Králičí boj

Od: Datum: 01.09.16 21:58 odpovědí: 4 změna: 09.09.16 16:53

Ahoj. Potřebuji poradit. Mám dva mladé králíky: Simbu (čtyř nebo pět měsíců) a Drobka (asi sedm měíců) jsou to kluci a v knížce o králících od znalkině králíků Moniky Wegler se píše, že v určitém věku spolu samci začnou bojovat o dominanci, a že se mají vykastrovat ještě předtím, nebo si můžou udělat vážná zranění. Je to pravda? Moji králíčci spolu náhodou zatím vychází naprosto skvěle, a pohlavím sem si opravdu jistá, máme to ověřené. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.16 21:59

Dočkáte se. Začnou se mydlit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.09.16 02:01
avatar

Jestli je nemáte kastrované,tak je víc jak pravděpodobné, až se v nich probudí teritoriální instinkty, že se vám prát začnou. Případ, kdy se snesou dva nekastrovaní samci, je opravdu vyjímečný. A s kastrací je to tak, že pokud jsou samci kastrováni ještě před dosažením pohlavní zralosti (u zakrslých králíků je to v 10. – 14. týdnu života) nedochází k bojům o hierarchii a teritorium a tvoří zpravidla mírumilovně žijící skupinu. A u samců, kteří byli kastrováni až po dosažení pohlavní zralosti je vysoce pravděpodobné, že se budou prát opravdu hodně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: loverabbit
Datum: 04.09.16 19:25

Ano je to pravda. Brzy začnou bojovat o území. Zvlášť na jaře je to peklo. Doporučuji je nechat vykastrovat dříve než se začnou midlit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roni595
Datum: 09.09.16 16:53
Já mám zkušenost jinou. Chovám tři králíky,vsichni josu to kluci. Prvně jsem si pořídila Drobka, po půl roce Bobka. Kastraci jsem odkládala dokud nebude třeba. Takhle spolu v jedné kleci žili celé dva roky, jedine jak se jejich hormony projevovaly bylo že se pořád ojížděli, ale nikdy se neprali. Kdyby začali, ikned by šli na kastraci. Prostě si sedli. Nakonec jsem si k nim vzala ještě třetího kluka a ten už k nim šel jako dospělý, takže kastrace byla nutná,nepřijali ho tak jako sebe navzájem jako mláďata. Ale myslím si, že to je velmi výjimečný případ že se dva nekastrovani samci v jedné kleci i přes současnou pubertu neprali...
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.