Psí útulky-je to pravda?

Od: Datum: 12.10.16 14:02 odpovědí: 19 změna: 13.10.16 16:17

Ahoj,chci se zeptat,jestli je něco pravda z těchto řečí,co jsem ted slyšel od lidí.Bod.č.1 - Soukromý útulek je pouze dobrý tunel na peníze,protože tučný dotace se strčeji do kapsy a psům z toho stejně nic nejde a psy tam trpí. Bod č.2 - Psy jsou z útulků prodávány vietnamcům na jídlo a do jejich restaurací. Bod č.3 - Psy jsou z útulků odváženy hromadně do laborek na pokusy. Bod. č.4 - Pes,o kterého nikdo do měsíce neprojeví zájem,dostane bud injekci nebo jde do pece a je likvidován. Bod č.5 - psy jsou v útulcích mláceni,hlady a v zimě mrznou venku na mrazu.Psů je v útulcích čímdál víc,tak se jich prý takto zbavují. Tak prosím Vás,jestli by jste mohli osvětlit,co z toho je pravda?Moc děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.16 14:16

Jojo, a to ještě nevíte, že ti zlí lidé potom chodí do lesa a sbírají bábovky, co tam zvířátkům hodili dobří lidé! A pak si ti dobří lidé myslí, že bábovku rejsci rádi, když tak rychle mizí a přitom se jim za stromem směje banda zloduchů z útulku!

Ohodnoceno: 5x

Datum: 12.10.16 18:01

Co to má znamenat?Já myslel,že tu jsou odpovědi na ůrovni,né posměšky!*plac*

Datum: 13.10.16 09:44

No vidíte to *bum*! Já zas myslel, že jsou tu na úrovni otázky ;).

Ohodnoceno: 0x

Od: annaa
Datum: 12.10.16 14:44

Bod č. 4. Je pravda. Rovnou zaživa do pece jdou sice jenom v Rusku, ale i u nás má pes, který se dostane do útulku jenom měsíc života. Když si nikdo nevezme, dostane injekci.

Datum: 12.10.16 14:52

To tedy nevím,​ kde je taková praxe. Občas na netu prohlížím stránky útulků a mají v nabídce pejsky i nalezené před několika měsíci. U nějakých je zmínka, ze už tam jsou třeba i dva roky.

Datum: 13.10.16 10:49

Zvláštní, že místní útulek inzeruje v novinách například dva konkrétní pejsky už minimálně půl roku.

Datum: 13.10.16 16:17

To je blbost, znám spoustu soukromých útulků, které žijí ze sponzorů, sama jim občas dám krmivo a obdivuji laásku a péči obou paní, které je vedou.

Datum: 12.10.16 14:49

1 může být, zneužít se dá všechno.
2 nesmysl
3 nesmysl
4 možná to nebude do měsíce, ale v případě dlouhodobého nezájmu a nedostatků prostředků na provoz může být
5 může se vyskytnout, provozovatelé jsou různí

Každopádně jsem optimista a věřím, že většina psích útulků je vedená řádně.

Datum: 12.10.16 14:58

Bod 4 údajně platí na Slovensku (injekce). Když má pejsek štěstí, dostane se do české dočasné péče a odtud k novým slušným majitelům. Jednoho takového pejska mám, má se jako princátko.

Ostatní zmíněné body jsou blbost. Jestli chcete být v péči o psy aktivní, neberte si na mušku útulky, ale množírny.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.10.16 15:05

Množírny jsou přece dobré, protože umožňují lidem koupit pejska za pár korun, jak jsou v chovných stanicích předražení (a útulky jsou zlé, takže by se neměly podporovat). Proč nedováží pejsky v kamionu z Polska a za 5 kč je neprodávají na ulici? By se rozprodali hned a do útulku by se vůbec nemuselo vkročit!

Datum: 12.10.16 16:34

Vanasi, ty jsi šílený teoretik! Zajdi do útulku a přesvědč se! A něco dělej, když se ti to nebude líbit! Třeba je nahlas na Krajskou veterinární správu. *hej*Jenak nerozšiřuj něco, čemu se říká hoax http://www.stream.cz/fenomen/794885-hoax

Datum: 12.10.16 17:58

HM...nedokážu pořád pochopit,proč se mi tu smějete.Ale všechno toto jsem slyšel od lidí,když jsme probírali útulky.Já jsem se z toho zhrozil,tak jsem chtěl vědět,co z toho je pravda,když jsem si představil ty chudáky,jak tam trpí.

Od: uska®
Datum: 12.10.16 18:06

Teď jsem si pro zábavu vyjela všechny otázky i příspěvky od " vanasi" Je to opravdu k pobavení a těchto smutných dnech by to zvedlo náladu i pacientům v psychiatrických léčebnách.

Jak se nám ta paní Růženka naklonovala? hmmmm

Datum: 12.10.16 18:26

Z jednoho soukromého útulku jsem si nedávno vzala kotě. Každé zvíře, které tam přijde, je na stránkách, má aktualizované fotky, vidíte ho vyrůstat, hrát si... Mají zvířata v dočasné péči (u lidí) a ne v kotcích. Tenhle útulek se o zvířata stará perfektně. Mají transparentní účet. Dotace, nevím, žádná velká sláva to nebude. Uveřejňují i faktury z veteriny.

Na druhou stranu... po koťátku jsem pátrala i v "běžném" útulku a zarazila mě jedna věc. Zatímco zvířata z prvního útulku šla na odbyt velice pomalu (+ většinou i majitelé napsali na FB, jak se zvíře v novém domově má, nebo fotku poslali) a dost z nich v těch dočaskách asi i zůstane, v běžném útulku byly po měsíci všechny kočky pryč. A nebyla to žádná krásná zvířata, povětšinou dospělé kočky, i s vadami a postiženími. Ale byly pryč, do jedné. Kompletně se obměnily. Také jsem slyšela, že je nechávají uspat, a bohužel bych tomu asi i po této zkušenosti věřila.

doplněno 12.10.16 23:16:

Ildiko, netuším. V tom útulku, který zmiňuji, kastrují, pokud je stav zvířete dobrý. A případná kastrace v budoucnosti je podmínkou adopce. Zvířat je moc, nechtěná štěňata/koťata jsou zabíjena nebo žijí divoce, s parazity, nemocní, hladoví... speciálně u koček je to obrovský problém, jsou schopné se uživit na myších a ptácích a hromadně žijí v opuštěných domech a továrnách a jen šíří nemoci. To není v pořádku. Takže to chápu.

Datum: 12.10.16 21:59

Je pravda, že všechna zvířata v útulcích bývají kastrovaná? My uvažujeme o psovi z útulku, ovšem kastrovaného nechceme.

doplněno 12.10.16 23:23:

U koček bych to brala, ty se toulají a množí se tím pádem samovolně. Ale pes? My psa nikam samotného nepouštíme, štěňata jsme nikdy neměli, ani se na to nechystáme - ale prostě kastrovaného nechceme.

Datum: 12.10.16 22:06

Každopádně ty prachy co lidé posílají na konta jim jdou do kapes a je to celkem slušný byznys. Jak kdo kde o pesany pečuje to už záleží na tom kdo je v personálu. Většinou jim jde pouze o ten byznys.

Od: uska®
Datum: 12.10.16 22:28

galapetr - to je paráda, tak lehce přijít ke kačkám. To píšete z vlastní zkušenosti? Určitě už máte alespoň útulky tři. V kterých městech je máte? To abych se nesnažila vám konkurovat v tom samém místě.

doplněno 13.10.16 08:50:

aha - útulek nemáte, jen sledujete TV a zprávy v nich a vydáváte tyto zprávy za pravdu. Jste najivní. Pošlete 10,- Kč konkrétnímu útulku na účet a pak se běžte zeptat, v které kapsi těch vašich 10 kaček uvízlo. Zjistíte, že platba je zaúčtována a hopsnout do kapsy zaměstnanci či majiteli útulku nemůže.

Datum: 12.10.16 22:48

mno ono těch pořadů o útulcích bylo je a bude v TV dost - bohužel někteří rádoby podnikatelé jsou hovada...já osobně bych jim neposlal ani korunu, taky nevím na co když jim lidé pytle a s granulama a jiné věci darují. A útulek není na to aby se po lidech žebralo aby posílali peníze na jejich tučná konta...

Datum: 13.10.16 09:23

Mám kamaráda ředitelem jednoho útulku co patří městu. Nic z toho co píšete není pravda, snad jen to, že dotace jsou opravdu tučné a není třeba psíkům nosit bábovky. Snad jen o deky mají zájem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.