Značkování u kocoura

Od: Datum: 05.10.16 12:34 odpovědí: 6 změna: 12.10.16 12:12
Dobrý den, mám dotaz.
Chceme si pořídit kocoura, Ragdolla. S paní jsme již domluveni, že ho prozatím mám zamluveného.
Ale, začala jsem číst nějaké články o značkování a dost se bojím. Nechci aby mi dospělý kocourek značkoval celý barák, a nesnesla bych to, ale zároveň by mi pak trhalo srdce ho dát pryč. Prosím poraďte, jde nějak kocoura odnaučit značkovat? Jde tomu nějak zabránit? Jsem z toho zoufalá, kocoura moc chceme, ale to značkování, ten zápach, to by nešlo... :(

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.10.16 13:05
avatar

Kastrací se značkování zamezí.

Pokud ale už začne značkovat, těžko se toho zbavíte.

Jakmile začne vše očuchávat a otírat se, je nejvyšší čas jít na kastraci.

Existují i nějaké plyšové kočičky, aby ulevil kulkám, ale pach z moči bude silný i v záchodě.

Já jsem osobně pro kastraci a nasazení dietního režimu.

Zapomeňte na konzervy a kapsičky.

Kočka je masožravec a ne Emulgátoržravec.

Hovězí srdce, kuřecí prsa, ryba a to vše přemražené, ale nevařené.

Dále zelenina, nejlépe kořenová, ovoce a samozřejmě i umělou trávu (může být v tabletách), pro růst pangamin.Vyhýbat se luštěninám, obilninám a hlavně domácí stravě (nikdy to co máte na talíři!).

Čistá voda několikrát denně.

Po normální stravě nepáchnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.16 13:10
avatar

V těch článcích o značkování informace chyběly?

Značkování probíhá v prostředí, kde si je kocour (kočka) nejistý svým postavením a chce si ho upevnit - dát vědět - to je moje. U vyrovnaných jedinců k němu nedochází. Než něco odnaučit, raději předcházet. Kastrací se tomu také můžete vyhnout. Nutno ovšem podotknout, že nikdo vám na 100℅ nemůže zaručit, že budete mít naprosto bezproblémové zvíře. Takže prostě musíte počítat se vším. M.


doplněno 05.10.16 19:00:

@pb - Ale ale?

Vycházím ze zkušenosti své i přátel ( tedy přesně 2 ks nekastrovaných kocourů v domácnosti). Žádný doma neznačkoval (vyjma otírání tlamky a škrábání). Pouze venku. Doma nikdy! Vlastně jednou jsem měla označkované kozačky - nejspíš jsem na nich něco přinesla zvenčí. Oba byli sami a neměli komu hlásit močí, že tam jsou doma. Samozřejmě moč v kočkolitu cítit byla. A samozřejmě u vstupních dveří do domu. Sama píšete, a já s tím souhlasím, že každý je jiný. Stejně tak se shodneme, že kastrace by mohla pomoci. Ale někdo jiný by zase mohl namítnout, že někdy ani kastrace nepomůže. Takže se znovu vracím k tomu, že vyrovnaný kocour, který není ve stresu (stresem ovšem můžeme nazývat cokoliv - přestěhování, přírůstek do rodiny, kočky u sousedů...), nemá zvýšenou potřebu značkování (močí). *fn*


doplněno 06.10.16 12:17:

Ale ale. :) Množstvím tedy konkurovat opravdu nemohu, zápisem v žádné organizací také ne. Jen by mne tedy ještě zajímalo, kolik lidí z toho množství, které popisujete, mělo doma jediného singl kocoura. Protože to je myslím podstatné. To ostatní nikoliv. Nepřu se, jen sbírám informace. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 05.10.16 13:41

Ale ale. Většina dospělých nekastrovaných kocourů značkuje a není pravda, že by to byli jedinci nevyrovnaní. Je to normální přirozené chování a k danému druhu patří. Některý kocour značkuje víc, některý míň, pár jich je co neznačkují vůbec, ale ti pak zas někdy mají problém kočku nakrýt. Prostě značkování patří k dospělým kocourům. Chovatelé se s tím musí smířit, mít krycího kocoura není jednoduché a ne každý na to má podmínky, někdo dopřeje jen pár vrhů a pak jde mladý kocour na kastraci, někdo dává "čip", což je v podstatě chemická kastrace.

Každopádně pokud zadavatelka nemíní odchovávat koťata, udělá nejlépe, když dá kocoura vykastrovat.


doplněno 05.10.16 23:21: Ano, ale ale. Vycházím ze zkušenosti tchyně, co chová kočky déle než čtvrt století, má za sebou x odchovů a dlouhá léta je hlavní poradkyně chovu. A taky dalších chovatalů, mých známých či přímo přátel. Jsou mezi nimi mezinárodní posuzovatelé, zakladatelé organizovaného chovu v ČR, předseda mezinárodní organizace chovatelů koček, veterináři... Poněkud větší vzorek, nemyslíte? Zkrátka značkování ke kocourům patří a komu to kocour doma nedělá, ten má spíš štěstí, ale není to pravidlo. Značkovat může i kočka v říji. Sama píšete, že zmínění 2 kocouři značkovali venku, doma ne. Pokud bude jen doma, což lze u ragdolla očekávat, bude značkovat doma. Sousedce značkuje doma i 15ti letý kastrát. Chodí ven, má pohodový život, přesto označkuje kde co.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.10.16 16:13
avatar

http://www.modrykocour.cz/rady/pece-o-kocoure/znackovani;)

Přečtěte si všechno velmi pečlivě. Moji mladí mají 4 vykastrované kocoury a nikdy značkovat ani nezačali, protože byli včas vykastrováni. *hej*Ten web, který jsem vám dala, proklikejte pročtěte velmi pečlivě a uložte si ho. Tam najdete na každičkou otázku, odpověď.

http://www.modrykocour.cz/rady

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.16 13:22
avatar

Ragdolláka máme vykastrovaného v bytě a nikdy neznačkoval, na chalupě jsou dva další nevykastrovaní obyčejní kocouři co značkují a tam občas vidím i toho domácího značkovat. Kocour je od kotěte a má 5 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.16 12:12

Máme na chalupě 2 dvouleté nekastrované kocourky, kteří jsou stále buď venku na zahradě nebo ve stodole. Když náhodou vlezou do chalupy, tak jsem je ještě nepřistihl, že by značkovali. Ten jeden otírá tlamičku o různé věci a třeba o schodiště a ten druhý ani toto nedělá, jen sedí a olizují se.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.