Soužití dvou štěňat

Od: Datum: 24.07.16 14:02 odpovědí: 4 změna: 24.07.16 17:59

Dobrý den,

prosím o radu. Máme 14ti měsíční štěně zlatého retrívra a chtěli bychom mu pořídit paráka - dvouměsíční štěně Jacka Russella. Je to vhodné?

Děkuji za odpověď a přeji hezký den, D. Sedláčková


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: isakson
Datum: 24.07.16 15:20
Zdravím,
máme doma Flat couted retrívra. Byli jsme se známými na dovolené (ti mají Jacka Russela) a psi nemohli být spolu ani chvíli. Nᚠpes (v tu dobu štěně) si chtělo s ním hrát, ale on se nejspíš bál a byl z toho nakonec v podstatě útok na našeho psa. Avšak Jack Russel nebyl štěně, spíš už starší... ale jak se budou k sobě chovat jako štěňata nevím.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.16 15:32
avatar

Společenské soužití dvou štěnat se vytváří na základě podřízenosti jednoho ke druhému.A do smečky jsou zahrnuti i lidé,členové domácnosti.Silnější z obou štěňat si prioritu vztahu ve smečce vytvoří soubojem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.16 17:09
avatar

Na tohle vám nikdo nedokáže správně odpovědět. Neznáme povahu retrívra, ale víme, že rasl jse sedmihlavý dráček mezi všemi draky. ;) Já, za svoji osobu si myslím, že pořizovat jednoho psa druhému, že to není dobrý nápad. A různou rasu, to už vůbec! *stop*Jestli si někdo myslí, že se psi zabaví sami mezi sebou a nebudou potřebovat lidská pravidla a čas a výcvik, tak si zadělává na probroblém. Pes se vychovávat musí a čas člověka potřebuje. Když jsou dva psi, pak dvojnásobně.


doplněno 24.07.16 17:16:

Navíc si myslím, že ke klidnému medvídkovi retrívrovi, malého draka rasla, to je moc velký nesmysl. Retríver už není štěně. Už je to pes, který by měl mít výcvik. Rasl zůstane drakem celý život a bude pít krev klidnému, pohodovému retrívrovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.16 17:59
avatar

Druhého psa si ke stávájicímu můžete pořídit teprve tehdy, až když je první perfektně vycvičen a má vše zafixováno. Protože nejste zkušený chovatel, který by si to mohl dovolit, tak Vám to nedoporučuji. Co se první pes naučil, s příchodem štěněte se ztratí a budete mít dva nevychované psy.

Právě proto, že se na to zde ptáte, z toho soudím, že jste ve výcviku psů nezkušení.

Poslouchá Vás retriever na slovo? Můžete ho pustit na procházce na volno a on na první zavolání přiběhne k noze? Potom ano.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.