Rano se probouzim se stipanci

Od: Datum: 27.10.16 04:37 odpovědí: 9 změna: 21.01.17 22:26
Zdravím ,uz jsem v nesnázích ..každy den se probouzim se stipanci na rukou a nohách ,stipance jsou vcelku bolestivé a svedive. Začalo to na kolejích ,kde jsme byli pouze na našem pokoji pokousani ,nikdo jiný stipance nemel ..deratizatori prý nic nenašli ,ale pokoj vystrikali ..poté uz se žádné stipance neukazali ,po 3 dnech od deretizace jsem dojel domu a stipance jsem zase mel. Myslim ,ze by se mohlo jednat o štěnice,ale jak je mozne ,ze kdybychom je meli doma ,jsem postipany pouze ja a ne cela rodina? Prikladam obrazek stipancu,prosim o jakoukoliv radu nebo zkušenost ..dekuji

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.10.16 07:16
avatar

Přestože už je chladno a sítě z oken již máme pryč, při větrání občas vlítne dovnitř nějaký ten komár. Někdy ne jeden. Mazaně se schová a v noci začnou krvelačné hody. Pokud nechám třeba nohu zpod deky venku, ráno ji mám celou poštípanou a moc to svědí. Když jim žádný z údů neposkytnu, štípou mě do obličeje. Právě teď u počítače jsem jednoho práskla a ruku mám celou poštípanou. Přiletí jak duch, nasaje a mizí.

Je zajímavé, že manžel poštípaný není, a nebýt těch pupenců, nevěřil by mi. Ty mrchy jdou jenom na mě. Říkám mu v žertu, že je tak nechutný, že nechutná ani těm komárům. Ale ve skutečnosti bych si to s ním ráda vyměnila.

Dát do pokoje do zásuvky odpuzovač, buď ten s destičkami, nebo s tekutinou. Občas se mi ale stane, že mě poštípou stejně. *bzum*Jaga.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: reba
Datum: 27.10.16 10:41

Právě ,že nám přijde divné,že máme stipance na stejných místech ..pouze na rukou a nohach ,zkoušeli jsme se oblect tak aby jsme byli celí pokrytí látkou ,rukavy a ponožky jsme gumičkovali aby nemohli pod oblečení a poté jsme nasli stípance na horní strane dlane..dávali jsme si pozor na vetrání,ale pro jistotu odpuzovace zkusíme
děkuji

Datum: 27.10.16 07:29
avatar

Zdravím, dva štípance vedle sebe jsou poměrně klasickou ukázkou štěnic. I to, že to začalo na kolejích, tomu odpovídá. Nestačí pokoj jednou vystříkat, štěnice mohou být v prádle, skříni, vypraném oblečení atd. Všechno vyprat, vyvařit - a zažádat o jiný pokoj.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: asd1
Datum: 27.10.16 11:09

Tohle vypadá na štěnice.

Zabíjí je teplo nebo celkem drsná chemie (není volně dostupná). Opravdu účinné látky jsou dnes zakázané a použít je nesmí ani derátizátor, náhražky jsou "eko" a dost často nezaberou na 100%. Volně prodejné odpuzovače, biolity a repelenty jsou na nic. Nepodceňovat a řešit, jsou to odolný mrchy!

= všechno oblečení, povlečení atd. vyvařit, postel pořádně prohlédnout a všechny záhyby, škvíry, kraje koberce atd. prohřát horkovzdušnou pistolí.

Kromě drahého deratizátora je asi nejdostupnější výkonné topení a důkladně prohřát celý byt na 70° tak aby pochcípaly i vajíčka..

PS Profi deratizace je u štěnic povinná.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hs
Datum: 27.10.16 11:58
Dobrý den, mám známou která si "dovezla" do rodinného domu štěnice z dovolené a říkala, že se jejich přítomnost pozná podle krvavých flíčků na ložním prádle-prostěradle atp. Pak měli doma deratizátora a nějakou dobu nesměli luxovat (po tu dobu působila ta profi chemikálie), zbavili se toho. Jak takový štěnicový štípanec vypadá netuším - ale prý ty kousance "za sebou" dělají blechy (ale tam je ten "kous" daleko menší).
Mě tyhle nafocené kousance přijdou jak od komára (taky na mě jdou, byť zbytek rodiny nemá ani kous).
Ohodnoceno: 0x
 
Od: reba
Datum: 27.10.16 12:34

Dobrý den,o flíčkách jsem četl a žádné jsem nenasel..
Když oni tyhle štípance trochu svědí i bolí ,možná by to mohla být i nejaka alergická reakce ,spolubydlící byli poštípáni ,ale ne tolik jako já.
Děkuji

Datum: 27.10.16 20:54

Obávám se, že to budou štěnice, jsou ve dne schované, dokud je jich málo, tak nejsou vidět a koušou až v noci - jdou za teplem lidského těla a objeví se až když je jich hodně. Člověk si je přinese ve svých šatech právě z nějaké ubytovny nebo koleje, mě se to stalo asi před 5-ti lety, když jsem spal v levné ubytovně, přinesl jsem si je ve svých věcech a to že je mám doma, jsem zjistil až po čase, když se ty mrchy postupně rozmnožily. Bohužel na ně nepůsobí běžná chemie a musí přijet deratizátor, který má silnější prostředky, ale je to bohužel drahé - jeden zásah v jednopokojovém bytě stál 2000,-Kč a musí se to po 14.dnech opakovat, aby se zahubily ty mrchy, co byly v době prvního zásahu ještě v larvách, na larvy ten postřik nepůsobí... A je nutné vyprat ložní povlečení alespoň na 80°C, i ostatní textilie v bytě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: annna
Datum: 27.10.16 13:47

A není to štípanec od škvora nebo pavouka?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.17 22:26

Předně - podle vzhledu štípanců bez předchozí anamnézy nelze nic usuzovat. Vzhled štípance je určen především inenzitou imunitní, případně i alergické reakce organismu a ta je samozřejmě na každý druh škůdce individuální u každého člověka. Někdo má velký otok po blechách, ale po komárech nemá skoro nic, někdo jiný to má naopak.

Nicméně podle toho prvního setkání a následného přenosu jde na 99% o štěnici. Mohl jste si přenés jen jednu nebo dvě, (nebo dokonce pouze larvu nebo vajíčko), které si náhodou vybraly k bydlení vaší postel a nic je nenutí chodit sát jinde.

Osobně jsem něco podobného zažil, přenesl jsem domů jedno vajíčko ve spacáku, který byl pak 3 měsíce kdesi někde smotaný. Vajíčko se v něm vylíhlo, larva čekala hladová, než jsem spacák rozbalil a použil na turistické dovolené. Tam jsem štípance přisuzoval komárům, když ale štípance nepřestávaly ani doma, prohledal jsem postel a hle, v konstrukci byla zalezlá jedna malá bílá nedospělá štěnice. Od té doby žádné štípance.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.