Proč kotě stále kouše

Od: Datum: 02.01.17 09:36 odpovědí: 11 změna: 02.02.17 18:06

Dobrý den dostali jsme čtyřměsíční kotě,máme ho měsíc, když se probudí,tak je chvíli miloučké,ale potom začne kousat.Chceme si s ním hrát,aby přestalo,ale je to stále horší. Sisa


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.17 09:53
avatar

Ale to kotě vás nekouše. I ono si s vámi chce hrát. Kdyby vás skutečně hryzlo, máte díru do ruky.

Holt kočičí zábavy jsou někdy trochu tvrdší. Měli jsme kotě, které na sebe nedalo ani sáhnout. Kdo na něj sáhl, dostal drápem. A pěkně naostro. Dnes je z něho dospělá kočka a je docela milá, i když stále trochu náladová.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 02.01.17 13:15
avatar

Každá kočka to má nastaveno jinak. Jedna si dává pozor, aby váš neškrábla, jiná vám tak zrasuje ruce, že vypadáte jak po útoku vzteklé sekačky na trávu. Většinou se s tím moc nedá dělat, holt i u lidí je rozdílná empatie. Ale hrát s kotětem si lze i bez zranění od zubů či drápků. Většinou dochází k našemu poranění z jediného důvodu. Není to našimi pomalými reakcemi, ale pouze a jenom proto, že kotě prostě chceme muchlat, drbat a pokoušet - rukama. Můžete se pokusit vychovat ho stejným způsobem jako štěně (kdykoliv se do vás zakousne či zasekne, prostě ukončit hru), ale to se asi nepodaří (ale nikdy nevíte...)protože na rozdíl od štěněte si kotě vyhraje samo (nevyžaduje smečku), a proto to pro něj není "trestem", když ho přestanete pobízet ke hře.

Pokud tedy chcete předejít zranění, než se mrňousek zklidní věkem, hrajte si s ním pomocí peříček, míčků a jiných "prodloužení ruky". M.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: pb®
Datum: 02.01.17 13:42
Mám doma to samé. Je to úplně normální chování, hlavně to chce kotě nezprznit tím, že mu to budete tolerovat nebo nedejbože svoje ruce ke hře používat, škádlit jí, chtít aby je lovila. Když je klidná tak mazlit, jakmile začne na ruce útočit, plácnout dvěma prsty přes čumák a syknout nesmíš a hru ukončit. Ke hraní využívat výhradně hračky, nejlepší jsou asi mávátka, které může kočka lovit do alelůja.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.01.17 16:30
avatar

Ráda čtu rady Dr. Žertové. Musím se s vámi podělit. TADY

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.17 21:16
avatar

Myslím, že je to chování dost časté, jen ne moc koček útočí i na obličej. To jsem s kočkami nezažila, ale ty agresivní výpady z ničeho nic, ano. Jasně jsem dala kočce najevo, že je to moc, tak, aby jí to bylo nepříjemné. Třeba jsem ji zatahala za ucho a tvrdě odložila, ano, za hlasitého "jau", nebo jsem ji zvedla, zatřásla s ní , vynadala a opět vyhnala. Přestaly to dělat všechny, pochopí docela rychle. Netolerovala jsem ani podobné chování, kdy skočily na klín a zatnuly mi drápky do kůže. Plesknout a vynadat, pochopí. Že po určité době mazlení kotě prudce zaútočí jsem vnímala tak, že nacvičovalo rychlý konec života myši, kdy už ji hra přestala bavit. Ale to je jen moje domněnka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 02.01.17 21:59

Kočka je pořád šelma, sice koťátko je třeba malé, ale pro přežití má dané určité instinkty, jsou i šlechtěné druhy. Dcera má třeba dva ragdoly (Samíka a Zoe). To jsou zase takoví mazlové, až mě to někdy nudí. Ale taky mají rozdílné povahové vlastnosti. Zouvina je spíše taková odměřená, ale zase, když se přijde přitulit, tak to stojí za to. Samík je takový noční lovec, jelikož taky toho tak moc nenaspím, tak jsme takoví noční kamarádi. A to jsem doma tak jednou za čtrnáct dní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.17 20:16
Protože je to kotě!
Moje kočička mi vyznává náklonnost tím, když se s ní mazlím, tak mě lehounce okusuje prst.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.17 21:12
avatar

Kočka (pes a jiná zvířata) není hračka. Doporučuji koupit plyšáka.

Jak psali výše, šelmy si hrají přesně tak, jak se chová ta vaše chlupatá kulička. Kdyby byly třeba dvě kočičky, tak tohle "nepříjemné" hraní a učení se, na co jsou drápky, by se vydováděly mezi sebou a pak by se na vašem klíně stočili do klubíčka a spokojeně předly.

Takhle to chce ji zabavit hračičkami na provázku ap, unavit a pak z toho vyroste.

Od dětství do nedávna jsme doma měli již mnoho koček, a přesně vím, jaké je to, když se ty jehličky (ať drápky nebo zoubky) zapíchnou pod kůži. Nezapomenutelné jsou také koupele

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.17 21:34
avatar

- kočky jsou šelmy, rády si hrajou, přitom koušou i škrábou a čím déle si s ním hrajete, tím více se rozdovádí. Naučte ho na rukavici - tj. pořiďte si "hrací" rukavici a vždycky si ji nasaďte, když si s kotětem jdete hrát. Ono si na ni zvykne a budete spokojení(é) oba.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 28.01.17 21:37

Náš kocour má rok a kouše pořád. Ale není zlej, ON SI HRAJE ! I tak mám někdy strach, aby na nás ze školy neposlali sociálku, když vidí ruce našeho syna... :-D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.02.17 18:06
avatar

Ale vždyť to je u koťat úplně normální *haha* ! Koušou a škrábou, ale nedělají to proto, že Vám chtějí ublížit, chtějí si s Vámi hrát, třeba když si hraje s kuličkou, také ji kouše a škrábe, nelíže ji :)... Kotě toto prostě neodnaučíte, odnaučí se to samo, až bude dospělé, bude to o mnoho lepší :), bude lovit myši a nebude mít náladu Vás kousat do ruky ;), už přeci jenom bude rozumější... Musíte to vydržet, i když to občas pořádně zabolí *sok* ! :-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.