Koupit nenaočkované kotě?

Od: Datum: 16.10.16 00:08 odpovědí: 4 změna: 16.10.16 10:54
avatar

Naskytla se nám koupě britské kočičky bez PP. V inzerátu bylo psáno,,odčervení a očkování,,ale nakonec jsem se dozvěděla,že je jen odčervené a očkovaná není,je jí 3 a půl měsíce.Je krásná,na fotkách vypadá zdravě,naočkovala bych ji hned i sama,ale nevím,mám chtít slevu z ceny a nebo vůbec nekupovat?Kupní smlouvu dostanu a máme k dispozici skvělou veterinářku.Jsem sice na vážkách,ale více se přikláním si ji i tak koupit.Co by jste udělali vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 16.10.16 05:41
Ve 3,5 měsících není očkovaná? To chtěl tedy "chovatel" pěkně ušetřit. V tomhle věku by měla být i přeočkovaná a očkovat by se měla až za rok. A co testy na smrtelné genetické poruchy, které se u britek vyskytují? Ty chovatel také nemá a ani o nich netuší a vy taky ne, že? A ještě za to chcete platit, smím se zeptat kolik? Tohle kotě nemá žádnou cenu. Z útulku dostanete kotě odčervené a očkované navíc s větší pravděpodobností, že je geneticky nezatížené a nepojde v mladém věku.
Ohodnoceno: 3x
 
Od: ruze®
Datum: 16.10.16 09:55
avatar

Ale já to vše znám,nebojte,měli jsme britku 14 let,taky nebyla očkovaná,ale to jsme ještě v té době o chovu kočky moc nevěděli,teď už mám o chovu britek nastudováno dost a nikdy se u ní žádná genetická porucha nevyskytla a očkovaná byla poprvé až u nás ve 4 měsících a pak už nikdy,odčervovali jsme si ji taky sami,byla chovaná pouze v bytě a s ostatními zvířaty do styku nepřicházela a tak to bude i u nového kotěte.Chtějí 3500,-ale to jim teď když vím,že není očkovaná v žádném případě nedám.Jde o britku ,,zlatě tečkovanou,,.

Datum: 16.10.16 10:45
avatar

Já bych předně měla problém koupit kotě od takového "chovatele". Vyždímat mámu, koťata draze prodat (3 500,- je hodně) a vykašlat se na náklady. Nejlevnější žrádlo, péče dost možná nic moc... kdo ví, na čem ještě šetří.

Já si kočku nenaočkovanou vzala, ale byla zdarma. Riziko v tom moc velké není. Když jsem v jejích 4 měsících přišla za veterinářkou naočkovat, že už je asi dost pozdě, tak říkala, že určitě není, některé kočky očkuje poprvé i v několika letech. Spíš jestli chcete podporovat takové množi-, pardon chova-tele.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.16 10:54
avatar

Zeptejte se veterinářky. Ta vám poradí nejlépe.

Jakou má barvu? Dejte fotku! Prosííím. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.