Jak na divočáky na zahradě?

Od: Datum: 01.08.16 17:09 odpovědí: 10 změna: 02.08.16 07:17

U rodinného domu máme zahradu (v trvale zastavěném území města - tedy nehonební pozemek). Začali tam chodit divočáci a ničit úrodu (drátěný plot je nezastaví).

Jak s nimi můžeme bojovat (aby nešlo o pytláctví)?

Napadá mne: vidle, oštěp, koule, kladivo, zápalná láhev, proud vody, kyselina, elektrické výboje, ostnatý nebo žiletkový drát, past?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vanad1
Datum: 01.08.16 17:16

Elektrický ohradník.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 01.08.16 18:16

Existují postřiky na odpuzení zvěře. Na elektrický ohradník zapomeňte, ani si ho nevšimnou, natož aby je zastavil.

doplněno 01.08.16 18:21:

Např. http://www.hunting24.cz/animalit-odpuzovac-zvere-5l/

http://odpuzovacezvere.cz/odpuzovace-zvere

doplněno 01.08.16 20:02:

Tak zbývá udělat bytelný plot nebo pozvat myslivce.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.08.16 19:41

past, znamy veterinar a pecinka :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.08.16 19:58

Odpuzovač jsme zkoušeli, nepomohl.

Ještě mne napadla zábavná pyrotechnika nebo střelit signální pistolí.

Od: maky®
Datum: 01.08.16 20:03

vodní příkop...:-D​...sorry, nic chytrého mne nenapadlo

Datum: 01.08.16 20:26

Na jednom golfovém hřišti mají člověka, který v noci a k ránu objíždí autem hřiště a hází petardy. Pro zahradu to asi moc použitelné nebude.

Datum: 01.08.16 20:34
Chtělo by to informovat místní nimrody. Ti by měli mít zmapovaný terén a přístupové cesty k vaší zahradě a pokusit se pár kusů odstřelit.
Ta u nás (prasata) jsou už tak naučena na pach zbraně, že myslivci mohou číhat x dní a nic. Ale u vás by to klapnout mohlo.
Popř. trošku stříkněte olej na čištění zbraní, pokud už jsou naučena i u vás. M.

Datum: 02.08.16 06:41

Pokud jste četl v dětství knihu Lovci mamutů od E. Štorcha, jistě víte, jak na to. Vykopat jámu na prasečí stezce, pokrýt větvemi, trávou a listím a pak jen čekat.:-D Co spadne dolů.

Pokud se zadaří, bude to prima. Já ke kanci přišla kdysi jako slepý k houslím - vyhrála jsem ho na mysliveckém plese coby hlavní výhru. Byl úžasný - pečeně, medailonky. Od té doby nic, už jenom slintám.

Pokud jste ochotný se se mnou rozdělit, přijedu Vám pomoci kopat. V jednotě je síla! *smich* Jaga.

Ten vodní příkop nepomůže, prase umí dobře plavat!

Datum: 02.08.16 07:17
§ 304
Pytláctví
(1) Kdo neoprávněně loví zvěř nebo ryby v hodnotě nikoli nepatrné nebo ukryje, na sebe nebo jiného převede nebo přechovává neoprávněně ulovenou zvěř nebo ryby v hodnotě nikoli nepatrné, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

Od: ben®
Datum: 02.08.16 07:17

Dobrý den, a viděl jste ty divočáky nebo Vám "něco" ničí úrodu? Divočáci plot (s rozběhem) přeskakují, protahují se oky v drátěném plotě, pomalu a opatrně ho přelézají (tam i zpět) nebo ho podrabávají? Pokud ho podhrabávají, tak proč tam není podezdívka a plot je takto chatrný? Investujte raději čas a peníze do lepšího plotu. Pokud divočáka ulovíte, tak ho stejně nezpracujete (pokud nemáte znalosti myslivce) a raněný je "sviňa". Zdravím!

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.