Účinný repelent na koně

Od: Datum: 28.07.16 20:49 odpovědí: 3 změna: 07.08.16 22:43
avatar

chtěla bych poradit, kdo máte zušenost - sháním hodně účinný repelent pro koně na vyjížďky. Mouchy a hlavně obrovská hovada nám nedají pokoj a pak je projížďka nanic. Zdravím a díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 28.07.16 23:52
Něco od Farnamu farnam.cz. Endure, Tri tec, Swat... Nastříkat koně před vyjížďkou a na hlavu dát masku proti mouchám. Ale obávám se, že na hovada nezabírá nic. Někdo i maže koně olejem, sádlem, vazelínou atd., zvlášť na břiše a ve slabinách, mastnota hmyz dusí.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.08.16 18:37

Také zkoušíme vše možné. Klasické repelenty pro kone Farnam a pod. nezabírají moc dlouho. Podkovářka nám teď doporučila Literin (zelený - antibakteriální) - sice prý koně smrdí jak po desinfekci, ale hmyz jim dá pokoj. Mám kobylku muchařku - chci to zkusit. :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pb®
Datum: 07.08.16 22:43

Kamarádka má koně pastevně 24/7 a mezi nimi i muchařku, už jí je asi 10let, je to její odchov. Díky komplexní péči by to na ní jeden nepoznal, až na pár olámaných žíní na ocase. A to muchařila hodně, byla schopná si sednout na zem a drbat se zubama na břiše jak pes. Nosí repelentní obojek neustále kromě zimy, do výběhu deku a masku, kdykoliv se může schovat v kamenné stodole, kam mouchy moc nejdou a jsou tam nainstalované větráky, protože průvan mouchy nemají rády a pak se tam nedrží. Ve vchodu je infrapast na hmyz, pravidelně se kydá a hnůj se odváží, krom toho jsou pasti na hmyz i kolem hnoje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.