02:13

Nikdo zde vám nepoví, jak dlouho to vydrží v klidu. Pokud se anální žlázky ucpou a zanítí, je to velmi bolestivé a navíc může dojít k prasknutí. Pak je léčení dost složité a s ATB. Doporučuji k veterináři co nejdříve. Nebo ke zkušenému chovateli, který umí žlázky čistit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.10.16 08:47
avatar

Mí prvné psi nikdy s análními žlázkami problém neměli. Ani jsem nevěděla, že je mají. Tahle, nynější, se začala kousat na konci zádíček, nad kořenem ocasu. Když jsme byly očkovat, vet vzal buničinu a žlázky jí vymáčknul. Tekutina začala krystalizovat a vypadalo to fakt na zásah v poslední chvíli. Takže jsem si to nechala vysvětlit a teď, když mám podezření, postavím psinu do vany, osprchuji ji řiťku teplou vodou. Pak jednou rukou zvednu ocas a druhou rukou, prsty palec a pokrčený ukazovák, svrchu zabořím do okolí konečníku a stisknu. Silně, ale ne úplně ze všech sil. Několikrát, pokud tam něco teče. Moc se okolo nemotejte, stříká to a velice to smrdí. Opláchnu vanu a psa a hotovo. Zase na nějakou dobu je klid. Je zajímavé, že se Dorka nebrání a trpělivě drží, ikdyž je bolestýnek. Asi to nebolí. *hej* Musíte análky vymáčknout, když se k vetovi nedostanete. Kyž se zanítí, je to potom otázkou velmi dlouhého trápení při bolestivém kakání. Nebojte se, není to zas až tak velké umění a navíc, nemáte co zkozit, cokoliv udělat špatně. Vůbec! Je to snadné, jen se nebát.


doplněno 28.10.16 08:56:


Na té stránce je několik návodů. Vyberte si a neváhejte!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.10.16 22:53

Babkazov mýlíte se, na neodborném vymáčknutí se dá zkazit hodně, kor pokud se žlázy vymačkávají v době již počínajícího zánětu. Vy popisujete jak by se to mělo dělat u malé rasy psa, u velké se to provádí jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.16 18:30
avatar

To je velmi subjetivní, např. můj pes na rozdíl od mých předchozích psů nikdy tzv. nesáňkoval a přesto se nám stal malér, jednou ráno jsem našla v pelíšku plno krve, vedle konečníku měl krvavou dírku, letěli jsme na pohotovost, výsledek, anální žlázka praskla a vyžádalo si to tři návštěvy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.16 11:19
avatar

Ajko, je to s podivem, ale je to tak. Našim kocourům se tohle taky stalo. Dírka, takový jako chobot, vedle konečníku, skoro na stehně. Taky to byla plná anální žlázka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.