Porod fenky

Od: Datum: 08.10.16 16:04 odpovědí: 4 změna: 09.10.16 13:39

Dobrý den, chtěli bychom asi tak za dva roky, aby měla naše fenečka štěňátka. Tak bych se chtěla zeptat, jestli má někdo s tím zkušenosti a jak to bude probíhat a jestli je lepší, když fenečka bude rodit doma, nebo radši na veterině *nevi*... Děkuji za rady :)

doplněno 08.10.16 16:06:

Já vím že je to brzo se ptát, ale nás to s dcerou hrozně zajímá :-D...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.10.16 17:05

Když jsem se rozhodla, že moji černostříbrnou fenečku Heru, zvanou Bubu, nechám nakrýt, poradkyně chovu nám našla 2 pejsky. Jednoho v Olomouci a jednoho v Prostějově. Toho v Prostějově jsem viděla na bonitaci a líbil se mi moc. Za pejskem jsme ve stanovenou dobu, v přesném dni, jely. Krytí se moc nedařilo a nedařilo a nedařilo. Ke spojení nedošlo. Já smutná, psině to bylo fuk, jsme jely domů. ;) Po nějaké době mi kamarádka povídá, že Bubu je nějaká jiná, že já ji vidím každý den, tak to nevnímám. Že je najisto březí. Sedla jsem si do křesla a ji zádíčkama položila na sebe, ruce jsem ji položila na bříško. A byly tam! Veliké hemžení. *ua*Honem jsem přepočítala dny a včas začalo chystání na porod. Hodně jsem měla načteno. Pododní bedna, dost velká, aby měli všichni pohodlí. Váha, nůžky, provázek, dezinfekce, spousta papírové vaty. Na Velikonoční pondělí ráno, když chodili šmigrustanti, to na ni přišlo. Ale nějak podivně. Vykoukla zadní nožka a zapadla zpět. Bylo vidět, že má stahy a tlačí, ale zase tam a zpět. Jediný soused ještě nepil, nás zavezl na veterinu, kde měli pohotovost. Doktorka píchla injekci a ať jdeme domů. Odmítla jsem, že si najdeme koutek, když to půjde, tak to půjde. Když ne, budeme volat. Po delší době se slitovala a vytáhla veliké, života neschopné štěně, které blokovalo cestu. Říkala, že skoro v hrudi jsou ještě dvě, ale Bubu je vyčerpaná. Musí operaci, císařský řez. Za chvíli vyběhla sestra a přinesla dvě štěňátka, ať si je dám pod svetr, že nemají termoregulaci. Vtom přijeli policisté s mrtvým psem. Poprosila jsem je, ať nás zavezou domů. Když přišlo na placení, tak jsem neměla dost peněz. Policajti mi, celí dojatí, půjčili a jeli jsme s majáčkem. ;)Bubu spala, tak jsem jemně masírovala bříška, až se malí vyprázdnili. Přiložila, přisáli se a pili. Když se Bubu probudila, tak se dost vyděsila, nevěděla, co to je, vonělo to podivně, kvíkalo to. Musela jsem ji zahnat do pelechu a čekat, až je přijala. No a to už byla noc a já jsem byla na pokraji sil. :) Byly to dvě fenečky Alis a Alexandra Z Černého stříbra. Byla to krááása.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.10.16 17:27

Podle toho, co jste napsala, mám docela strach :( ... Na YouTube jsem viděla jednu Němku, která natočila spoustu videí se svými fenečkami ( jorkšíři ) a jejich porodem ... Všechny její fenečky rodily doma *sok* ... Docela ji obdivuji, jak to všechno zvládla, ten stres *uf* , když třeba nějaké štěňátko málem nepřežilo :( .

doplněno 08.10.16 17:32:

doplněno 08.10.16 17:53:

Mimochodem ta Němka má Biewer yorkshire terrier, přesně tuhle rasu máme taky a když jsem se koukala na YouTube o těhlech pejscích, tak jsem právě narazila na tato videa :) ...

Datum: 09.10.16 00:21
Naše jorkšírka Aisha rodila doma. Měli jsme přichystanou porodní bednu, někdy od půlnoci začala být Ája neklidná. Spí s námi v posteli, a kolem půlnoci začala chodit z postele k bedně. Lehla jsem si vedle bedny, hladila jsem ji a samozrejmě jsem usnula V pět hodin mě probudilo kňourání a Ája už olizovala první štěňátko. Byl to pejsek, měl 102 g. Za další hodinu se narodil další pejsek, ale ten měl jen 65 g a navíc rozštěp páteře a ochrnuté zadní nohy, toho jsme nechali utratit. Jako třetí se narodila fenka, měla 134 g. A Ája už byla tak unavená, že ji ani nemohla vytlačit. Nakonec jí pomohl manžel a štěndo vytáhl. To bylo skoro půl osmé. Všechno proběhlo v pohodě. Je fakt, že jsme pak jeli na veterinu, s tím nemocným pejskem,a pro jistotu, že jsme jí pomáhali s tou velkou fenečkou. Bylo to moc fajn, vidět jak nám Ája věří, že si pro mě chodila, abych byla s ní. Dokud jsem si k ní nelehla, tak chodila sem tam. Vůbec jí nevadilo, že jsem si hladila štěňátka hned po narození, nebo když pila. Nebojte se toho.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.10.16 13:39

Děkuji vám za odpověď, snad to naše fenečka nějak zvládne :)...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.