Zrychlené dýchání u štěněte

Od: Datum: 01.09.16 19:49 odpovědí: 6 změna: 03.09.16 22:22

Dobrý den,

máme doma jeden týden štěňátko větší rasy (ovčak bez PP). Před tím jsme psa měli. Zdá se nám, že hrozně rychle dýchá - před tím neběhalo, nebylo v horku (právě kvůli tomu ji držíme doma, kde je 22 stupnu). Vet řekl, že to nic není. Ale našla jsem tohle: http://psiusmev.cz/media/rychle-dychani-u-psa - myslíte si, že to může být něco z toho? Mám zajít za vetem jinam?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.16 19:55
avatar

Nic se nebojte, mají malé plíce a tak potřebují více dýchat. Zachovejte klid, je to v naprostém pořádku. :)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: blanka33*
Datum: 01.09.16 21:47

strejc má pravdu, je to ještě malé štěně, zatím si nedělejte starosti ;)...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.16 21:55

Souhlas s předchozími a ještě jednu radu. Nevyhledávejte a nečtěte podobné články nebo se brzy zblázníte. Věřte veterináři.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.16 07:52
avatar

Veterinář určitě pejska "poslechl". Pak řekl, že je vpořádku, že? Není se čeho bát. Veterinář by slyšel, kdyby byl problém. ;) Někteří pejsci se takhle radují. A také tohle dělají, když je "chytne běhání". Je to stav, kdy pejsek má potřebu lítat jak šus. Podsadí pánev, někdy stáhne ocásek, celý je jakoby ve slabé křeči. Lítá v k ruzích a hubu má, jakoby se smál. To dáchání je velice rychlé a mělké. Je to veliká sranda. :-D Moje kamarádka ležela s knížkou na gauči, když jeji boxerku popado běhání. Lítala kolem dokola a brala to přes moji kamarádku, která nestíhala utéci. Než se posadila, byla tady psina, nějakých 30 kg a přeběhla přes ni. Když ji to přešlo, paní byla samá malá, kulatá modřina. *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoy®
Datum: 02.09.16 08:06
avatar

V loňském roce jsme si přivezli štěňátko labradorky a měla zrychlené dýchání velmi často. Taky jsem se bála, připadalo mi to, jako by božatko byla nemocná. No a dneska má 16 měsíců a funí taky.

Je to normání a je v pořádku, že máme strach. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.16 22:22
avatar

Souhlasím s dalšími diskutujícími. Myslím, že pokud štěndo je jinak v pohodě, má chuť k jídlu, chuť si hrát, normálně spí, tak bych byla v klidu .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.