Kanadský sphynx -nízkotučné granule

Od: Datum: 06.07.16 15:04 odpovědí: 15 změna: 10.11.16 12:51

Vážení rádcové,dostala jsem 4letou kočičku- kanadský sphynx.Prosím chovatele tohoto plemene,aby mi poradili.Kočička má stále průjem.Šišky, jak mají moji 3 kocouři(jiná plemena) ještě neměla a to mají všichni stejné krmení.Už jsem s ní byla u vet.dostala ATB,prebiotika je přeléčená,3krát dělaná kultivace stolice a nic nepomáhá.Krmila jsem veter.dietou Hills I/D zkoušela jsem Proplan,Taste of the wild-jen losos,jehně.Dávám ji ještě tuňáka ve vl.šťávě.Je stále hladová.Chodí na WC 3-4krát a to chodila ještě častěji.Vet.říkala,že mám krmit tím co krmím,že už nemusím Hillsem I/D.Dnes jsem na netu četla,že se musí dávat pozor na tučnost granulí u této rasy a tak se ptám,jaké granule by byly nejlepší,kde je co nejméně tuku.Já už se v tom přestávám orientovat.Třeba má někdo také takový problém a poradí.Děkuji za odpovědi.

Ještě chci podotknout,že ten průjem má od malička.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 06.07.16 15:10

Dobrý den, patrně Vám bude moje rada k ničemu, ale když měl průjem můj pejsek, tak jsem "nasadil" ochucenou vařenou rýži - a bobek se zase zformoval. Pes rýži může, ale zda ji může baštit i kočka, tak to nevím. Každopádně (nepřemaštěná) vařená rýže zahušťuje. Zdravím!

doplněno 06.07.16 15:26:

Jinak si myslím, že kočka chodila po tomto světě a živila se přirozeně ještě dříve, než člověk vymyslel granule. Já je beru spíše jako náhražku stravy a nikoliv jako modlu a jediné řešení.

Když té kočičce dopřejete normální stravu, kterou asi ještě ani nazná, tak Vám bude vděčná a zažívání se jí srovná (pokud to není vrozený problém zdravotní). Bude to lepší, než spekulovat nad druhem granulí.

doplněno 06.07.16 15:34:

majenka - nechci spekulovat, ale možná je to plemeno tak přešlechtěné, že má tento problém vrozený. Zkrátka, bobek nemá šanci udělat. Veterinář by měl vyloučit problém "uvnitř" kočičky nebo zkusit i jiného veterináře. Ovšem, nic mastného a tučného ji nedávejte (třeba má "nabouraný" žlučník a může být ten průjem). Zatím zkuste rýži + kousky kuřecího nebo libového masa.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.07.16 15:27

Děkuji za odpověď.Pravda,kočce jsem to ještě nezkusila,to mě nenapadlo.Třeba se někdo ozve.Obávám se ale,že náš problém bude složitější,když vet.si neví rady.

Od: romanka
Datum: 02.11.16 20:54

Dobry den,udelejte kocicce kureci jatra nad parou a stolice se zahusti:) Mam take doma sphynxe takze vim o cem mluvim:) jinak zmenit stravu.

Datum: 03.11.16 07:51

Datum: 06.07.16 15:54

Jdu na tu rýži a maso hned.Buď ji sní a uvidím nějakou změnu,nebo to slupne pejsek.

Datum: 06.07.16 16:20

Jdu na tu rýži a maso hned.Buď ji sní a uvidím nějakou změnu,nebo to slupne pejsek.*modla*

Od: ben®
Datum: 06.07.16 16:25

Dobrý den, jo, pejsek to slupne určitě, protože to hezky voní. Já jsem přidával i trochu majoránky .

Podávejte to vlažné, ať si kočička nespálí držtičku a kousky masa udělejte malé, aby si nevybírala.

Zdravím!

doplněno 06.07.16 17:22:

majenka - tomu rychlému průběhu stravy tělem se říká rychlý metabolismus (to mají i lidé).

Jestli se kočička bude nad rýží "ofrňovat", tak ji schovejte a nabídněte později, až bude mít skutečně hlad (a nic jiného ji nedávejte) - hlad ji donutí ochutnat.

Datum: 06.07.16 16:49

Už se to vaří.Tady ta kočina je stále při chuti,asi proto, že co sní,tak jde skoro vždy hned ven.No,jsem na to zvědavá.

Od: pb®
Datum: 06.07.16 23:46
Sphynxové jsou přešlechtěné plemeno se zdravotními problémy. Jejich zažívání není stejné jako u jiných koček, jsou hodně žravé. Zkuste vyhledat na FB skupinu chovatelů sphynxů a ptát se tam. Nízkotučné granule jsou granule na snížení hmotnosti. Mají méně tuku a víc vlákniny. Od Hills je to třeba Metabolic.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.07.16 17:51

Náš devonek taky průjmoval, až našli holistické granule OPTIMA, pro kastráty. A najednou je klid. Ale nesmí jít ujíst ostatním něco jiného. Kupují je ve Zverimexu na kila. Něco málo přes 100 za kg. Tyhle: Tady

Datum: 09.07.16 14:15

Děkuji za radu.přečetla jsem si složení u Optimy a dost se mi zamlouvá.Je tam jen 10% tuku.Určitě je zkusím. To jak píšete,že váš Devonek už nic jiného,než granule nemůže,tak se obávám a už jsem o tom i dříve přemýšlela,že dopadneme také tak.Že nebude moct ani toho tuňáka.Jen abych to vydržela já.

Datum: 08.07.16 18:28

S naší čivavou jsme si taky užili. I vařené kuřecí s rýží, nejrůznější granule jsme zkoušeli. Na veterině na kapačkách jsme viseli ...
A skončili jsme na granulích Hills R/D a od té doby je klid a bobky jedna radost.

Datum: 09.07.16 14:26

Mám také tu zkušenost ,že i po rýži a kuřecím,krůtím má můj buldoček průjem.U něho také musím být opatrná,co mu dát k jídlu. A dáváte ještě nějaké jiné krmení kapsičky ,konzervy, pamlsky na přilepšenou ,nebo jen granule?

Datum: 09.07.16 18:17

V posledních letech už je vše v pořádku a tak dostává navíc asi 10 procent granulí naší druhé čivavy (značka Barking Heads pro dospélé psy, většinou lososová varianta). Ta druhá je kluk a je to anorektik se zájmem o všechno možné, jen ne o jídlo. Takže musí dostávat opravdu hodnotnou stravu. Ovšem radši mlsá ty dietní Hills R/D. Asi se opičí po starším "vzoru".

Od: ruze®
Datum: 10.11.16 12:51

Rovněž bych doporučila granule ,,OPTIMA,,naše bývalá kočička ke stáří začala dost zvracet a po nasazení těchto granulí se vše zlepšilo a zvracet přestala.Granule se špatně shánějí,spíše přes internet.

Ohodnoceno: 1x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.