Mám si nechat jedno štěně?

Od: Datum: 26.07.16 07:52 odpovědí: 7 změna: 26.07.16 13:43

Zdravím a posílám i foto, zažívám poprvé 6. týden invazi deseti "bílých ledních medvědů" ...

Díky za rady, porod a vše s ním spojené byl pro mě zažítek. Ta příroda ... *palec*

Pomaličku přicházejí termíny, kdy si noví majitelé přijdou pro ty bílé kuličky a nějak to nedávám ... Možná nám zůstane jeden pejsek a nejsem si jista, zda chci urputně shánět nového majitele ;)

Můžete mi napsat výhody a nevýhody soužití matky a syna na zahradě, nebo jak to dobře řešit (možná zůstane fenka, ale tomu moc nevěřím, jedna paní se stále rozhoduje).

Zvážím a pak uvidím, ale bylo by moc hezké mít dva bělouše na zahradě...

Díky předem za rady.

P.S. Nepočítám na 80 % s další krytím fenky.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.16 08:27
avatar

To je krááásný pohled! Takoví medvídci! *palec*Odchod štěňat, to je hodně smutná záležitost pro všechny. I pro maminu i pro vás. *mala* Ale musí to tak být. To, že si necháte psa, to není vůbec dobrý nápad. Pořád je to fenka, která cca 2x ročně hárá a je to pes, který funguje. Nějaký vztah matka-syn, u zvířat vůbec neplatí. Budete je umět držet odděleně po dobu vhodnou na připuštění? A také před a potom? Pes, kterému to funguje je velký chudák! Všichni vědí, jak psi trpí, když v jejich okolí hárá fenka. U vás to bude 2x ročně. Chudák pes a konec konců i fenka, které hormony přikazují rodit štěňata. *plac* A pak, pes, kluk poroste, bude větší a nejspíše se bude snažit být dominantní. Nebude to dobré. Nedělejte to!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.16 08:41

Máte pravdu, rozum by měl zvítězit. Díky :)

Datum: 26.07.16 09:20

Jsou krásní! Pokud si chcete ponechat štěně, tak jedině fenku! Mezi fenečkou a mámou fenou se utvoří pěkný vztah. Ponechání psa by byl problém a v budoucnu (brzké době) nutná kastrace.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.07.16 09:33
avatar

Jsou kouzelní a chtěla bych je všechny.*palec* Právě proto bych nemohla mít nějakou chovnou stanici, protože bych pejsky prostě nedala. /budou na ně hodní? nebudou je mlátit? nebudou mít hlad?.../ Z chovné stanice je to ještě dobré. Noví majitelé zaplatí nemalou částku za štěně a tak je jasné, že si ho budou hledět. Horší to je, když porodí nějaká kříženka, majitelé nabízí potomky zdarma to už pak třeba všechna štěňátka nemají štěstí na hodné majitele.

Nechat si ale k čubince pejska, to by byl v budoucnu problém. Spíš čubinku. Nebo je dejte všechny, pokud najdou nový domov někde poblíž, můžete občas rodiny navštívit, ,abyste viděla, jak "Vaše" děti prospívají. *mala*Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.16 10:11

ano, ano, díky všem za odpovědi. Samozrřejmě souhlasím, jen jsem si myslela, že třeba to jde ...

Fenka mi asi nezůstane a tak bude i manžel spokojený, že nám zůstane jen ta naše *smich*:-D

Doufám v dobré majitele a vybírám. Je fakt, že hodně lidí odradí cena, ale kdyby tušili, na jaké jsem ceně v nákladech na jedno štěně, tak by nevěřili. Nepočítám náklady na očkování, vybavení a výživu feny, to bych dala stejně jako kdybych neměla štěňata. Ale v žádném případě nelituji, naopak je to obrovská zkušenost a úplně jinak vnímám chovatelské stanice a ty zatracené množírny...

Od: pb®
Datum: 26.07.16 11:03

Tak prostě psa dáte vykastrovat. Nebude se trápit a nebudou žádná nechtěná štěňata z inbreedingu. Neviděla bych v tom problém, ostatně vykastrovaným samcům je lépe, než nevykastrovaným, kteří nemohou ukojit své nejsilnější pudy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.16 13:43
avatar

Psa vykastrovat a nevidím v soužití problém.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.