Křeček čůrá všude! Co s tím?

Od: Datum: 14.09.16 16:18 odpovědí: 3 změna: 15.09.16 17:29

Ahoj. Jeden z mých křečků (je to kluk, má osm měsíců, křeček syrský) čůrá všude, a velkým proudem. Zezačátku to nedělal, ale když jsme se měli stěhovat, tak počůral v bývalém bytě zeď, teď v domě taky a nedávno i gauč. Nevím proč to dělá, ale ať ho přemístím kamkoliv, prostě všude čůrá. Ndávno sem ho ale přemístila, vysoko na poličku nad gaučem, a asi dva nebo tři týdny nic. No potom ale zase začal, a jak už sem zmínila počůral gauč. Předtím sem měla i dalšího křečka, který mi umřel, a teď mám další dva nové, může to být tím že je cítí a značkuje si prostředí? Všichni jsou totiž ve stejné místnosti. Poraďte prosím, co s tím. *nevi* Křečky ale pryč z mého pokoje nedám.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.09.16 07:48
avatar

Ano, bude to tím, že značkuje. Je to mačo plný mužských hormonů a dokazuje, že je největší a nejsilnější ze všech křečků a že je všecko jeho, když si to "podepsal". Tohle neodnaučíš. Možná, že ani kastrací ne, protože tohle chování má v mozku zakotveno. ;)


doplněno 15.09.16 15:29:

Kocouři se musí nechat kastrovat co nejdříve, ihned, když močovod doroste do "dospělého stavu". Když se vykastrovalo později, značkování se stalo zlozvykem a někteří kocouři, ikdyž byli vykastováni, značkovali dále. A vlastně dodnes značkují. Nemají potřebu, ale vědí, že to tak má být.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.16 14:04
avatar

Kastrací ano, mozek ovlivňují právě hormony ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 15.09.16 17:29

Pečený křeček?

Viz přede mnou - včasnou kastrací...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.