Ani vosa, ani čmelák, takové divné

Od: Datum: 10.09.16 15:03 odpovědí: 15 změna: 11.09.16 07:18

Dobrý den, pozoruji záhonek s letničkami, jak zde usedají motýli a hlavně čmeláci, ale poletuje zde též něco divného, je to delší nežli vosa, ale sršeň to není, světlé, chlupaté, průsvitnými křídly to rychle pohybuje, zastavuje se nad květy, ale na žádný neusedne, na mne naštěstí také ne, čmelda je proti tomu krasavec. Pojednou frnk a je to pryč, ale zase se vrací. Nikdy to tu nebývalo,až vloni jsem to zahlédla. Co je to zase za novinku? :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.16 15:15
Jak poznáte, že to má průsvitná křídla, když to neusedne? Nemohl vás navštívit "kolibřík" Dlouhozobka? Ta se pohybuje tak rychle, že křídla skoro nevidíte. M.
doplněno 11.09.16 08:21: Ještě jsou třeba zimolezová či chrastavcová. Ty jsou světlejší. Chrastavcová je dokonce podobná světlému čmelákovi.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.09.16 16:16

je mnoho druhů vositých - hrabalka obecná, vosík skvrnitý nebo francouzský, žahalka obecná, kodulka, pak také včela divoká.

Ohodnoceno: 1x

Od: maky®
Datum: 10.09.16 16:22

ajo děkuji, hmmm, bude to taková nějaká potvůrka, málo hezká skoro nic. Sice mává rychle, ale přesto vidím, že to nejsou krovky, ale taková blanitá tenká křídla.;)

Datum: 10.09.16 16:21

Víš jak vypadá pestřenka? Těch je několik druhů. Bývají i docela velké. Nemohlo by to být ono?

Datum: 10.09.16 16:28

babkazov pestřenka slyším prvně, hned jsem všechny zkoukla a ani jedna z nich mne neuspokojila. Já ti nevím, mává to křídlama tak rychle, že mi přijde, že jich má víc nežlí jen dvě, přiště nasadím optiku a půjdu k tomu blíž, děkuju za odpověď.

Datum: 10.09.16 17:00

Pokud to velice rychle mává křídly a je to podobné na vosu, je to opravdu pestřenka. :)

Datum: 10.09.16 16:48

Od: vernon
Datum: 10.09.16 17:02
Pokud si to nesedá na květy, je to dlouhozobka. Pestřenky si na kytky sedají.

Datum: 10.09.16 17:14

No jo, ale dlouhozobka vypadá úplně jinak než vosa nebo čmelák. Nám každoročně létají na klejichu a zjistila jsem, že si někteří myslí, že chováme kolibříky. *smich*

Datum: 10.09.16 20:37

ildiko a verono, je to ta dlouhozobka, připadalo mi, že květy jenom očichává nebo co, ted už mi je to jasné, děkuji.:)

Datum: 10.09.16 20:45

*palec*To je můj oblíbený hmyz. Na co vám létá? Všimla jsem si, že kromě klejichy mají hodně rádi např. petúnie, ale určitě těch květin bude víc. Já se je každý rok snažím lákat, aby se jim u nás líbilo a vyskytovaly se tady co nejčastěji. Ráda je pozoruju.:-D

Datum: 10.09.16 21:28

Mám plný záhon zinií /ostálky/ různé druhy a barvy, také to ráda pozoruji, čmeláci se pěkně zaboří, motýli posedají a tyhle s letem kolibříka tu byli dva a zastavili se snad nad každým květem. Docela jsem se pobavila, když si jeden motýl omylem sedl na čmeláka, který trůnil uprostřed květu :-D

Datum: 10.09.16 21:48

Ostálky mám taky, ale dlouhozobky už nás opustily. Škoda... :) Jinak já jsem se zrovna nedávno dívala, jak se včela pokoušela násilím dostat do vnitřku nerozvité růže (polopoupěte). Chuděra se tam úplně nacpala a potom nemohla ven. :-D Musela jsem jí trochu pomoci.

doplněno 11.09.16 14:09:

Babkazov - úplně stejné bývají tady u nás. Měla by to být dlouhozobka svízelová.

Datum: 11.09.16 07:03

Je to ona? Dlouhozobka svízelová?

Datum: 11.09.16 07:18

Přesně ona to není, moje byla taková celá světlejší :)

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.