S.O.S Lék na uklidnění králíka?

Od: Datum: 05.09.16 11:58 odpovědí: 8 změna: 07.09.16 15:35

Dobrý den,

můj králík se chová, jak šílený, nevím co s ním, je to ještě mládě - květnové, tudíž kastrování může proběhnout až za měsíc, existují nějaké preparáty na to, aby se králík uklidnil? Nemyslím přímo na spaní, ale nebyl takový přehnaně akční - dnes mám sice volno, ale zítra ani nechci pomyslet, jak tu bude vyvádět než se vrátím z práce. Navíc tenhle králík snad ani nespí - jelikož celý den je na nohách - pořád něco zkoumá a v noci mne budí. Než jsem si pořizovala krílíka, četla jsem různé věci o nich, ale to, že to jsou až takoví noční teroristi, to tam nepsali.

Předem díky.

P.S. Není to druh zakrslého králíka.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.16 12:18

Pořiďte mu partnerku, to už zjihly jiní borci ... Preparát na to neexistuje a pokud mu dáte nějaký uklidňující prostředek, učitkuje pár hodin, musel by na kapačku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.09.16 15:49

wlezlej, jakože ať to "odskáče" holka. A on bude mít klid?! Fakt?!

doplněno 05.09.16 16:16:

Kdo bude mít příjemnější starosti? On?

Datum: 05.09.16 16:04

Spíš mě napadlo, že budou mít příjemnější starosti než dělat bordel po bytě

Datum: 05.09.16 14:04
Celý věky byl králík v nějakým kotci a končil na pekáči.
Ovšem teď to každej chová doma, na vodítku. Přijde se domů, králíčku dej pac, zapanáčkuj a budeš se mazlit, i když nechceš.
Jako úplnej vrchol považuju domácí chov krys. Města s nimi bojují, ale někdo vymyslel, chovat to doma. Hnus velebnosti.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.09.16 15:49

To máte těžké, skoro každé zvíře má potenciál být domácím mazlíčkem. :-D A zrovna potkani jsou velice chytří, učenliví, vytvářejí si sociální vazby.

Jsou ale i obrácené situace. Jedni moji známí třeba chovají na maso morčata (co vím, tak už mnoho a mnoho let). Mají jich plnou králíkárnu, místo králíků, a nemůžou si to vynachválit. To v našem kulturním okruhu není běžné a někoho by to mohlo pohoršovat zase z toho opačného pohledu.

Od: hanak
Datum: 05.09.16 15:47

Já dávám meduňku a pár lístků konopí aby se uklidnil před návštěvou veterináře. Ten můj pospává celý den, je mu už 11 let, ale v noci nás taky budí, skáče na postel, když ho zavřu v obýváku tak se zlobí a dupe.

Jinak jenyku, králíci se mazlí moc rádi, hodinová masáž zádíček, drbání, hlazení, česání kartáčem, to ten náš miluje.

Datum: 05.09.16 16:19

Vzpomněla jsem si na dceru, která kupovala králíka synům a vzala to hodně vědecky. Mezi jiným, pohlaví konzultovala s kamarádkou veterinářkou. Ta říkala, že když se natrefí na divoké zvíře, pak se má dát co nejrychleji pryč, ptože ho nic nezmění. Ani kastrace, ani přibývající roky. ;)

Datum: 07.09.16 15:35

Zkoušeli jste, jestli nemá nějaké vnitřní parazity? Zeptejte se veterináře na přípravky na odčervení.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.