Jak vykoupat kočku?

Od: Datum: 10.07.16 20:58 odpovědí: 9 změna: 12.07.16 19:27

Máme osmiletou kočku britku. Žije v bytě, otírá se o rohy zdí a ta je špinavá. Kočku jsme nikdy nekoupali a tak na to není zvyklá. Poradíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.16 21:31
avatar

Náš kocour se běžně válí pod autem a je tudíž pěkně zaprášený a špinavý Ale vždy se očistí sám, neměli jsme nikdy potřebu ho máchat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.07.16 23:12
avatar
Souhlas s @promon - rohy jsou "označkované", to koupáním nevyřešíte.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.07.16 08:00
avatar

Když už máte tuhle nesmyslnou představu, vymáchejte mikrofázovou útěrku, zvanou švédská, hodně ji vykruťte a po srsti kočku přetírejte. Když ještě druhou, suchou útěrkou nebo silonnovou punčochou, navlečenou na ruku ji pravidelně budete přetírat, vytaháte odumřelé chupy, které by sama spolykala a navíc, vyleštíte ji. Opravdu, koukněte, jak se bude lesknout. ;) Ale koupání britky, to není dobrý nápad.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.16 08:21

Kočka se čistí sama- nevím proč byste ji měli koupat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.16 08:29
avatar

Nijak. Max. zkuste pustit do umyvadla slabý proud vody, některé britky to mají rády, nalezou si tam, vodu lížou a občas po nich něco steče a pak je můžete jen dotřít dle návodu babkazov. Rohy můžete vymalovat takovou tou omyvatelnou barvou, jak se používá na úřadech nebo ve školách ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 11.07.16 09:51

Pokud je jí 8 let a nikdy nebyla koupaná, šlo by to nejspíš špatně a já bych to nedělala. Ale taky závisí dost na povaze kočky, třeba by se nechala. Na výstavu koček se většina plemen koupe, ale jde o to naučit je to už od kotěte. Vlastně jsou dva způsoby, kočku postavit do vany a normálně sprchou namočit, namydlit, opláchnout. Nebo napustit do vany několik kýblů nebo lavorů, kočku chytit pod předníma nohama, namočit, namydlit a v lavorech postupně opláchnout. To je pro kočky, které se bojí tekoucí vody.

Jinak si nemyslím, že by kočka byla špinavá a vykoupání by zamezilo špinění zdí. Kokčy mají na tvářích pachové žlázky, proto se jim otírání líbí, jde vlastně o formu značkování teritoria. A jelikož jsou tváře blízko tlamy, i nějaké slina na zdi ulpí, některé kočky při mazlení blahem slintají. Buď to chce častěji malovat, nebo na rohy kupte rohové škrabadlo. http://pethome.cz/cs/kocky/12…m-1ks-lill-4250701780022.html

Uděláte kočce radost a ještě ochráníte rohy. A když na škrabadlo dáte ještě kozlíkové kapky, nebo i sušený kozlík, šantu kočičí atd. uděláte kočce radost ještě větší.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lego®
Datum: 11.07.16 10:22
avatar

Po osmi letech nema cenu resit spinavej roh a koupat kocku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.16 10:47

Taky souhlasím, že kočka se myje sama. Není potřeba kočku nějak speciálně koupat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 12.07.16 19:27
avatar

Měli jsme Britku 14 let a ten nápad vykoupat ji jsme vzdali hned v začátku,kdy jsme ji chtěli ve 4 měsících vykoupat,já doškrábané ruce a manžel záda,jak se mu z vany po nich vydrápala ven! :--)) Čistila se sama,byla čistá a nikdy nebyla ani cítit,byla chovaná pouze v bytě.V 8 letech je pozdě,pokuď sama nebude chtít,zle se vám za pokus koupání,,pomstí,,škrábanci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.