Chov krůt

Od: Datum: 11.08.16 18:26 odpovědí: 4 změna: 11.08.16 21:47
Dobrý den, je pravda, že krůty chované na maso by měli mít minimální výběh a žádný pohyb?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 11.08.16 18:41

Snad všechny krůty se chovají na maso . Krůta není prase, aby se omezoval pohyb. Krůty potřebují travnatý výběh.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jardaj
Datum: 11.08.16 19:29
Jak velký výběh pro 4 krůty (krocany)?
doplněno 11.08.16 19:45: Pakliže nebudou mít travnatý výběh, stačí když jim budu denně dávat trávu, kopřivy atd.? Samozřejmě i krmnou směs.
Datum: 11.08.16 21:26
avatar
Mezi námi - blbější zvíře aby člověk pohledal. Trávu kterou si neutrhne nežere. Neumí si ji přišlápnout a přetrhnout takže useknutou trávu zvedne ze země ale snad si ji ani neumí v zobáku otočit tak jí to zase z huby vypadne. Jediný způsob jak do nich dostat trávu jinak je teda nadrtit ji do krmné směsi. Jenže to zas ty potvory přebírají a hned tak něco nevezmou.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.08.16 21:47
avatar

Pokud nebudou mít pohyb, maso bude blátivé a nechutné, s větším množstvím tuku. Nejchutnější je právě svalovina, takže bez pohybu se skutečně neobejdou. Zelené jim klidně můžete nosit, to je v pohodě - buď klasicky trávu, anebo větší plevele, které zatížíte cihlou, aby se jim snadněji ozobávaly. Další věc, na kterou nesmíte zapomínat - pokud to jsou brojlerové krůty, potřebují dostávat vařené masité kosti i s chrupavkami, jinak se může stát, že vám při rychlém růstu "sednou" na zem a už si nestoupnou. Brojlerové krůty by také neměly zmoknout nebo prochladnout, protože tak u ních může začít žlutý průjem, ze kterého je už nedostanete (a to maso potom bude tak pro psa). Celkově jsou ty brojlerové krůty dost náročné - my jsme kvůli tomu přešli na klasické. Nejsou sice tak velké, ale mají mnohem chutnější maso a jsou podstatně méně náročné (a nejsou tak "blbé"); také si samy vysedí a odvodí mláďata (od jednoho páru je za rok klidně 20-30 ks mladých).


doplněno 13.08.16 01:26:

Napsala jsem to asi trochu nejasně - krůty se chovají ve skupinách: tj. např. 1 samec+1-5 (i více) samic. Každopádně na dvoře musí být jen jeden dospělý samec, jinak se budou prát. Ale klidně stačí právě jen 1 pár (samec+samice).

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.