Pes drápe dveře

Od: Datum: 15.07.16 20:13 odpovědí: 5 změna: 17.07.16 22:11

Prosím může mi tu někdo poradit jak odnaučit psa aby nedrapal dveře a zed kolem?Když odejdeme z bytu tak naše roční fenka škrábe dveře a zed kolem,chce se dostat ven a už dveře úplně zničila,seškrábala zed,nebo jak to vyřešit...mala rasa shih tzuSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.16 21:07
avatar

Pejska prostě trápí /trápíte/ samota /ou/. Nechce být doma sám, je to společenské plemeno. Dejte ho při odchodu do práce k někomu na hlídání a při návratu domů si ho vyzvedněte. Je to zvíře, ne člověk rozumný.

Na zeď a dveře nalepte umakart, nebo plech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.16 13:36
avatar

Zdravím. Pes je smečkové zvíře a nechce být sám. Chce za svou smečkou. Z toho, že máte hodně poškrábáno, lze soudit, že zřejmě škrábe většinu doby, co jste pryč. A tak musí škrábat, protože teprve po pořádném škrábání někdo z vás přijde. Takhle se to naučit, takhle to pochopil. A vy musíte udělat jediné. Naučit ho, že přijdete ne když škrábe, ale když je v klidu, bez škrábání. Třeba pomocí "chůvičky" pro kontrolu miminek. Na dálku uslyšíte, kdy škrábe. A jakmile na chvilku škrábat přestane, hned přijďte. Když budete za dveřmi a on začne škrábat, aby vaše vejití urychlil, nevcházejte a neozývejte se mu. Jakmile se zklidní a přestane - vejděte a pochvalte ho. Musí si spojit váš příchod s tím, že je v klidu. Udělejte si to jako cvičení. Jsem pryč: pes škrábe - nereaguji, neškrábe - vejdu - pochválím - dám pamlsek. Pobudu s pejskem a zase na chvíli odejdu za dveře bytu. Čekám, když neškrábe - vejdu - pochválím - dám pamlsek. Dobu nepřítomnosti prodlužuju, jdu se třeba projít okolo baráku, až pejsek pochopí, že škrábání je k ničemu. Cvik třeba 4x za sebou. Další den zase. Jakmile si spojí klid s příchodem smečky, máte vyhráno. Ať se zadaří. Idanova

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.07.16 13:51
avatar

Tohle chování, to je projev úzkosti z osmění. Pohledjtze si a přečtte si něco o tomhle problému. Úzkost ze separace se tomu říká.


doplněno 16.07.16 14:25:

http://www.dokonalalaska.cz/e-shop/index.php?route=product/category&path=70&page=2*palec* Jsou tady i kapičky proti úzkosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.16 21:58
avatar

Vím, že se to mnoha pejskařům nebude líbit, ale jábych ho majzla hned, jak by začal drápat a vynadala mu. Počkala bych chvilku za dveřmi, jen malou, aby zase nezačal a hned bych ho šla uchválit. A tak dokola, dokud se to nenaučí. Je to nomální zlozvyk. Žádné štěně, ani mladý pes, nechce být sám a bojí se, že už páníček nepřijde. Ale musí se rychle naučit, co smí a nesmí dělat. Občas nás překvapí novou katastrofou, ale musí se vždy důrazně potrestat, aby pochopil, že to dělat nesmí. Takhle jsem vychovala hodně psů a žádný nebyl neurotik. I dítě se plácne, když nemá rozum, aby pochopilo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.07.16 22:11
avatar

Zdravím. Stát vedle psa přímo při škrábání a potrestat, to je správné řešení. Ale "majznout" ho dlouho po činu, až když se majitel vrátí, je nesmysl. Pejsek si musí spojit škrábání a trest - to asi těžko, když je majitel v práci, tak si musí spojit pochvalu a klid - neškrábání. Ale to už jsem psala a pak i vy, v tom se shodneme. :) Idanova

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.