Kotě - zrychlený dech a prokrvená tlamička

Od: Datum: 21.08.16 19:48 odpovědí: 8 změna: 23.08.16 07:38

Zdravím, pár dní mám doma koťata. Starší (asi 4 měsíce) tu mladší dost prohání. Někdy, když je hodně rozdivočelá, tak má dost prokrvený čumáček, jazyk a dásně (úplně červeně svítí) a zrychleně dýchá, udělá několik rychlých nádechů. Nejsou povrchní, spíš hluboké. Trvá to tak dvě tři vteřiny, zastaví se, otevře doširoka tlamičku a takto dýchá, pak se uklidní a najednou zmizí i prokrvení. Nevím, jestli letět na veterinu (nechci ji znova stresovat, sotva se rozkoukala tady u cizího člověka v cizím místě), nebo jestli je to jen normální příznak fyzické zátěže, popř. jestli to je nějaké výstražné znamení do boje mezi šelmami... nesetkali jste se s tím někdo? *nevi*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.08.16 21:20
Kombinace psychického rozrušení (euforie) ze hry plus zahřátí pohybem. To co popisujete se děje u některých koček naprosto běžně. Je to doprovázeno doširoka otevřenou tlamkou s "úsměvem". Ale samozřejmě sledujte dál (člověk nikdy neví). Lepší trpět přehnanou starostlivostí, než něco zanedbat. M.
doplněno 21.08.16 22:21: Není zač. ;)
Už je to jedenáct let, co jsme měli koťátka, ale jeden "infantilka" se i v osmi letech dokázal vždy přivést do tohoto stavu... Není hezčí pokoukání, než na bezstarostné řádění koťat :)
Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.08.16 21:54

Mono, děkuji. Je to přesně, jak píšete, ten "úsměv" . Já to teda nikdy u koček nezažila :-D ale už dlouho vídám a doma máme jen dospělé kočky, které se asi u hry tolik nezapálí. Ale radši se zeptám u veta, až půjdeme na přeočkování. Jsem z těch koťat docela nesvá, chvilku mi vůbec nežrala (asi ze stresu), mladší je mrňousek nedonošeňátko, starší je taková podivná (buď se moc mazlí nebo řádí, nic mezi) a moc nespí, tak jsem jako na trní, aby jim něco nebylo...

Datum: 22.08.16 13:47

Jé, já tohle nadšení nějak nesdílím. Mladší je mrňátko nedonošeňátko, je dvakrát menší než starší, takže ta kdyby chtěla, dá jí pěknou nakládačku. Prohání ji fakt dost a bojím se, že se jí mladší začne bát a nebude se bránit a starší bude mít doma navrch... ale poslední den nebo dva někdy vyjíždí mladší na starší, tak snad z toho bude jen to bezstarostné hraní... ale zatím si ty role urovnávají pěkně ostře...

Datum: 22.08.16 15:42

Já si myslím, že byste obě koťata měla naložit do přepravky a jít je ukázat veterináři. Ten si je poslechne a prohmatá. Vím, že to je náročné pro koťata i pro vás, ale myslím si, že by je vet měl vidět. *hej*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.08.16 17:49

Jo, právě se tam chystám. Odpadla mi hodina a veterina u baráku má do 19:00, tak jsem si řekla, že tam pofrčím. Jen s tou jednou, obě je do přepravky naložit spolu nemůžu, asi by se pobily. Ta druhá to nemívá a je celkově, až na vzrůst, úplně normální zdravé kotě

Datum: 22.08.16 18:06
Tak dejte vědět. ;)
doplněno 22.08.16 18:48: Uff... *ua* Jsem ráda :)

Datum: 22.08.16 18:41

Už jsme zpátky. Zůza je úplně zdravá, aspoň dle poslechu a popisu aktivit a těch "záchvatů" (nemá problémy se stabilitou a není při nich dezorientovaná). Mělo by to prý vymizet. Paní doktorka byla úúúžasná, jsem ráda, že mám takovou veterinu hned u domu

Datum: 23.08.16 07:38

Jojo, mít dobrého veta a taky který si k ceně nepřipočítává i datum narození, to je moc fajn :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.