Mohla to být liška?

Od: Datum: 22.09.16 00:02 odpovědí: 4 změna: 28.09.16 12:40

Toto léto u nás i u sousedů odnesla liška celkem přes dvacet slepic. Že to byla liška, potvrdil jeden, co ji viděl. Zbylé slepice už jsou víc pod dohledem a včas zavřené. Jenže postupně za poslední měsíc nám zmizelo větší kotě a týden na to sousedům. Sousedka říká, že je někdo ukradl. Napadlo mne, jestli je nemá taky na svědomí liška. Nikdy jsem to neslyšela. Myslíte, že je to možné?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 22.09.16 00:41
avatar

Dobrý den, mohla to být liška - i když by byla pravděpodobně hodně hladová, kdyby brala koťata, mohl to být i kocour, kterému se nelíbily nové přírůstky v teritoriu, to pak nemilosrdně vraždí, mohlo to být auto - nešťastná náhoda, mohla se zatoulat a vzal si je někdo z dobré vůle..Pokud byla koťata venkovní, mohlo se stát cokoliv. :(

Ohodnoceno: 1x
 
Od: balzerka
Datum: 22.09.16 01:13

Auto ne, jsme bokem, za vodou u lesa.. Nějaký kocour možná, ale těch lišek tu musí být víc. Ta mláďata už budou velká a možná už taky loví..

Datum: 22.09.16 01:52
avatar

Hlavní potravou lišky jsou drobní hlodavci (myši a hraboši). Žere však všechno, od hmyzu až po zvířata do velikosti srnčete.Většinou však jen mláďata na dospělce si netroufne,protože na tom není zase až tak fyzicky dobře. V době,kdy má liščata, loví hlavně slepice,husy i kachny, kvůli zvýšenému přísunu jídla.Slyšela jsem, že 1 slepice vydá za 50 myší.Jelikož jsou slepice zavřené tak,že se na ně nedostane,tak proč by nebylo možné z nouze ulovit koťata nebo králíka či zajíce. balcerka, jsem tedy pro, že to možné je.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.09.16 12:40
Pokud koťata běhají venku a chodí i na nějakou louku nebo po větší zahradě, mohl to být i nějaký dravec.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.