Jak lepe aklimatizovat kocku na nove prostred

Od: Datum: 08.07.16 08:05 odpovědí: 9 změna: 10.07.16 21:27

Dobry den. Pred dvema dny jsem si domu poridil druhou kocku. Prvni mam 3 leteho kocourka Johnyho (kastrovany) nyni jsem prinesl domu 3 letou kocku Koru (kastrovana). Vim ze zmena prostredi a majitele je pro kocku stresujici a ze bude potrebovat nejaky cas nez se trochu zklidni ale rad bych pozadal o radu jak postupovat abych v procesu neudelal nake chyby. Po prineseni Kory domu a vypusteni z boxu se hned schvovala v kuchyni pod linku kde vrci a prska na kazdeho kdo projde kolem vyleze pouze v noci nebo pokud neni nikdo doma a Johny je v jine mistnosti. Rad bych ji nechal v klidu nekde zalezlou aby se mohla ujistit ze ji nehrozi zadne nebezpeci ale kuchyn je jedno z mist ktere je docela rusne a proto tam nema klid. Nevim jestli bych ji mel nechat tam kde je nebo se ji mam pokusit vytahnout a prenest do obyvaciho pokoje kde ma mnoho mist na schovani. Obavam se ze vytazeni z podlinky by se setkalo s tvrdym odporen podle toho jak sici jenom kdyz projdu kolem. Rad bych aby se dokazala co mozna nejdriv zklidnit a mohla se volne pohybovat po byte ale nejsem si uplne jisty jak nejlepe k tomuto problemu pristupovat. Predem dekuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.16 09:41

Nechejte ji tam, kam si zalezla. Dejte ji v dosahu vodu a jídlo a také wecko. ;) Možná se pokuste nechat kocourka, aby se na ni šel podívat. Třeba si padnou do noty a on ji přivolá na světlo. Za pokus to stojí. Otřete mu koutky huby do ubrousku a nechete ho ležet v dosahu kočičky. (Víte jak se kočky otírají, jak značkují, zanechávají svůj pach. Hlavně koutky puseny.)

doplněno 08.07.16 10:03:

Jen tak, pro úsměv: http://www.videoworldonline.eu/video/4rb8aOzy9t4/let-me-in-simons-cat.html#.V39d7xJwIYs*smich*

doplněno 08.07.16 10:13:

To otřené dejte očichat druhé kočce, kočičákovi. Poznají pach toho druhého dříve, než se přiblíží.

Ohodnoceno: 2x

Od: jirivysin*
Datum: 08.07.16 10:01

Johny se aktualne volne pohybuje po byte obcas se na Koru jde podivat ale boji se priblizit, dal jak ke dverim si netroufne jinak nanej Kora zacne sicet. Koutky sem mu otirel hned jak jsem Koru prinesl protoze se pred ni schoval za lednici takze byl sama pavucina :)

Datum: 08.07.16 10:52
@babkazov - *smich* skvělý odkaz. Nemohu se od toho odtrhnout *pusa*
Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.07.16 09:45
První, co se mělo udělat, nepouštět kočku z boxu. Postavit ji na klidné místo (místnost, kde chci aby byla) a nechat ji v bezpečí za mřížemi. Tak by měla ideální start. Johny by ji okouknul, ona jeho. Až třeba k večeru bych jí otevřela.
Teď už je pozdě, takže jediné, co lze udělat, je čekat. Rozhodně nikam násilím nepřemisťovat. Chcete si u ní získat důvěru, ne naopak. Já bych se posadila (asi na dlouho) někde poblíž se salámkem, či jinou mňamkou a stále klidně mluvila. Bez rychlých pohybů. Bude záležet na její povaze, kdy se zklidní. Teď se cítí v cizím prostředí velmi ohrožená. Nedostali jste něco s jejím pachem? Pelíšek, hračku... To by jí mohlo trochu psychicky pomoci.
Nezbývá, než držet vám palce. M.
doplněno 08.07.16 10:04: Já bych je asi samotné bez dozoru nenechávala. Teoreticky se nic nestane, ale je lepší mít vše pod kontrolou.
Ohodnoceno: 2x

Od: jirivysin*
Datum: 08.07.16 09:57

Dobry den. Taky jsem si dnes rikal jestli sem ji nakonec nemel nechat chvili v boxu. Dostal jsem jeji misky na zradlo a vodu ty ma hned naproti lince aby nane videla, zachod take. Bouzel jeji hracky budu vyzvedavat az pristi tyden. No Johny ten se k ni moc nepriblizuje sedi max u dveri a jit dal se neodvazi :) Uvidim dnes by mela mit klid na zkoumani ja mam rani zena odpoledne takze by tam mela Kora byt sama s Johnym cca 3 hodky jen doufam aby se nepoprali v te dobe.

Datum: 08.07.16 10:22

Jak už tu bylo řečeno, teď to chce jen vyčkávat a vyčkávat a vyčkávat. Chce to hlavně trpělivost.

Kdysi jsem si ke starší kočce přinesla kočičku půlroční. Byla hodně plachá. Chvilku byla v přepravce, ale necítila se v ní, tak jsem jí otevřela dvířka a nechala jí, ať se schová, kde je jí příjemné.

Seděla jsem dlouho na zemi mezi dveřmi a pořád na ní potichu mluvila. S přestávkami, nesnesla prudký pohyb. Jakmile se někde něco šustlo, hned se zase schovala. Později se odvážila dojít si pro pamlsek, ale jen ke mně a později se nechala i pohladit. Seznámení se starší kočkou byl druhý level. To trvalo možná více než týden než na sebe přestaly syčet.

Rozhodně bych je ze začátku nenechávala s kocourkem spolu samotné tak, aby k sobě mohli, kdyby došlo na nejhorší. Člověk nikdy neví.

Teď mám kočičky na hlídání v prostředí, kde je ještě jeden kocour. Už tam byly, ale nepamatují si to tam. Dnes jsou tam třetí den a stále se prý odváží ven hlavně v noci, kdy je největší klid.

doplněno 08.07.16 10:35:

Hlavně, že ze strachu nezalezla někam, odkud by nemohla ven ;) Kamarádka měla takhle kočku na hlídání u babičky, něčeho se lekla (kočka :)) a nasoukala se za stěnu tak, že jí pak museli vysvobodit, protože se tam zasekla..

Bude vylézat hlavně v noci, kdy je největší ticho, ale čas by měl všechno spravit. A pozor na ventilačky, když nebudete doma!

doplněno 08.07.16 10:53:

V případě otevřené ventilačky jde i o to, aby se vylézt nepokusila a neoběsila se tam.. že je tam síť, může zjistit až již bude pozdě.. http://www.kocky-hodonin.estr…anky/situjte_/Ventilacky.html

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.07.16 10:28

To se snazim to taky resit, dal jsem do misky kapsicky a nechal sem ji pobliz a sem tam sem nani klidne promluvil. Jenom se bojim jestli bude pod linkou zalezla cely tyden aby nenastydla je tam dost studena podlaha. Dam vedet zene aby dala Johnyho do loznice nez pujde do prace aby byli oddeleni nez dorazim domu. Tak snad to nak prezijem ted prez vikend a trochu se otrka a pomalu vyleze i prez den.

doplněno 08.07.16 10:43:

Vetraci otvor do sachty je s mrizkou a na oknech mam site takze se neda vylest ven :)

doplněno 08.07.16 11:04:

Tak todle nastesti nehrozi mame drevena dvoj okna takze se nedaji vyklapet ale pouze otevrit a vetrani provadnim prez male vrcnhni okenko ktere je vyklopene do vodorovne polohy takze ikdyz se tam vyskrabe muze si tam maximalne lehnout :)

Datum: 10.07.16 20:58

Tak s radosti muzu rict ze uz Kora neni v takovem soku a zacina byt zvedava a zkouma pomalicku byt ale jeste se nenecha pohladit vetsinou zasici ale uz ne tak agresivne :) Bouzel porad ji nemuzu presvedcit ze kuchyn neni idealni misto na schovavanou a navic zjistila jak prolist zadem do supliku takze nam chrape mezi miskama *smich*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.07.16 21:27
Děkujeme, že jste dal vědět, co je nového ;)
Teď už to bude jen lepší. M.
Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.