Čivava s pp nebo bez

Od: Datum: 22.07.16 09:13 odpovědí: 15 změna: 29.07.16 14:27
Dobrý den,čtu zde vaše názory o tom,že čivava s pp je lepší než bez pp. Nad některými odpovědmi pláču. Teď mi řekněte,které dítě bude lepší a zdravější. To co má rodiče s papírem nebo bez(oddací list)?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 22.07.16 09:24

Dobrý den, to záleží na tom, jak moc se budete chtít tím děckem chlubit . Jinak, já preferuji křížence, kteří jsou odolnější (a chytřejší), než přešlechtěná plemena. Zdravím!

P.S. Kdo si pejska pořizuje jen jako součást svého image, tak musí mít s PP.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.07.16 09:32

PP, pokud je pravý, dává jakousi představu o kvalitě chovu. I do minulosti.

Oddací list není zárukou. Někdy matka sama neví, kdo je otec... platí to u lidí i u psů (zvířat) pouliční či diskotéková směs...

Datum: 22.07.16 11:10

Záleží na tom, na co pejska chcete. Jestli to má být domácí mazel, tak je pp zbatečný. Jestli ho chcete na chov, či se s ním chcete chlubit na výstavách (nebo se dělat zajímavý v "lepší společnosti"), je pp nezbytný. Průkaz nemá se zdravím nic společného, z tohoto pohledu je to jen kus papíru.

doplněno 22.07.16 11:59:

Babko, ať svou odpověď čtu, jak čtu, nikde nevidím, že bych psal, že je něco špatné *sok*. Prosím upřesnit.

doplněno 22.07.16 12:01:

Jo, a v podstatě je Vaše odpověď prakticky stejná, jako ta moje!

Datum: 22.07.16 11:49

Nemyslím si, že to jak chlapi přede mnou napsali, že se psem chlubit, je špatné. Není se třeba chlubit, ale pes se může stát koníčkem. Někdo má medaile z obrany a poslušnosti a záchranářství a já nevím z čeho všeho ještě. A někdo chce psa vystavovat a také ho chce uchovnit a mít ho na chov. Někdo chová rybičky, jiný ptáky a někdo psy. Proč ne?! Není se za co stydět nebo odsuzovat. *hej*Záleží, proč psa chcete. Jestli chcete zvířátko, společníka, mazlíka, pak bez pp. Když chcete vystavovat a pak mít potomky, promyslete si, jakou čivavku chcete. Je jich, co do vzuhledu, spousta. Jsou to krásní pejsci. Hlavně vyberte takového, kteří mají předky zdravé!

doplněno 22.07.16 11:52:

Soused Čárlí ;)

Datum: 23.07.16 11:25

,,tohle už není čivava s PP ,,ale je krytá špicem,,,někdo to dělá kvůli srsti...

Od: pb®
Datum: 22.07.16 14:09

Pletete si pojmy s dojmy. Srovnáváte rodný list (PP) s oddacím listem. Pak tedy šanci na zdravější potomstvo má nepříbuzný pár prostý genetických vad. Genetická konzultace je něco jako rozbor rodokmenu, určení stupně inbreedingu, vysledování dědičných onemocnění do 3.-4. generace. Tohle lze udělat jen u zvířat s PP, kdy jsou známi rodiče, pradiče, sourozenci. U zvířete bez PP nevíte, jetsli otec nekryl dceru nebo bratr sestru, jestlu roduče nejsou nositeli genetických vad, protože testy stojí peníze, čas a vzdělání a to množitel nechce investovat.

Sestra mého partnera má čivavu bez PP - s křivou čelistí. Měla jednou 4 štěňata, jedno muselo kvůli nadměrné bojácnosti zůstat doma. Známá má chov. stanici a věnuje se chovu několika plemen ( i čivav). Kromě toho, že sklízí úspěchy na výstavách, má natolik prochované psy, že se všemi a to je jich přes 10 dělá canisterapii.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.07.16 20:51

pb,,,,,,,,,,souhlasím,,já mám čivu již čtvrtou...Měla jsem bezpapíráka,,ten byl hezký,ale přerostlý žil 9 let rakovina,,,

paljsem měla fenku sPP atu jesm nechala pokrýt,,žila 18 let.

Dále opět fenku bez PP onemocněla na srdce a měla silnou paradentozu,,nešly jí vytrhnout zuby tak na doporučení veta,jsem ji musela utratit,nepřežila by to,

Teď mám opět fenku s PP je hezky malinká,rozumí -jen mluvit,,naučená všemu,

Datum: 22.07.16 14:44

Dobrý den. Psa s PP nebo i bez, ale čistokrevného bych asi nechtěla. Jsou přešlechtění a nesou si s sebou dispozice k nemocím. Bohužel. Mně se tedy více líbí voříšci. Teď mám taky voříška, je to kříženec asi čivavy a kdoví čeho dalšího. Pes je to velmi inteligentní a učenlivý.

Datum: 22.07.16 19:06

Eulálie, nemáte pravdu. Ty řeči o přešlechtěnosti psů s pp, to to jsou řeči lidí, kteří slyšeli a tuto zprávu pošlou, bez přemýšlení, dále. Naopak, partneři jsou vybírání velice pečlivě z těch, kteří jsou uchovněni, tedy 100% zdraví. Sleduje se krevní linie, aby nadošlo k příbuzenskému krytí.

Datum: 22.07.16 17:46

Jistě žeje lepší pes s PP a od dobrého chovatele co se o štěně zajímá až do jeho smrti, víte jistě jaká rasa vám z vašeho psa vyroste, že měl od narození lékařskou péči a dobrou stravu... Nechápu co do toho pletete malá děcka!

doplněno 22.07.16 18:04:

Magdone, mám-li zvíře z kvalitní chovné stanice, než ho koupím tak jsem tam mnohokrát na návštěvě a pokud 13 let co náš Niček měl než se musel nechat uspat se chovatelka stále zajímá a konzultuje, pokud je většina jejich psů nějak oceněna, myslím, že mohu s klidem říct, že mám jistotu, že pes je z kvalitního chovu kde o něj bylo od narození dobře postarané. Nemusela jsem mít obavu, že mi z šeltie vyroste voříšek, kamarádka si koupila jorkšíra bez PP a je z něj nádherný vořech.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.07.16 17:57

"...víte jistě... ..., že měl od narození lékařskou péči a dobrou stravu..."

A tu jistotu berete kde? Že na to má papír? A proč by stejnou (nebo i lepší) péči nemohl mít pes bez papírů? Navíc to, že nemá pes papíry ještě neznamená, že není čistokrevný. Ten papír není záruka vůbec ničeho. Mimochodem, včerejší vražedkyně z obchodního centra taky měla papír, že je v pořádku, stejně jako ta, která před pár lety ubodala ve škole studenta.

Datum: 23.07.16 12:31

magdon,,,,,,,,,ale žádný co má psa s PP si nenechá pokrýt fenu jen tak s bezpapírákem,tady je to o genech a ne co pes žere,,,to nemá vliv na to,jestli je chudozubý ,,delší čumáček a pod...má možnost psa vrátit..

Datum: 23.07.16 16:35

Zavináč, musím vám pochválit fotku a všecko na ní. Krásný pes a krásná zahrada. *palec*

Datum: 23.07.16 17:18

babkazov,,,,,,děkuji.

Datum: 29.07.16 14:27

Jde jen o to, co člověk kromě kamarádství od toho svého pejska chce. Chce mít záruku nějakého určitého vzhledu a pravděpodobnost (nikdy ale jistotu) dobrého zdraví? Pro koho je tohle stěžejní, tak zvolí čistokrevného psa s dokladem o tom jeho původu ("papíry"). O tomhle taky alespoň původně čistrokrevný chov je - o zachování plemen a jejich zdraví. Ale pokud člověk tohle nechce, může si klidně pořídit jiného pejska - bez PP, křížence... Některá plemena jsou velmi zdravá, jiná mají potíže které se snaží zodpovědní chovatelé odstraňovat a nepouštět dál. Oříšci jsou často nejzdravější, ale taky záleží na konkrétních. A cokoliv se dá extremizovat nebo se dokáže zvrtnout, když někdo chce.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.