Kolik bych měla vážit na koně

Od: Datum: 07.08.16 18:49 odpovědí: 5 změna: 08.08.16 19:42

Kolik bych měla vážit na koně? abych mohla jít do westernové školy a navštěvovat jí 1x týdně


doplněno 07.08.16 19:56:

Vážím 87 a měřím 178


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.16 18:50
avatar

Váha není rozhodující, rozhodující je aby nebyla pro daného koně moc vysoká to se liší podle stavby koně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 07.08.16 19:01

Na kvalitní odpověď dáváš málo informací. Jak je psáno, váha je až druhotná, ta se dá korigovat typem sedla - westernové, anglické atd. Záleží na tvé výšce a také na jakém koni budeš jezdit - poník, hucul atd. Je problém si do školy zavolat o informace?


doplněno 07.08.16 19:58:

Po doplnění - 15 - 20 kg shodit a jezdit za podmínky, že mají ve stáji hucula.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.16 07:11
avatar

Nejsem odborník, ale jen logicky uvažuju. Skoro 90 kilo nést na zádech mi připadá velká zátěž pro každého koně. Když sama poneseš na zádech těžký náklad, uznáš že každé kilo je znát.

Podívej se na žokeje, na pana Váňu, jaký to je "chroust", i ostatní. I ta výška je jiná, než Tvoje. A pro koně je to tak snadnější.

S Tvou postavou bych se dala spíš na basketbal či volejbal, případně něco z atletiky /co skok daleký?/ myslím, že to není vhodná postava pro jezdce na koni.

To nemyslím zle, každý z nás narostl jiný, ale prostě být koníkem, nosit bych tě nechtěla. :( Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pb®
Datum: 08.08.16 11:54

Jezdit určitě lze, vysoký osvalený chlap bude mít i víc, ale je třeba splnit několik podmínek. Obecně pro koně je lepší sice těžší jezdec, ale který umí jít s pohybem koně a nedrncá na něm, než 50kg začátečník, co na koni drncá a padá mu do hřbetu. Důležitá je stavba koně. Kůň by měl být dopělý (všechna plemena se vyvíjí do nějakého 5-6roku, kdy končí osifikace kostí), s krátkým dobře osvaleným hřbetem. S tvojí váhou a westernovým sedlem ponese 100kg nebo víc, záleží na značce westernového sedla. Je třeba si uvědomit, že u každého jezdeckého koně dochází vlivem soustavného tlaku k atrofii svalů v sedlové krajině, takže čím lehčí jezdec, tím je to pro koně lepší s ohledem na jeho zdravotní stav v pozdějším věku. A tady bych u tebe viděla velikou rezervu. Prostě máš nadváhu a měla bys s tím něco dělat, i s ohledem na své zdraví. Se svojí výškou můžeš klidně vážit o 20kg míň. Já bych to v začátcích viděla na hodně kydání a vožení plných koleček hnoje, dlouhé procházky s koněm na ruce a když na koně, tak jen v kroku a až se váha sníží, pak začít s výcvikem. Přece milovník koní je nechce záměrně poškozovat.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.08.16 19:42

Ze svojí váhou vánžně neco dělám vážila jsem 100kg v květnu

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.