Jak vychovat křečíka?

Od: Datum: 15.09.16 22:55 odpovědí: 3 změna: 20.09.16 20:32

Ahoj. Chtěla bych vědět jak vychovat křečíka džungárského. Má půl roku, je u mne čtyři dny, předtím ho vlastnil nějaký muž. Na mou ruku reaguje tak, že ji ani neočichá a utíká se schovat. Zkusila jsem radu toho muže: Den ho nekrmit a pak mu dát jídlo z ruky. Udělala jsem to ale stále předemnou utíká. Nevím jak ho vychovat, mám tu i jiného nového křečka, syrského, a ve zverimexu paní co mi ho chtěla ukázat ošklivě pokousal, ale na mne reagoval vlídně a po třech dnech se nechal bez starostně tahat v ruce. Každé zvíře jsem už po několika dnech vychovala (králíky, kotě, křečka) ale s ním to asi chvíly potrvá. Máte někdo prosím radu jak si ho ochočit? Zkusila jsem si i "odrbat" ruce o jeho piliny aby se nebál mého pachu, jenomže jak už jsem zmínila, ani si mne neočuchá. Poraďte mi prosím :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.09.16 08:03
avatar

Tahle tvá otázka není o vychování. Ta je získání důvěry. Křeček je od chovatele, který ho měl někde zavřeného, v počurané a pokakané kleci. Dával mu nažrat a občas mu klec vyčistil. Křeček žije, jak žil doposud. Čurá a kaká všude, ruky se bojí a nestará se o nic, jen se bojí, aby přežil. Tohle chování si vtisknul do paměti. *sok* Já si myslím, že na získání důvěry a na změnu jeho chování nebudeš mít vliv. Nezměníš ho, když už má nějaký věk. Trvalo by to příliš dlouho, déle, než je jeho délka života. Kdyby to zvířátko bylo hodně mladé, pak ano. *hej*Tvoje pozornost a snaha o mazlení a hlazení mu ubližuje. Není na ni zvyklý. Když na něho někdo sáhnul, znamenalo to vždycky nepříjemnost. Zkus na něho sahat co nejméně a dej mu pokoj. Ubližuiješ mu. Nechej ho, dokud nepříjde sám.


doplněno 21.09.16 08:29:

Milovníku, to jsem ráda, že tě zvířátko akceptuje. Děláš to moc dobře! *palec*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: milovnik
Datum: 20.09.16 20:32

Dobrý den :) Nakonec si na mě křečík (pojmenovala jsem ho Lentilka) trošku zvykl, a vždycky když příjdu domů (příjdu okolo čtvrté nebo šesté) tak mě Lentilka "vítá" i když jídlo má, ale naučil se, že vždy když příjdu rozdávám pamlsky. Rád si jeden vezme a když šplhá po mřížkách, nechá se bezstarostně pohladit po bříšku, a sem tam už i po zádech. Do ruky ho jestě neberu, i když je tu docela "dlouho" tak ještě počkám, uvidíme jestli ke mě bude mít důvěru, ale zatím se nám daří. Zdraví Milovník *smich*;)


doplněno 20.09.16 20:34:

Zapoměla sem zmínit, že si mě už vždy i očichá a neuteče *palec*Myslím že je to pokrok.

Datum: 16.09.16 08:28

Také jsme měli kdysi křečíky, i na prodej. Takže každý má jinou povahu a pokud se mu člověk nevěnuje už jako mláďátku, tak z něho vyroste i samorost, s kterým se toho nedá moc pořídit.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.