Pes sežral tabulku čokolády

Od: Datum: 26.07.16 08:55 odpovědí: 11 změna: 27.07.16 06:21

Dobrý den, přišla jsem domů a zjistila jsem, že pes nějakým způsobem vylezl na stůl a sežral celou tabulku čokolády (bez 3 čtverečků - velice podstatná informace :D). Čokoládu jsem dostala z Rumunska, takže obsahu moc nerozumím, ale kakao by prý v tabulce mělo být obsaženo minimálně v 25%. Klasická mléčná čokoláda, která vlastně ani pořádně čokoláda není. Pes je trpasličí plemeno (35 cm, 5kg), ale jako štěně mi sežral půl tabulky a nic mu nebylo. Vypadá v pořádku, nemá žízeň ani jiné problémy. Mám i přes to plašit a běžet za veterinářkou? Mám ji hodně daleko a odvoz nemám, jinak bych ani nepřemýšlela a rovnou tam běžela.

Děkuji všem. :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.16 09:01

Já si myslím, že nemusíte plašit. Moje fenka, kníráčka malá, když byla velmi mladá, sežrala celou bonbonieru. Když píšu, že celou, tak myslím i krabici, celofány a kus umělé hmoty, ve které byly čokoládky položené. Nějakou dobu potom měla zajímavá hovínka. :-D Kdyby byla odpoledne nějaká hodně špatná, pak vetovi zavolejte. Ale jsem přesvědčená, že nebudete muset. Jen hlídejte každou žádost o venčení! Ať vám nepokadí celý barák. :-D

doplněno 26.07.16 09:09:

Fenečka Bubu, už skoro 12 let není. Teď mám zase fenku, jorkinku Dorotku, které už bylo v březnu 11 let. A ta si myslí, že se narodila proto, aby mi dělala radost. Nikdy se nepočurala, když ji "prohnalo" a já nerozumněla, skočila v zoufalství do vany. Nikdy nic nerozkousala, nikdy nic nesežrala, co jsem jí nedala. Akorát venku se tváří, že nic, ale je rychlá, velmi často něco sežere. Tam je to čuňas vepřový, fujtajblový!

Ohodnoceno: 5x

Od: asdfghjkl
Datum: 26.07.16 09:03

Děkuji za odpověď. :) Tento web znám již od 13 let a vždycky mi tu někdo rychle a mile poradí. :)

Krásný den a pozdravujte fenku. :)

Datum: 26.07.16 09:12

Čokoláda a pes, to je jako kočka a mlíko. Některá může a některá má srajdu. :-D Ale o přiotráveném psovi čolkoládou, o tom jsem nikdy neslyšela. Vůbec nikdy. Jen jsem četla, že jo.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.07.16 09:15

Tak já přiotráveného psa čokoládou zažila, ovšem ona je "čokoláda" a čokoláda. Pokud by takto malý pes sežral 98% kvalitní čokoládu, tak by mohlo být zle.

Naštěstí sežral vlastně kakaem ochucený tuk ;).

Ohodnoceno: 3x

Od: ben®
Datum: 26.07.16 09:08

Dobrý den, no, ona je čokoláda pro pejsky nevhodná, protože je prý pro ně toxická (a mohou se otrávit). Ovšem, píšete, že první "dávku" čokolády přežil už jako štěně, tak by to mělo být dobré. Můj pejsek čokoládu miloval - to bylo ještě v době, kdy jsem já ani on nevěděl, že je toxická . Zdravím!

doplněno 26.07.16 17:40:

asdfghjkl - jste pečlivá (a to je dobře). Já bych nechal pejska jen vyzvracet a pak sledoval, jestli nemá ještě nějaký problém - a až potom případně veterina. No, zase máte jistotu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.07.16 10:13

Pokud to bylo ojedinělé, žádný problém, dnes se stále straší, že čokoška je pro psy smrtelná, cukr nezdravý, Když jsem byla malá, žádné granule nebyly, pes nám jedl to co my, každý den dostal tři kostky cukru za odměnu, o čokoládu, dorty a zmrzku jsem se s ním dělila a dožil se 17 lete v plném zdravím.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.07.16 14:04

Bude v pořádku .

Musela by to být čokoláda velice kvalitní s obsahem kakaa cca 80% .A i potom by platilo, ž problém by byl až by snědl cca 60 g na jedno kolo váhy psa . Ve vašem případě 30 deka velmi kvalitní čokolády .

Náš ji ´sežral i s alobalem a papírem . Všechno prošlo :)

Od: asdfghjkl
Datum: 26.07.16 17:33

Tak pokud by někoho zajímalo, jak to dopadlo - kolem 13. hodiny mi začal zvracet (čistě tekutá čokoláda - jako rozpuštěná zmrzlina a průhledný sliz), takže jsem ho prostě vzala a běžela jsem s ním na veterinu. Po cestě zvracel ještě párkrát. Veterinářka chtěla zavést infuzi, ale jak má pes hubené nožičky, žíla hned praskla. Druhou napichovat nechtěla, tak jsme kanylu vzdaly. Dostal nějaké gely proti otravám (2x denně) a nakonec i prášky proti zvracení, ale ty mám dát až večer.

Myslím, že mu to zvracení výrazně pomohlo, už je veselý a běhá. Teď k večeru jsem ho vzala ven na procházku a byl šťastný, běhal a po návratu si chroupnul jednu granulku (málo žere, většinou v noci, když má klid). Takže to snad bude v pořádku, jak říkáte, je to jen 25 % kakaa.

Ještě jednou moc DĚKUJI za ochotu. :)

Od: maky®
Datum: 26.07.16 19:41

tak bezva, že je hafušovi lépe, to je dobrá zpráva *tanec*

doplněno 27.07.16 14:06:

ted, když se pejskovi ulevilo, dovolím si takový hloupý vtípek...příště mu dejte čokoládku zapít rumem a bude kakat rovnou rumové pralinky...nevím, co me to napadlo za hloupost, asi jsem to nekde četla :-D sorry

Datum: 27.07.16 06:21

Kéž by si zapamatoval, že čokoláda mu dělá nedobře! :-D

doplněno 27.07.16 15:55:

Maky *palec*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.