Jak naučit kotě na vodu

Od: Datum: 19.09.16 12:39 odpovědí: 15 změna: 28.09.16 12:29

Dobrý den,přivezli jsme si kotě britske modre, je hravé zdravé,krásně ji masové kapsicky,ale jediné co ji nemůžem naučit,je na vodu,už jsme zkoušeli skoro cokoli,ale vodu nanejvýše malinko olizne z prstu,ale to je všechno...Nemáte nějaké typ jak na to...děkuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.16 12:43
avatar

pusťte mu tenký pramínek vody z vodovodu. Třeba si dá říct.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 19.09.16 12:52

Dal bych si na zem misku a dělal kočičku a jakože mňam voda ta je dobrá. Nechceš? Tím lím, bude víc pro mě. Může to napodobovat, třeba ne hned, ale až bude sám tak to vyzkouší. Jako děcko ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.16 13:11
avatar

"...mňam voda ta je dobrá. Nechceš?"

Ale pozor, nesmíte to říkat lidskou řečí. Musíte to na kotě mňoukat. A samozřejmě musíte k misce lést po čtyřech. *bzum*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.09.16 13:06
avatar

Zdravím,
některé kočky prostě čistou vodu pít nebudou i kdybyste se se rozkrájeli. Hodně takových koček chodí pít třeba vodu z misek pod květináči, různě špinavou vodu (z kbelíku s vodou, se kterou jste vytřeli podlahu) a pod., to pokud jsou to kočky, co nechodí vůbec ven. Ty venkovně-domácí pak chodí pít ven z různých misek, kaluží. Některé kočky vodu moc nepijí celkově, ale milují mléko, jenže po něm většinou mají průjem.
Kočky potřebují hodně vody, pokud jsou na suchém krmení (granule), pokud krmíte kapsičkami a konzervami, tak zase tak moc vody nepotřebují.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pb®
Datum: 19.09.16 13:19

Jak je to kotě staré? Nesálo třeba ještě mléko od matky? A co u chovatele, to vodu pilo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.16 13:40
avatar

Kočky prostě vodu nerady. Jestli jí kapsičky, nemusíte se bát, že by nemělo dostatek vody. Já těm svým ředím konzervy vodou, tu zbaští.

A nebo si zkuste nalít vodu svoji, do té mojí (obědvám) se kotě právě pustilo jako kdyby lepšího nápoje nebylo :-D dělala jsem si o tom legraci o víkendu, probiotika do ní dostat nemůžu, ale hádejte, co se stalo, když jsem na stole nechala tabletku B-komplexu a hořčík...

S tím mácháním a lehkým cákáním prstu ve vodě mám zkušenost, že si potom líznou, ale natrvalo tu vodu prostě nepijí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.16 16:25

Hlavně nenápadně! My máme kočky venku a ty pijí vodu jen z vrchovatě naplněných konví na zalévání, z misky nikdy. Možná se jim líbí, jak u toho kroutí hlavou, ale jakmile přijdou mrazy a konve se schovají, tak pijí jen mléko z vodou z misky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 19.09.16 17:09
avatar

Dal bych mléko (kočka ho moc nevypije). Jestli máte strach, zředil bych ho vodou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: scv®
Datum: 19.09.16 17:09
avatar

Naše kotě (dnes už trochu přerostlé) ze začátku taky vodu moc nechtělo. Ale jelikož jsme mu mléko vůbec nedávali, nakonec si zvyklo. Chodí na vodu do skleniček, do dřezu, ke kytkám.. prostě kamkoliv, jen ne do své misky:-D poslední dobou vede skleněná miska uprostřed bytu. A když v ní třeba plave květ růže, to je teprve oblíbená! Nechte kotěti na výběr tak ze 2-3 míst a pokud si všimnete, že se pídí po vodě kolem umyvadel, vany, dřezu apod., tak mu strčte nějakou misku do cesty. Vodu měňte 2x denně. Časem si zvykne.

P.S.: Pokud kočku pozorujete pár hodin denně a nevidíte ji pít, neznamená to, že nepije vůbec. A malým kočkám stačí poměrně málo.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ruze®
Datum: 19.09.16 19:32
avatar

Kočky vodu nerady? Co by jiného pily? A zvlášť když jedí pouze granule je dostatek čerstvé vody přímo žádoucí.Měli jsme britku 14 let a vodu pila o 106! Při horkých letních dnech vypila i 250 ml.Občas jsem ji dala trochu smetany smíchané s vodou.Vodu nemilovala na koupání,tak jsme ji prostě nekoupali,čistila se sama a nikdy nebyla ,,cítit,,.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.16 22:34
avatar

Ještě jsem neslyšela, že by se kočka musela nějak učit na pití vody. Dejte misky s vodou na různá místa po bytě. Když bude mít žízeň, tak na to určitě neumře a napije se.


doplněno 20.09.16 00:09:

Ano kočky pijí velmi málo vody, takže se jim má dávat vlhké krmivo. Ale neznamená to, že kočka na granulích zemře na dehydrataci proto, že se nenapije. Samozřejmě ledviny to časem odnesou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.16 22:39
avatar

Tarantel, to právě není pravda. Kočky žízeň nemají. Proto se kočkám, které nepijí, doporučuje dávat kapsičky, mokré krmivo. Ne že by umřely na dehydrataci, ale ledviny jim proto mohou brzy selhat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.16 07:35
avatar

Naši kocouři žerou pouze granule a tedy hodně pijí. Mají 2 misky, každou v jiné místnosti. ;) Když začínali, pak s kapsičkami, později do obsahu kapsiček přidávali velmi kvalitní granule, pak opačně, do grynulí cvrnkli kapsičku. Čím více granulí, tím více pijí. ;) Já si myslím, že nenaučíte. "koně můžeš přivést k vodě, ale nedonutíš ho pít" Ani já sama jsem se to nenaučila, nepřinutím se, ikdyž vím, že bych měla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.16 15:36
avatar
Moje kočky pijí hodně ,maji vždy čerstvou vodu na třech mistech plus fontánu pro kočky,kde jim neustále teče voda a to kočky milují. Kupte kotěti fontánu pro kočky a uvidíte že se naučí rychle pít. Já mám fontánu ze zoohitu už šestým rokem a stále funguje.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.16 12:29
Našim kočkám dáváme mléko zředěné vodou, kupodivu po něm průjem nemají. Ze své misky jen vodu nepijí. Když mají žízeň a nemají zrovna ve své misce mléko, tak se chodí napít vody ze psí misky. Koťata mají svoji misku s vodou, ale protože ještě sají od mámy a žerou kapsičky nebo konzervy, tak ji nepijí. Ale jak jim do jejich misky dáme mléko s vodou, tak se můžou přetrhnout.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.