Malé mušky na oknech a parapetech

Od: Datum: 16.07.16 14:13 odpovědí: 3 změna: 28.07.16 01:08
Dobrý den, shruba před 3mi dny se mi na vnější straně oken začali objevovat malé černé mušky. Nejsem si jistý, jestli létají nebo skáčou. Když člověk projde okolo, tak na něj naskáčou. Nevšiml jsem si zatím žádných kousanců. Vždy je vyhubím biolitem, ale druhý den jsou tam opět. Prosím o radu, jak se jich zbavit. Teďka v létě mít neobyvatelnou předzahrádku je na palici. Předem děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.07.16 22:36

Tak za prvé, mušky začaly. Kupte si v květinářství takové žluté lepové listy a ony se tam, přilepí. Je to většinou ze špatné záivky moc i málo.

Ohodnoceno: 0x

Od: milan*
Datum: 27.07.16 12:34
Máme to taky, poslední dva dny jen na parapetech. Dnes to litá všude venku, známý 10 km od tud to mají taky? Nevíte co to je? A docela to i kouše.

Datum: 28.07.16 01:08

Jsou to třásněnky, žijí na polních rostlinách a mají období rojení nebo je vyhání z polí sklizeň. Zbavit se toho téměř nedá z polí stále přilétají nové. V bytě se neusazují. Až bude po žních, tak zmizí.

Technicky vzato to nejsou mouchy, ale hmyz z řádu třásnokřídlí (Thysanoptera) zatímco mouchy jsou z řádu dvoukřídlí (Diptera).

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.