Strašilka se nesvléká - jak toho docílit?

Od: Datum: 02.10.16 15:17 odpovědí: 2 změna: 02.10.16 20:17

Dobrý den,

mám dotaz ohledně chovu strašilek. S přítelem máme strašilku téměř měsíc, a zatím se svlékla jen jednou, což nám je divné.. Přítel si myslí, že je to tím, že ji cca jednou za 3 dny dáváme čerstvé namočené listy ostružiníku (což by když se má svlékat, mít neměla), přitom jsem četla, že by se strašilkám mělo toto dopřávat, plus jí denně rosit terárko, jaká je tedy pravda..? Máme ji zatím jen v menší plastové krabičce, než vyroste, ale někdo mi také říkal, že by to mohlo být právě tím, že má menší terárko, tak proto se nesvléká..Vůbec si nevíme rady, neznáme nikoho, kdo by věděl, jak se o tohoto tvora starat, proto píši sem. Snad někdo bude vědět. Předem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.10.16 15:44
avatar

Zkuste ji víc vystrašit ... To byl jen laciný fór (pro zasmání). Opravdu nevím...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.16 20:17
avatar

Svlékají se nymfy.Svleků prodělá nymfa několik, po posledním dospívá .U dospělých strašilek již ke svlekům nedochází. Ale vše o růstu a svlékání nymf strašilek se dozvíte zde: http://www.strasilky.cz/rust.htm . Pokud tedy máte ještě nymfu,ona přesně ví, kdy ten její svlékací okamžik přijde a cca 2dny před svlekem přestane sama od sebe potravu přijímat. Problematický svlek může nastat při opravdu nevhodném umístění. Výška terárka musí být 3-4x delší než velikost dospělé strašilky,při svlékání totiž potřebuje dostatek prostoru.přemístěte ji tedy alespoň do 5lt láhve od okurek.Nízké i když široké místo je absolutně k ničemu, protože strašilky se při svlékání zavěšují na konec starého svleku.Další nejčastější důvod pro problematický svlek bývá nízká vzdušná vlhkost.Takže udržovat vlhkost rosením odstátou vodou (né chlorovanou), nejlépe deštivou, rosit večer( strašilka se svléká v noci) s použitím rozprašovače s jemným rozptylem, né veliké kapky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.