Bodnutí hmyzu

Od: Datum: 07.09.16 13:12 odpovědí: 3 změna: 08.09.16 03:54

Jak se pozná bodnutí komára od kousnutí blechou?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.09.16 14:33

Komáří bodnutí je menší a za chvíli přestane svědit, kdežto od blechy je mnohem větší a také to někdy až bolí. Já jsem byla takto poštípaná jednou v životě a do smrti na to nezapomenu. Bylo mi asi 12 let a jely jsme s mamkou do Ostravy vlakem za tetou. Už ve vlaku jsem se začala škrábat a pak u tety už jsem měla slitá celá záda. Mamka říká, to vypadá na blechu a opravdu, za chvíli jsme ji uviděly a po chvilce honění po kuchyni ji chytly. A ty štípance mě pak pálily víc jak týden, už bych to nikdy nechtěla zažít. Pro cestující vlakem dodávám, že už je to 40 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.16 15:25

Souhlas s předchozí zkušeností, také mohu potvrdit. Komáří bodnutí není tak velké, určitě tak silně a dlouho nesvědí a hojí se také rychleji. Komára snad poznáte, většinou, pokud mu nedáte možnost, létá po místnosti a krouží kolem Vás.

Blechu při troše štěstí na sobě můžete najít také, nebo někde v okolí. Kousnutí od blechy sice (nejspíš) nebolí, ale místo po tom kousnutí se může i dost zvětšit a především vás bude dlouho svědit, opakovaně, takže budete mít stále nutkání se drbat - stejně jako pes. Taková bodnutí se také hojí velmi těžko, na mě přeskočily nějaké nejspíš ze psa nebo jak a už je to asi 3 týdny úplně to zahojené ještě nemám.

Na komáry platí odpuzovač, na blechy, kromě jiného, by měl stačit klasický repelent.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.16 03:54
avatar

Jednoduše.Blecha nikdy nekousne jedenkrát. Dělá si takové cestičky, kde Vás pokouše. To znamená, že se např. ráno vzbudíte a máte třeba 5 i více štípanců skoro v řadě za sebou. Špatné je, že její kousnutí není cítit. Kdyby ano, tak blechu prostě chytnete a utopíte.Kdežto komár píchne, nasaje krev a hned to nepříjemně pocítíte.Místo opuchne a svědí. Navíc se většinou podaří plácnutím se mu za to pomstít. Jinak co se týká přímo štípanců, jejich vzhled (velikost) bývá u jednotlivého člověka různorodý, záleží jak je kdo či není alergický.


doplněno 08.09.16 04:23:

A jak už bylo řečeno, bleší štípance pak dlouhodobě svědí a nutí člověka se neustále drbat a pokud se blecha nenajde zavčas, nadělá pěknou paseku skoro po celém těle. Kdežto na štípanec od komára můžete použít nějakou osvědčenou radu, já třeba každému doporučuji potřít štípanec Alpou, nejenže za chvíli přestane svědit, ale zmírní se i otok po vpichu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.