Jak likvidovat mouchy?

Od: Datum: 06.08.16 19:18 odpovědí: 3 změna: 07.08.16 10:47

Kolem baráku začínáme mít celkem dost much. Potvory se dostávají i do baráku, když otvíráme dveře (což je asi tisíckrát denně). Dají se nějak likvidovat už v okolí baráku? Na vosy mám lapače z PET flašek, ale tam zabloudí much málo.


doplněno 11.08.16 09:23:

Tak nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem si naředil 5 l roztok insekticidu s aktivní látkou cypermethrin a vystříkal svislé venkovní zdi baráku, stejně tak rámy oken a sítě proti hmyzu. V baráku vystříkal stropy, stejně tak stropy u pergoly a psovi boudu. Mouchy zmizely a protože přípravek má být celkem stabilní, tak doufám, že je problém vyřešen. Přípravek jsem použil Cyper WP, který jsem kdysi koupil kvůli blechám přes ebay, protože u nás to je nějak drahé.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.08.16 08:19
avatar

Dobrý den, patrně bydlíte na venkově a někde v okolí je chlév s dobytkem (nebo stáj) či hnůj, protože abnormální výskyt much kolem domu musí mít nějaký důvod. Pokud se Vám osvědčily lapače z PET láhví na jiný hmyz, tak bych u nich zůstal, ale jako návnadu bych volil asi kousky syrového masa - to se na sluníčku začne kazit a mouchám vonět. Když v tém PET láhvi bude jedna menší dírka, tak ji moucha podle vůně najde, vleze dovnitř a snad už ji nenajde při cestě zpět. Ovšem, vyzkoušené to nemám a mohlo by to mít i efekt opačný (množírna much). Další možnost by byla sehnat si aktivní vlaštovky a nabídnout jim místo pro hnízdo pod krovem - jenže, pod tím hnízdem je potom strašně naděláno. No, zkuste tu PET flašku (také ji seženete spíše, než ty vlaštovky). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 09:08
avatar
Část atria mám zastřešenou drátěný sklem, pod ním jako druhý strop vinnou révu , tvoří pěkný stín v létě. I pěkný pohled na visící hrozny. Ovšem pod sklem se hromadí mouchy, jdoucí za světlem. Za mouchami přilétají ptáci a na dlažbu následně zase jejich exkrementy. Dozrály ostružiny a ty dokáží výlučky těch opeřenců pěkně obarvit. Z dlažby modrofialová jde dolů ještě tak Savem. A zůstávají světlejší fleky...
Muška jenom zlatá...!
.
Zavěsil jsem klasické mucholapky, za pár dní jsou plné. Ty elektronické moc nepomáhají...
Zkuste třeba
http://m.najnakup.sk/?c=1878
Nebo
https://www.vetis.sk/pripravk…ster-paska-400-m-komplet.html
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 10:47
avatar

Sítě do oken, sítě do dveří. Nikde nelelkovat, otevřít, projít a zase zavřít.

Doma používat klasické mucholapky. Tam se jich nalepí! *palec*

Pokud sedím třebas u televize, nebojím se použít běžnou plácačku.

Pokud máte chlív a hnůj a podobné muší radovánky, nedivím se, že s nimi máte problémy. Jestliže se Vám někde v chlívě uhnízdily vlaštovky, snažte se, aby se tam měly co nejlíp a nikdo je nerušil. Tento milý ptáček spořádá kvanta much, zvláště, když shání potravu pro mladé.

Máme dvoje vlaštovky, každým rokem a letos už oba páry vyvedly podruhé své mladé. Máme je rádi. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.