Slzný sprej na psa a na člověka

Od: Datum: 22.09.16 14:49 odpovědí: 20 změna: 30.09.16 21:47

Stalo se mohokrát, člověk běží a zaútočí na něj pes a pokouše..

Snad že jsou spreje na ochranu proti psovi nebo medvědovi a samozřejmě proti lidem.

Nastříkat do očí. Tak mě zajímá, jestli je v pořádku použít sprej který není označen jako na psi na psa?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nmd
Datum: 22.09.16 15:05

Máte asi na mysli pepřový sprej. Je v pořádku jej použít jako prostředek sebeobrany. Tvar těla, rasu ani vyznání bych do toho netahal.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.09.16 15:10
avatar

Z právního hlediska je to v pořádku, ale upozorňuji, že na psa nemá pepřák tak silný účinek jako na člověka. Což ovšem zdaleka neznamená, že by neměl žádný účinek. *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.16 15:15

Při útoku psa je použití pepřáku v pořádku. Nezapomeňte, že musíte být hodně rychlý a přesný a navíc máte pouze jeden pokus.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.16 21:03

k zakousnutí mu nabídnu levou ruku a jakmile se zakousne, tak už budu mít po ruce sprej a to už bych se přes tu bolest a šok měl snad trefit na čenich a oči

Zde poučné video jak se zachovat při útoku a předejít útoku:


Datum: 22.09.16 15:38
avatar

Pro kolemjdoucí zábavný pohled. Člověk v tréningu běží a má v ruce pepřák. Daleko širokoé žádné nebezpečí. Ale on pepřák třímá v ruce, protože co kdyby. . .Jeden den, druhý den, třetí den, za týden, za měsíc. Co kdyby. . . :-D *smich* *haha*


doplněno 22.09.16 16:43:

Jak dlouho běháte? Kolikrát vás napadl pes?


doplněno 23.09.16 08:09:

Mustangu, vidívám běžce v běžeckých, upnutých hadříkách a nedovedu si vůbec představit, kam schovají sprej. A jak ho odtamtud vyloví, aby ho bleskově použili. Když jsem běhávala, nikdy mě pes nenapadnul. Ale vím, že po každé reprtáži se všichni začnou obávat a přemýšlet o zbraních, sprejích a paralyzerech a jejich užívání . ;) Celé to podivné hemžení mi příjde, jako když můj vnouček zařve: "Já bych mu takovou ubalil anebo bych vytáhnul světelný meč."

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mustang
Datum: 22.09.16 17:18
Proč v ruce? Snad v kapse v bunďe nebo ledvince.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dota
Datum: 23.09.16 10:38

Takže jen proto, že se Vám to nestalo při běhání, tak pánovi se to stát taky nemůže? A i kdyby se mu to nikdy nestalo, pán z toho má obavu a chce na takovou situaci být připravený. Ano, co kdyby... vy v něčem riziko nevidíte a prevence se vám zdá k smíchu. To jako bych řekl, že je k smíchu, proč ženy chodí na mamograf, taky je to co kdyby a většina žen tam vlastně chodí zbytečně, protože rakovinu nikdy nedostane. Ano, je to hloupé, co jsem napsal a napsal jsem to tak záměrně, ale je to o tom co kdyby. Nevíme, jestli nás nějaký pes za život napadne a třeba nikdy ne a stejně je to tak s tou rakovinou, jde jen o prevenci, co kdyby zrovna mě to potkalo, popřípadě když zrovna mě ano, tak odvrátit útok, at už psa a nebo rakovinových buněk.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 22.09.16 16:36
avatar

No, nevím. Doporučil bych sledovat okolí a případně se chovat tak, jak se má člověk chovat v blízkosti psa. Nějaký sprej proti medvědům jsem viděl jen v televizi a byl to tedy poněkud jiný kalibr, než co se běžně prodává (pěkně viditelně to fouklo asi 5 m).

Jinak odborníci (aspoň někteří) tvrdí, že obranný sprej neúčinkuje "hned a 100%" ani na lidi, účinek takový, aby třeba násilník zanechal svých úmyslů, se dostaví asi za 20-30 vteřin. Jakpak to bude se psem, nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dota
Datum: 23.09.16 09:51

Můžete napsat, když proti vám běží pes, jak se má člověk chovat, aby měl člověk 100% jistotu, že ho nepokouše? Podotýkám, že ač sám mám psa, cizích psů se docela bojím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: annaa
Datum: 23.09.16 10:30

Dota, to Vám napsat můžu. Nevšímejte si ho. On určitě neběží za účelem Vás pokousat, ovšem pokud ho k tomu sám nevyprovokujete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dota
Datum: 23.09.16 10:40

Takže nikdy v životě žádný pes nezaútočil na člověka a nepokousal ho a když ano, tak to byla chyba toho člověka?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.16 11:07
avatar
Nechápu, proč se do sebe pouštíte, bavíte se jen teoreticky o možné situaci. Každý běžící pes není hrozbou (použitím pepřáku budete za pitomce a ještě vás označí jako toho, kdo týrá zvířata), ale zároveň nemůžete tvrdit, že žádný ( to znamená rozumně vyhodnotit situaci). Ale tak to máte přece se vším.
M.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dota
Datum: 23.09.16 11:51

Já se do nikoho nepouštěl, nebyl v tom nejmenší úmysl, i když věřím, že to tak mohlo vypadat. Já věřím, že většina psů, kteří k vám běží nikomu ublížit nechce a nikde jsem nepsal a ani si nemyslel, že když proti mě běží pes, tak proti němu použiju pepřák, jen pro prevenci, co kdyby na mě zaúčil. To jste mě zcela špatně pochopila, ale to je v pohodě. Odbočím maličko od tématu. Mně se nelíbí, když proti mě běží pes, jak jsem psal, mám z cizích psů strach a co teď. Když běží pes sám, protože odněkud utekl, tak tam se s tím nedá nic dělat a když pána má a vy na něho zavoláte, že si má psa uvázat, tak můžete dopadnout jak ten pán, co skončil v nemocnici s přelámanými kostmi v obličeji, protože pán byl magor, i když jsem přesvědčen, že většina pánů by si psa přivolala a nebyl by problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.16 14:26

annaa. Vracela jsem se domů. Pěšky, nijak jsem neutíkala, nedělala žádné prudké pohyby prostě nic. Míjela jsem dva mladíky, jeden z nich měl na vodítku psa (takovou směs bojových plemen). V okamžiku, kdy jsme se míjeli se mně pes zakousl do břicha *sok*. Prostě z ničehonic. Byla to bolest, jako když...jako když se vám pes zakousne do břicha. ;) Majitel psa mlátil klackem, tahal za zadní nohy (držel ho tak ve vzduchu, takže pes visel zuby na mým břiše). Už ani nevím, co majitel nakonec udělal, že mě pes pustil. Měla jsem starosti sama se sebou, myslela jsem si, že ten čokl ze mě vyrval snad i střeva. Takže od té doby nemám vůbec dobrý pocit z toho, když vidím většího psa na volno. Vůbec se tazateli nedivím, že chce mít nějakou obranu u sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: annaa
Datum: 23.09.16 15:02

Sebod, to Vás opravdu chápu a lituji. Já se s takovým chováním psa ještě nesetkala, zřejmě se jednalo o naprosto nevycvičeného psa, nebo naopak psa cvičeného k boji. Ale i ten cvičený na figuranta ho nesmí napadnout dříve, než mu k tomu dá majitel povel. Doufám, že jste volala policii, protože takovým lidem pes do rukou nepatří.

P.S. Nemohl z Vás třeba cítit kočku? Já opravdu zatím nikdy neslyšela o zcela bezdůvodném napadení člověka a to se o psy hodně zajímám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.16 15:04

a navíc měl mít zřejmě náhubek *bum*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 23.09.16 11:53

Tak co já můžu popsat svou zkušenost s pepřovým účinkem... Vystřelil jsem na zkoušku pepřový náboj z plynové pistole, foukl trošku blbě vítr a jen velmi malá část rozprachu mě "lízla"..ano nebylo to hned, ale ucítil jsem to asi za 5 vteřin na očích. Největší sranda je, že i když je všude popsané, že když k takovéto situaci dojde, tak si ty oči nesmím nijak roztírat rukama apod, protože to nijak nepomůže, ba naopak ještě zhorší..tak ono to v tu chvíli člověku stejně nedá a oči si začne automaticky roztírat, i když ví, že to dělat nemá Pak jsem to měl nejen na očích a tváři, ale i na rukách a byl jsem v pasti dobrých pár minut..a to mě to opravdu jen nepatrně "lízlo". Neviděl jsem skoro nic, oči zavřené, pálilo a prlilo to hodně, cítil jsem to i na rukou a celém obličeji to prlení a byl jsem tímto vším i dezorientovaný místem. V tu chvíli kdyby mě někdo pozoroval, měl by z toho nejspíš psinu a já bojoval jen sám se sebou a okolí bylo pro mě tabu. A to zase nejsem žádný fňukálek.

Jak ale funguje pepř ve spreji, to nevím..mělo by to být nejspíš podobné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.16 08:33
avatar
Kvalitní sprej funguje dobře.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.16 11:58

Sprej může pomoci proti psovi, který ještě neútočí na život a na smrt. Když už jde opravdu do tuhého, tak už pomůže jen fyzická likvidace. Byl jsem před mnoha lety u toulavého psa, který trhal ovci. Když jí chtěl majitel ochránit, vzal si dlouhou násadu a pepřák. Pes zaútočil i na něj.Vystříkal mu ho celý do očí, uštědřil hodně bolestivých ran násadou a zlomil mu i nohu. I tak pes útočil stále a zakousnul se mu naoplátku do jeho nohy(štěstí, že měl vysoké kožené boty). Díky zlomené noze se výše nedostal. Nakonec přiběhl jeho kamarád a psa zastřelil brokovnicí.

Takže počítat i s tím, že po použítí pes neuteče, ale bude dále útočit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.16 21:47

Někde jsem četl že když se do vás pes zakousne a nechce pustit, stačí stříknout pepřák do čumáku. Prý hned pustí

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.