Pozor - užovky

Od: Datum: 11.08.16 17:58 odpovědí: 4 změna: 13.08.16 11:50
avatar

Jedenkrát za týden projíždím v dopoledních hodinách podél řeky po cyklostesce a tam je cedule POZOR UŽOVKY. Jezdím tudy v zimě v létě téměř za každého počasí již sedm let, ale nikdy jsem nezahlédla ani kousek užovky. Rozumí tu někdo hadům a vysvětlil mi, kdy by se mohly užovky objevit? tedy k vůli těm užovkám tam rozhodně nejezdím, ale zajímalo by mne to,děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.16 18:55
avatar
Vlastně kdykoliv v období jejich aktivit. Zhruba duben až září (říjen). Asfalt bývá teplejší a užovky se na něm mohou vyhřívat. U nás je každoročně alespoň jedna zalisovaná do asfaltu :(
M.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: etuetu
Datum: 11.08.16 22:43

Já jsem do práce chodívala po písčité cyklostezce (takový jemný písek, spíš jen prach) a v tom písku se vyhřívali slepýši. Vždycky jsem je (no asi úplně zbytečně) brala a házela mimo cestu, aby je nějaký cyklista nepřejel. Většinou se jim cyklisti vyhýbali, ale pochybuju, že se zvládli vyhnout vždycky.

Jinak odpověď na otázku - hadi se tam asi chodí (plazí) vyhřívat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 11:17
avatar

Zdravím, takových stezek u nás máme povícero, na některých je dokonce kvůli pohybu hadů zakázana jízda na kole (ale vždycky se najde blbec, co tam sviští a přejede všechno možný).

Vaše lokalita se zřejmě zalíbila populaci užovek, mají tam relativní klid, vlhkost a vyhřívání - žel bohu právě na asfaltu. Hadi přilézají ráno-dopoledne, kdy se okolí rozhřívá (záleží jak a kdy na určitý úek svítí slunce), aby se po noci zahřáli, a zpravidla je potkáte taky navečer, kdy loví.

V závislosti na druhu se užovky líhnou od přelomu července/srpna do září (u. hladká až září/říjen), tudíž momentálně asi bude babyboom :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 11:50
avatar

možná že tam tu ceduli umístila nějaká ekologická neziskovka, aby se měla čím vykázat a aby příště zase dostala státní dotaci na svoji neziskovou činnost.

No uznejte. Přece bychom ekologickým neziskovkám neupřeli pár milionů ze státní kasy. Vždyť přece chrání přírodu a zvířátka ... :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.