Slepice a jejich kolektiv

Od: Datum: 25.10.16 19:11 odpovědí: 8 změna: 27.10.16 14:28
avatar

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti : mám 10 letošních slepic a chtěla bych k nim příští jaro dokoupit mladé kuřice. Bojím se, že se budou prát, že budou ty starší těm mladším ubližovat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 25.10.16 19:57
avatar
Zdravím.
Pokud vím např.od prarodičů a potažmo i známých,tak slepice se mezi sebou opravdu neperou.
Ať už mladší,tak i starší.
Nemějte obavy a klidně přikupte
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.16 22:02
avatar

Dobrý den. Původně jsem myslela, že je to dotaz na nějaký typicky ženský kolektiv... ale ono je to vlastně podobné. Podle mě byste měl postupovat opatrně, k tomu klování mezi slepicemi dochází. Silnější klove tu slabší. Zde je rada od zkušenějších chovatelů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.16 22:16
avatar

Slepice se budou klovat téměř jistě, pokud ty starší nepatří k nějakému obzvlášť mírnému plemeni. Jakožto vášnivá chovatelka drůbeže všeho druhu jsem celkem nedávno tento problém také řešila: potřebovala jsem přidat cca 10 mladých kusů do staršího, rozsáhlého hejna. Vyřešila jsem to tak, že jsem staré kusy zhruba na 4-5 dní oddělila (zavřela je do jiného prostoru) a ty mladé jsem pustila na jejich místo. Mladé slípky si ve výběhu brzy zvykly, přestaly se bát (což je zásadní - na ty, co se bojí, směřuje nejvíce útoků) a když jsem k nim ty staré posléze vrátila, již bylo vše v pohodě. Záleží ovšem, jaké máte prostorové možnosti.


doplněno 26.10.16 15:05:

Musíte ty staré zavřít dobře, aby se odtamtud nijak nedostaly (dokud je nepustíte). Je s tím určité nepohodlí, pochopitelně, ale stojí to za to. Ušetříte si totiž mnoho problémů, jelikož některé dominantní staré slepice jsou schopny nové kusy uklovat i k smrti. Celkově patří slepice (tedy kur domácí) k nejagresivnější drůbeži a je nutné s tím počítat – respektive jsou mimořádně agresivní i k příslušníkům svého vlastního druhu, což je např. u kachen, husí, perliček apod. téměř nevídané (zvlášť v takové míře).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.10.16 14:01
avatar

A co kurník? Na noc je zavírám kvůli škodné, a když chci, aby si zvykly na tentýž kurník, ty staré, když je zavřu jinam, se budou na noc dobývat do svého, kde umístím mladé...

Od: rv
Datum: 26.10.16 14:10

Je to jak se ženskými. Jak ke starým přidáte mladé, tak ty staré je budou prohánět. Ale protože ty mladé jsou čipernější, tak jim utečou a časem (do týdne) si zvyknou. Jen ojediněle jsem musel mladou vytáhnout, aby si odpočinula. Samozřejmě, že ty mladé se dostanou k potravě jako poslední, ale protože vstávají nejdříve a spát jsou jako poslední, tak hlady neumřou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.16 14:57
avatar

Máme za zahradou humno, kam sousedé vyhánějí slepice. A když jsme si koupili my tři slépky a vypustili je mezi ně, tak ti "starousedlíci" se k nim zezačátku taky chovali nepřátelsky. Ne že by si vyloženě ubližovaly, ale občas po nich vyjely. Ale za týden - dva si zvykly jedny na druhé, a už jsou v pohodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.16 15:21
avatar

Jj, ve větším prostoru jsou ty projevy vždy mnohem mírnější. Nejhorší je, když někdo vypustí mladé vystrašené slepičky ke starým do malé ohrádky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.16 14:28
avatar

Ano, staré půjdou po nových. Lze tomu jednoduše zabránit, pořídíte si kohouta a ten je srovná, u nás to bezvadně funguje, stará slepice se ani neodváží zahnat kuře, ne tak ho klovnout. Kohout Lojzík ji okamžitě srovná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.