Starý kocour a kotě

Od: Datum: 27.07.16 16:50 odpovědí: 11 změna: 01.08.16 07:40

Na podzim nám uhynul perský kocour. Měli jsme dva bráchy, oba vykastrovaní, 12 let žili spolu. Teď zůstal Amísek sám a my mu za 14 dní přivezeme kočičku. Mám trochu strach, aby ji Amis nevyfackoval z baráku. Ona je tedy prý pěkné číslo, šéfuje svým sourozencům a je vyloženě generál, ale stejně... Takovej pinďa nemá proti pětikilovýmu kocourovi šanci.

Nemáte někdo nějakou fintu, jak dát dvě kočky dohromady aby se vzájemně nevyvraždili?


doplněno 08.09.16 18:57:

Tak pro případné zájemce píšu, jak to dopadlo...Nejdřív jsme kotě zavřeli v jídelně a Amise v obýváku, ale kdo zná kočky, je mu jasné, že takový nápad byl předem odsouzen k nezdaru. Hned druhý den se Eliška prosmykla mezi dveřmi a vlítla do obýváku. Tam dostala od Amise facku, že odkotrmelcovala do kouta, kde zůstala ležet na zádech s očima jak ténisáky. Amis stál nad ní a očividně si ji vážil, měřil a v duchu porcoval. Kotě jsem popadla a odnesla.

Jenže tím to tak nějak skončilo. Eliška kolem Amise tajtrlíkuje, ale udržuje si odstup a Amis ji ignoruje a občas na ni zasyčí, ale když mu kotě baští z jeho misky, tak to velkoryse přehlíží Takže to dopadlo nad očekávání dobře.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.07.16 16:54
avatar

Taky peršanku? ;)Proč si nevyberete klidnější kotě? Proč kočičákovi, který chce mít klid a váží si pohody, chcete dát draka, který navíc voní kočkou? Jeho staromládenecký život se změní na peklo.


doplněno 28.07.16 08:25:

Conconi, napište, jak to dopadlo. Kočky jsou nevyzpytatelné.

Tohle jsem fotila začátkem měsíce.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.07.16 23:07

Není to peršanka, kamarádka má kočku, která je asi někde v minulosti peršanem "lízlá", ale je to obyčejná kočka s poněkud delší srstí. Koťata jsou " normální" kočky domácí. Amísek byl celý život s bráchou a teď je smutnej. Hledá Bertíka a já myslím, že by se mu mohla vrátit nálada. S kamarádkou jsme domluvené, že kdyby kotě nepřijal, vezme si kočindu zpátky, ale byla bych ráda, kdyby to klaplo a skamarádili se.

Datum: 28.07.16 09:42

Určitě napíšu, máte krásné kočindy. Kdysi jsme dostali roční peršanku, která před námi vystřídala tři majitele. Zpočátku se s manželem nenáviděli a pak z nich byli největší kamarádi. Když jsme ji po 8 letech museli dát uspat, koupili jsme Amíska s Bertíkem. Já už si život bez koček neumím představit.

Datum: 27.07.16 17:36
avatar

Já bych vám radil k opatrnosti s kotětem. Váš kocour ho nemusí vzít jako kamaráda. Vezměte v potas, že máte doma stárnoucího kočičího chlapa, který je zvyklý na svůj komfort a na svůj klid. Kotě bude považovat za cizince, který mu vlezl do jeho revíru, nedá mu pokoj, roztahuje se mu na jeho posteli, ujídá mu z jeho misky a nezmizne a nezmizne. Může se stát, že mu rupnou nervy a to bude pro kotě hodně špatná chvíle.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.07.16 23:13

Myslela jsem, že by to mohlo mít podobný efekt, jako když si padesátník narazí dvacítku. Pookřeje, omládne, vrátí se do "puberty"...no uvidíme, jak jsem již psala, když to neklapne, kamarádka si kočičku vezme zpátky, ale fakt bych byla ráda, kdyby to vyšlo. Zase na jednu stranu Amis byl celý život s bráchou, milovali se i když se rvali jak dobytek, ale ten zvyk na jinou kočku tady byl

Datum: 28.07.16 01:15
avatar

My jsme, kdysi u tchýně, našli jejich kotě (asi 25 cm) ráno venku s úplně rozpáraným břichem, prý to udělal kocour. Byla bych opatrná. Možná, že plusem by mohlo být, že jde o opačné pohlaví, ale už se nepamatuji, jakého pohlaví bylo to usmrcené kotě. Ale budete muset být nějakou dobu opatrní a hlídat ho, kotě navíc nemá pud sebezáchovy, klidně mu bude strkat hlavu až do tlamy a z plezíru ho napadat, i po něm skákat, aby si hrálo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.16 08:15
avatar

Náš starý kocour nebyl nadšený,byl takový morous když mu tam běhalo kotě,ale svým způsobem byl rád.Byl to "neúplný"briťák a kotě obyčejné.Byly chvíle kdy přišel,olízl jí uši,ale z 80%jí ignoroval nebo dělal že ignoruje.Ovšem strach jsme měli v noci,to byl čas kdy se vypořádával s problémy.Jednou takhle rouzkousal mluvícího plyšáka,protože viděl jak se mu ve dne moc věnujemetakže bych byla opatrná na dávkování lásky,ať si nepřipadá odstrčený.Ovšem sama nejlépe víte jakou má povahu Váš kocour,takže víte co by uděl či neudělal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.16 09:43

Myslím, že nám hodně napoví jeho první reakce. Uvidíme. Děkuji za odpovědi.

Datum: 28.07.16 17:58
avatar
Hlavní bude neuspěchat seznámení (kočičku nechat v přepravce, ať se očuchají přes mříže, když ji vypustíte, pořád sledovat). Věřím, že kocour bude silně znechucený a pak rozhodne jeho povaha. Buď se časem nechá zblbnout, nebo nastoupí přehlížení. Agresi bych snad ani nečekala. M.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: aaminkka
Datum: 30.07.16 20:06

je to měsíc co jsem řešila podobnou situaci a nakonec místo jednoho kotěte mám dvě a ty si dost vyhrají spolu a starý po prvním seznámení vypadal že si zbalí bágl,ale už je to vpohodě a jen občas nemá náladu a dostanou packou,ale už je i oblizuje a i spali vedle sebe

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.08.16 07:40

Tak to je fakt nápad k zamyšlení. Ta malá kočina má ještě ségru a bráchu. Pořešíme to s manželem i když zase tři kočky v baráku... no uvidíme. Díky za tip.

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.