Jak odnaucit psa mocit v byte

Od: Datum: 25.07.16 16:47 odpovědí: 8 změna: 28.07.16 10:23

Prosim o radu...mame 5 letou fenku kavalira,byla celou dobu celkem poslusna a hodna. Nikdy s ni nebyly problemy.Od te doby co jsem prisla z porodnice s miminkem,pes dela neustale problemy.Nemuzeme ho nechat chvili samotneho,cura a kaka v byte,presto,ze chodi pravidelne ven.Psovi se venuji stejne,jen s tim rozdilem,ze nemuze do postele jako driv,coz je myslim pochopitelneTo,ze lina,moc neresim..Denne vysavame. Ale to kakani me trapi.Jsem nestastna,psa mame radi,ale jsem bezmocna a nevim,co uklizet driv*ee*Pritel ji chce dat pryc,ja ale doufam,ze si zvykne.Doma jsme dva mesice.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.16 17:04

Vaše otázka je špatná, potřebujete psa odnaučit žárlit, je to celkem běžná reakce na "vetřelce" v domě ;) Musíte je seznámit a fenku zapojit do všech činností spojených s miminkem. Věřte, není to tak složité, jak to pochopí, je to malý zázrak! Dát ji pryč ji zabije, ustýská se. Tady jsou nějaké zkušenosti z praxe: http://www.cz-pes.cz/diskuse/2_10071_0.html

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.07.16 17:11

Dobrý den. Podle mě fenka žárlí na miminko, pokud tedy nemá nějaký zdravotní problém. Vaše dítě možná spí s vámi v posteli, odkud jste fenku vystrnadili? Je lehké se zbavit psa, kterého jste si k sobě připoutali tím, že ho dáte pryč. Dělá to hodně lidí, co se jim narodí malé dítě. Ale to není řešení, nemyslíte? Vy jste fence dovolili, aby s vámi v posteli spala, a vy jste jí to nyní zase zakázali. Vzali jste jí její výsostné právo. Mimochodem - pes nemá v posteli co dělat. Dáváte mu tak najevo, že není až na posledním místě ve smečce. Nedivte se, že se brání močením doma. Ona chce jen zase vaši pozornost zpět a asi to jinak neumí. Jak to odnaučit fenu dělat, nevím. Můj pes totiž v posteli nespí, a kdyby si zkusil tam vylézt, hned bych mu dala najevo, kdo je v jeho smečce pánem. Jsem to já. Ale poradila bych se s někým, kdo má zkušenosti s výcvikem psů - např. Ivo Eichler, má i webové stránky, vydal knížku. Podle mě je vaše fenka vychovatelná, jen to chce odborný přístup nyní.

Ohodnoceno: 2x

Od: nelinka
Datum: 25.07.16 19:33
Problem je ze kdyz ji pustime do pokoje k miminku,pes okamzite skoci na postel, ktera je plna chlupu.Pes zkratka neposloucha.
Datum: 26.07.16 07:27

Belinko, Wlezley i Eulálie vám napsali úplně všechno a úplně všechno správně. Vy jste se ani nezamyslela a už obhajujete, nedomyšlené, své! *hej* Tak ještě jednou: Pes žil svým životem. Pak přišel vetřelec, kterého vy milujete a ji jen trestáte. Dokonce jste ji vyloučili z pokoje, který byl její doménou, jejím domovem. Nemáte pro ni dobrého slova, jen rozkazujete, zakazujete a vřískáte. A ona neposlouchá, protože poslouchat neumí. Nenaučili jste ji to. Tato rasa nemá špetičku agrese v sobě. Je to tak hodné stvořeníčko, že se ani bránit neumí. Tak dělá to, co dělá. Buď se jí věnujte a vraťte jí její život anebo jí najděte nový, laskavý domov.

doplněno 26.07.16 07:31:

Foto je pouze ilustrační

doplněno 26.07.16 18:23:

Tarantel, děkuji. :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.07.16 13:44

Bod pro babku, krásně napsáno a krásné foto :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.07.16 19:39

Honem začněte pejska hladit a mazlit a pusinkovat. Miminko mazlíte a pejsek žárlí :(

Musíte je dát s miminkem dohromady, pokud je pes naučený spát v posteli, tak ho nevyhazujte! Doporučuji ať přítel spí se psem a vy s miminkem a sem tam prostřídat, ale pejska neodsunujte na druhou kolej, nebo se to zhorší.

Datum: 28.07.16 01:06

Náš pes je tvrdej a potřebuje pevné vedení.Ani s jedním vnoučetem jsme ale problém neměli. Přineslo se do bytu a pes vycítil cizorodý element. Vzali jsme ho k miminu, které spalo ve vajíčku na zemi, nechali ho očuchat a přitom jsme mu stále opakovali : "Pomalu, malinko, nesmíš..." A dohlíželi jsme, aby nebyl moc prudký. Zvykl si rychle, i když tomu mohlo napomoci to, že mimčo bylo doneseno dcerou, tedy návštěvou, kterou miluje. Podobně jsme ho donutili nesežrat kocourka, když jsme ho přinesli domů, ale to bylo mnohem horší. To jsme ho museli týden držet za obojek a postupně pouštět na téměř "žrací vzdálenost", cukat s ním zpátky a vyhrožovat, že nesmí. Zuby jen cvakaly, ale nakonec si zvykl. Zpočátku ho obcházel velkým obloukem. Hladím je už 6 let oba, oba na sebe stále žárlí. Zahrňte psa normálně do nového chodu domácnosti, vysvětlete, co nesmí, než budete mít jistotu, že mu můžete věřit, tak na jeho chování v blízkosti dítěte dohlížejte, ale nechte ho účastnit se, pečovat o mimčo, třeba tak, že ho bude hlídat. Náš pes si rád vedle mimča lehal a pak, jak rostlo, si od něj nechal všechno líbit. Stejné to bylo i s 2. vnoučetem.Ještě musím dodat, že pes žije v bytě a většinou, když přijde cizí návštěva, tak si to doma označkuje, i kdybych ho přetrhla. Vrchol bývá, když si označí přímo něčí nohavici, což už se taky 2x stalo. Párkrát to udělal i tašce s nákupem, asi je to silnější, než strach z následků. Kocour takhle taky reaguje na návštěvu, že si něco označkuje. Nepodařilo se mi je to odnaučit, ale stává se to jen vyjímečně.

Datum: 28.07.16 10:23

Byla jsem se svou psinou teď venku. Ona odběhla a začala cosi sbírat a já ji potřebovala rychle přivolat. Zavřískala jsem a ona se začala chovat jako blázen. Pobíhala a neposlouchala. A já jsem si uvědomila, že se stalo to, že ona, jinak nesmírně hodná a poslušná, mi vůbec nerozumí. A ani nechápe, co po ní chci. Zklidnola jsem se a zavolala na ni normálním hlasem, se kterým s ní vždycky komunikuji. Dokonce i tišeji. A ona ihned poslechla. ;) Nemohlo se stát, že neposlouchá proto, že vám nerozumí? Když křičíte, máte jiný tón a také slova jsou nesrozumitelná. Vyzkoušejte dát příkaz normálním hlasem. Laskavě, ale důsledně! Já jsem na své nejdůležitější heslo, dnes zapomněla a Dorinka se změnila v nevychovaného psa, chudého duchem, blbečka, který neposlouchá.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.