Hrozí za štěkot psa vyhození z bytu?

Od: Datum: 26.08.16 14:25 odpovědí: 13 změna: 27.08.16 22:08

Ahoj,

se sousedem jsme dobří kámoši, a včera jsem se od něj dozvěděl, že na něj někdo podal stížnost ohledně jeho psa, který štěká a vyje. Soused žije sám a pracuje na směny, tzn. 12ky noční a 12ky ranní. Když není doma, jeho 8 letý pes tam štěká, vyje a teskní. Jedna sousedka bohužel v důchodu nemá co dělat, a tak téměř denně chodí za sousedem, když dojde z práce mu vynadat, ať psa zklidní. Znám toho psa od štěněte a dělal to vždycky, takže když to nešlo kdysi, tak teď ho to už nepřeučí. Soused je z toho nešťastný, peníze potřebuje, protože má dost placení, psa miluje a nechce ho dát pryč a přijít o střechu nad hlavou taky nechce (je v pronájmu). Majitel bytu, kde bydlí, sousedovi řekl, ať ty důchodce neřeší, že přece psa kvůli tomu nezabijou. Co myslíte? Hrozí mu další stížnost nebo postih, který by mohl opravdu vést k vyhazovu?

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.08.16 14:31

Bohužel hrozí, pes svým chováním ruší dlouhodobě klid a protesty sousedů jsou oprávněné. Stížnosti a jejich řešení se budou stupňovat, což nakonec povede k nějakému radikálnímu řešení. Pořiďte psíkovi antištěkací obojek a modlete se k jeho kýženým účinkům!

doplněno 26.08.16 18:03:

Člověk si ale sousedy nevybírá a tak bych v ochotu zmíněné důchodkyně nedoufal ani náhodou.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.08.16 14:32

Kdybych byla tou sousedkou, co je v důchodu a nemá co dělat, jak píšete, nadávat bych mu nechodila. Ale nabídla bych mu, že když nebude doma, psa mu klidně vyvenčím. nebo ho třeba na hodinu, dvě vezmu k sobě. Aby se necítil sám a nevyl. Tedy až by si na mě zvykl. Pánovi i psovi bude pomoženo.

Mám psy velmi ráda a žádného nemám. Proto bych podobného souseda se psem brala všemi deseti. *placni* Jaga.

Ohodnoceno: 5x

Od: rosa
Datum: 26.08.16 15:24

Dobrý den, nezlobte se na mě, ale mimo toho, co již bylo napsáno, podle mého názoru hrozí Vašemu kamarádovi i odebrání psa. Pokud dělá 12ky a k tomu přičteme i cestu do zaměstnání + cestu zpět, tak ten pes je tam chudák zavřený více jak polovinu dne, a to si neumím představit, když se za tak dlouhou dobu nemůže vyvenčit, tedy udělat svoji potřebu, což dříve či později může vést k onemocnění např. ledvin. Tím chci říci, že ono nejde pouze o rušení klidu i v nočních hodinách, ale i o zanedbávání psa. Já chápu, že práci potřebuje, tak ale ať si zařídí, že ho někdo vyvenčí, nějakou tu hodinu pohlídá atd. Sám píšete, že pes mimo jiné teskní, to zavání trochu až "týráním". Je jen otázka času, než sousedka nahlásí příslušné instituci i toto. A upřímně, takového psa by mi bylo fakt líto, zejména v bytě, něco jiného je na zahradě.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 26.08.16 17:59

Souhlasím. Místo důchodkyně, co podle tazatele "nemá co dělat" tam může bydlet třeba taky maminka na mateřské nebo člověk s prací ve směnách, a je fakt super, když čokl neustále vyje a štěká a vy se potřebujete vyspat nebo uspat dítě. A to opět podotýkám, že mám zvířata ráda.

Pes by měl putovat k někomu, kdo na něj bude mít čas. Takže kamarád ať si naliská a pejska netýrá.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 26.08.16 20:08

Plný souhlas, nechápu, proč si takoví lidé pořizují psa, ten pes je opravdový chudák a vůbec se mu nedivím, že štěká.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.08.16 19:29

Pokud je pes každý den 12 HODIN! bez venčení, tak je to především týrání zvířat.

Ohodnoceno: 2x

Od: ruze®
Datum: 27.08.16 22:08

Přesně tak,12 hod. + cesta do a z práce,takže minimálnš 13 hod. ! To je týrání! A prý psa miluje! Otřesné,chudák pes.

doplněno 28.08.16 00:18:

Jo a nemusí jít jen o důchodkyni,co lidé,kteří dělají na 2-3 směny? Když se chtějí po 12 hod. noční vyspat a nad hlavou jim vyje a štěká celé půl dne pes? Nebo když má po noční zase noční? To vám je ,,Lahůdka,,! Co lidé na nemocenské,co potřebují klid a spánek i přes den,co maminky na mateřské když nemůžou uspat dítě atd.,atd., stížnosti jsou oprávněné,když na pejska nemají čas,nemají si ho ani pořizovat,to už je lepší kočka a nebo jiné,menší zvíře.

Datum: 26.08.16 19:41

Já nechápu lidi, kteří bydlí v paneláku nebo v bytovce bez zahrady a mermomocí si pořizujou psa nebo prostě zvíře. Kurva, to je nějaká móda mít zvíře za každou cenu? Prostě nemám prostory a čas, tak si nebudu nic pořizovat. Nezlobte se, ale Váš kámoš je blbec. Byt bez zahrady, dvanáctky v práci, ale psa prostě bude držet ať si klidně trpí, to je fuk, že?

Ohodnoceno: 5x

Datum: 26.08.16 19:50
Přesně tak, taky jsem moc chtěl německého ovčáka,ale 12tky v praci a pak jsem kolikrat rád,že si lehnu k TV,takže nakonec jsem použil hlavu (výjimečně) a psa si nepořídil.

Od: xy
Datum: 26.08.16 19:44

vždycky mě vytočíl sobci, co mají doma psa, nechávají ho 8 - 12 hodin v paneláku samotného výt a štěkat, a nějaká " kráva, co je sama doma a nemá co dělat " , tak té to vadí. Doporučuji vyzkoušet všem, ať už jsou sami doma, nebo chodí do práce, natož když práce jako moje vyžaduje ještě další studium doma...

ale debilové jsou samozřejmě ti, kterým to vadí že? někomu tady asi chybí mozek

Datum: 26.08.16 20:11

Nejde si najít kamarádku,někoho z rodiny ke komu bude pes chodit aspoň několikrát za týden?nebo někdo kdo jej bude brát ven?třeba ho půjčovat nějaké důchodkyni(někdo jako babajaga)prostě aby tam nevyl denně.Když to ten pes dělal vždycky,proč jej nevykopl hned,nevycvičil...?to nebere ohledy na ostatní?přála bych mu třeba romskou rodinu do vedlejšího bytu,také neberou ohledy*afro*

Taky bych měla nervy na pochodu a to miluju zvířata a bydlím s důchodci(nejsem důchodce)a rozumíme si.Při práci na směny by mě takový soused vytáčel,takže bych volala policii za nepřiměřené rušení(nezvyklé místním poměrům),dala podnět za týrání zvířat či dala stížnost na bytové družstvo,společenství vlastníků či městský úřad.

Nejlepší je se dohodnout,co tak přijít mile za sousedkou a pokecat?Najít kompromis a aspoň na pár dní v týdnu místo kam dát psa a tím bude se sousedy kompromis,že to aspoň omezí.Jste kamarádi,nechcete mu toho psa brát ven?

Datum: 27.08.16 06:20

Bullet, máte babičku? Zeptejte se jí, jestli by jí nevadilo, kdyby v bytě vedle ní, štěkal a naříkal pes. A taky se jí zeptejte, proč by jí to vadilo, když stejně nemá co dělat. :(

Datum: 27.08.16 15:38

Pes je chudák.Je to smečkové zvíře a je sám zavřený v bytě.Sousedum se nedivím že jim to vadí.Budto dát psa pryč nebo změnit zaměstnání a nebo nekoho požádat at si psa vezme přez den na starost.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.