Kočka Ragdoll

Od: Datum: 11.08.16 10:20 odpovědí: 15 změna: 14.08.16 12:25
avatar

Dobrý den. Uvažuji o pořízení kočičky Ragdoll,máte ji doma někdo a můžete mi říci,zda je to dobrá volba? Také mně ještě zaujala rasa Burmilla a Thajská kočka.Jsme už s manželem sami 2 v bytě, občas přijdou na návštěvu děti a vnoučata.Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: blanka33*
Datum: 11.08.16 11:03

Asi vám moc neporadím, ale naši sousedi mají thajskou kočku a bydlí v menším baráčku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.16 11:31
avatar

Předem se Vám omlouvám,že neodpovídám na položenou otázku.Kočky máme celá rodina a já být vámi beru jednu či dvě z útulku.Tolik krásných a hodných koček hledá domov.Někdy jsou tam fakt pěkné kousky,míšenky...Moje jsou venkovní a neznám mazlivější a hodnější kočky.Brart má Briťáka a ti nemají rádi děti,stejně tak má tchán Siamku,ta nesnáší snad všechnymiluje jen jednoho člena bytu.S bývalým jsme měli Mainskou,ta milovala jen mě a cizí nemusí...ale neberu Vám vaše rozhodnutí,každé plemeno nese své výhody/nevýhody a stejně tak i každá má svou hlavu-povahu.


doplněno 11.08.16 12:26:

blanka-to je spíše naopak.Bratrovi nedávno zemřela už druhá Britka v náručí-udusila se.Mají nemoce s rychlým průběhem a v podstatě je nejde zachránit.Takže o nějakém přemrštěném zdraví a bezproblémovosti nemůže být řeč.Normální kočka je odčervená,zbavená svrabu a má základní veterinářskou péči.Vše á své pro i proti,ale není nad to udělat dobrý skutek.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: blanka33*
Datum: 11.08.16 11:39

Víte co, ale kočkou z útulku si nemůžete být jista jestli je zdravá. Lepší je, když si ji vezmete od někoho koho znáte, nebo že si jste opravdu jistá že není nemocná.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.08.16 12:25
avatar
To si nemůžete být jistá ani u kočky s PP natož bez PP.
Byli jsme teď v útulku vybrat koťátko mamce. Paní má útulek v domě, některé kočky mají přístup volně na zahradu, jiné jsou jen doma a všechny snad spí s paní v posteli. V kleci mix koťat, které co své hodiny dokrmuje mlékem, vedle v karanténě matku s kotaty po porodu, další kočka, která má rodit každým dnem a pod nohami Vám běhá spousta úplně různých koťat do toho dospělé kočky a kocouři a dva psi..
Vzala bych si nejraději snad polovinu útulku! Všechny kočky moc hodné, kocouři co se nechají kojit od koťat... Koťata si nechají líbit úplně vše, vymazlená a zvyklá na kočky i psy.
Dopadlo to tak, že mamka má dvě koťátka a my jsme si pár dní na to, dojeli také pro jedno a to už máme kočky dvě..
Nevěřím, že byste si nezamilovali nějaké takové kotě a ještě uděláte dobrý skutek. Přísun nových koťátek je nekonečný a toulavé kočky nestíhají odchytávat, kastrovat a vracet zpět.. :(
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 11.08.16 12:41

Při výběru plemene je nejlepší se jít podívat na nějakou výstavu, vidět plemeno naživo jak se chová a popovídat si s chovateli, zjistit zdravotní rizika daného plemene, temperament. Naše organizace před 14ti dny pořádala mezinárodní výstavu v Plzni, kde jsme měli téměř poloviční účast zahraničních vystavovatelů a to odpovídalo složení plemen. Thajek jsme měli přihlášených 12, což je obrovské číslo, nemusíte je potkat na každé výstavě. I ragdollů bylo kolem 20ti, zato burmilly jen 2 a jinde jich je třeba 20. Výstavy se konají po celé republice takřka každých 14dní.

Každopádně kočka by neměla být sama. Thajka je z uvedených plemen nejtemperamentnější, však z ní byla vyšlechtěná siamka a oriéntálka. Burmillka je takový střed a ragdoll bude nejklidnější. Co se péče o strst týká, největší péči potřebuje polodlouhosrstý ragdoll, pravidelnému česání se nevyhnete, i na bříšku a pod packama, jinak se jí vytvoří cucky a bude třeba ji ostříhat. A taky bude v bytě zanechávat nejvíc chlupů. Srst burmilly lze přirovnat ke krátkosrsté kočce domácí, nezacuchá se, ale chlupy z ní doma budou. Nejmíň chlupů bude z thajky, ta má srst bez podsady.

Ohledně zdraví, kupujte vždy zvíře ze chov. stanic, které testují svůj chov. U thajských je to PRA, tedy degenerace sítnice, kdy kočka v mládí oslepne. Nedá se to léčit ani zastavit, důležité je nekrýt dva nositele tohoto onemocnění, aby se nenarodila koťata homozygotní, která onemocní. Nositel nevadí, neonemocní, jen přenáší vadu dál. U Ragdollů je to HCM-ztluštělá srdeční stěna, opět neléčitelné a smrtelné. U burmill je to PKD-polycystické onemocnění ledvin, vzhledem k tomu, že je to plemeno vyšlechtěné z kočky perské, u které je PKD časté. Naštěstí existují pro tato plemena genetické testy, ani nejsou nijak příšerně drahé, kolem 1000Kč za test. U PKD a PRA lze testovat jen jednou předky, nemusí se přímo chovní jedinci, pokud mají negativně testované rodiče. U HCM je to složitější, i když pro RAG je genetický test, není na všechny mutace, jen na ty nejčastější, ale i tak má testování chovných jedinců význam.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: lilil
Datum: 12.08.16 00:22

vzkaz pro pb

prosím napište mě na jaké nemoci trpí sibiřské kočky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 12.08.16 09:40

To je zdravé plemeno, přesto někteří chovatelé raději testují na PKD a HCM.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.16 22:24
avatar

Zdravím. Musím se přiznat, že daleko lépe rozumím psům, než kočkám. Kočičku jsme už fůru let neměli. Ale když jsem si prohlédla vámi uváděná plemena a seznámila se s jejich povahou a vlastnostmi, přímo jsem se zamilovala do ragdollů. Do kočiček, které dobře vycházejí jak s lidmi a dětmi, tak i s jinými zvířaty. A teť mám problém. Zatoužila jsem pořídít si k našemu pejskovi ještě kočičku ragdollku. *tuc* Ida

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 12.08.16 11:31
avatar

Sakra,pb mně docela vyděsil popisem případných nemocí...tak nevím,genetika je daná,to chápu,je to vždy jako ,,sázka do loterie,,ale kdyby jsme to měli podle toho posuzovat,tak si nikdo žádné zvířátko ze strachu,že jednou onemocní ani nepořídíme ! Když si berem partnera ať muže nebo ženu,taky mu neděláme genetické testy,zda nám brzo neumře,neonemocní a nebo aby naše děti neměli nemoci,které se v jeho rodu vyskytují.Nechci nad tím takto uvažovat,měli jsme ,,britku,,14 let a nic jsem u ní nezjišťovala,tak až se rozhodnu a pořídíme si nového člena rodiny,tak napíšu,pro jakou rasu jsem se nakonec rozhodla. Děkuji všem za odpovědi a názory.Pěkný den všem.

Datum: 12.08.16 11:36
avatar

Růže, proklikejte křížem krážem tyto stránky. Je to veliká paráda! http://www.modrykocour.cz/*palec**palec**palec*

Až si vyberete, požádejte chovatele, že chcete "vymazlenou" kočku nebo kocoura, u kterého je mnohem snadnější kastrování.


doplněno 13.08.16 07:21:

Růže, jenže zajet si na výstavu a pokecat s vystavujícími, to je úžasné kouzlo. A informace z první ruky. A také to, že můžete najít kotě od opravdu dobrého chovatele, protože když budete chtít "mazlíka" dostanete kvalitní kočku za mnohem méně peněz. "Mazlík", to slovo se objeví ve smlouvě a znamená to, že nikdy nebudete vystavovat a chovat, tedy množit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 12.08.16 23:58
avatar

Parádní stránka,tu jsem neznala,díky babkazov ! Jinak,Ragdollka se dá pořídit,co jsem tak brouzdala po nabídkách už za 4-5000,- Nepotřebuji s PP,bude to domácí miláček,na výstavy s ní jezdit nehodlám.

Datum: 14.08.16 11:46
avatar

Milá Růže, na nákup bez PP si dejte velký pozor, chovatelé (ti dobří) si chov ragdolláků hlídají, např, pokud kocour není uznaný jako chovný (a to ten náš, má nepatrnou vadu na kráse) dostanete PP až dodáte zápis o vykastrování. Ti co mají množírny, těm je to jedno ale pozor na ně. U kočky z dobrého chovu, máte jistotu, že je odčervená, očkovaná..., jedete se k chovateli podívat a vidíte, jak o kočky pečuje, vidíte koťata hned od narození, záleží jen na vás, kolikrát se na ně jedete¨podívat. Máte kvalitní kupní smlouvu a my ke kocourovi dostali pytel granulí, pelíšek a malé škrabadlo. Chovatelka je stále v kontaktu a zajímá se, posíláme fotky. L

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.08.16 18:15
avatar

Kocoura této rasy mám, věřte mi, že 10 000,- bych rozhodně uměla utratit lépe ale koupil ho exzeť vnučce (tehdy ještě zeť) a pak jsem ho dostala na hlídání, "hlídám" 3 roky a z domácího princátka máme dík letním pobytům na chalupě super kocoura co se naučil i chytat myši. Je to mazel, chrápe doma v posteli, přiběhne na jméno, vítá návštěvy, na chalupě je to prostě kočka, chytá myši, leze po střechách, toulá se po dědině a mnohdy nepříjde ani na noc ale ráno je šťastný když mu otevřeme. Doma žere konzervy Miamor a kapsičky Felix senzation, drahé granule, na chalupě sežere i venkovním kočkám konzervu za pár korun (doma by k ní nečichnul). Kocour je to krásný, váží 6kg, kastrovaný. Píši z chalupy, fotky mám doma v PC. Za 6 let nebyl nemocný, pravidelné očkování a odčervení, před rokem chytil ušní svrab, vet říkala, žádná tragédie, je to šťastný kocour, že může lítat venku se svým druhem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 14.08.16 11:56

Máme kocoura Ragdolla s PP. Je to pohodové zvířátku, svérázné. 9,5 kg.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.16 12:08
avatar

Vanad, kolik? To je ten náš při 6kg chcípák a já si říkám, jestli není obézní. 9,5 kg?, to myslíte vážně? Dejte prosím fotku. Díky L.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.