Pes se furt drbe a kouše

Od: Datum: 03.07.16 08:55 odpovědí: 15 změna: 10.07.16 14:14
avatar
Dobrý den kamarád má psa ridgeback křížený s biegelem a ten pejsek se furt drbe a kouše a nikdo nemúže přijít na to proč
Co veterinář to názor a zatim nic nepomáhá,vypadá to jako by měl nákou alergii
Drbe se celoročně
Nemáte někdo nákou zkušenost co stím?
Děkuji za reakce

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.16 09:07
avatar

Jeden z mých psů měl něco podobného, možná totéž. Zařadila jsem mu stravy (doma vařené) ovesné vločky místo nudlí nebo rýže a pokapávala to rostlinným olejem. Po krátkém čase byla svědivka pryč. Ovesným vločkám velmi věřím, podle mě pomáhají téměř při všech kožních problémech u lidí i zvířat.


doplněno 03.07.16 09:54:

Kupuji normální ovesné vločky. Vlastně znám jen "normální" a jakési menší a drazší z Lidlu. Dávala jsem je jen tak bez spaření, suché. Omastilo se to masem a tím olejem. Pejskovi to chutnalo, vždycky misku vylízal.

Určitě to stojí za pokus, vždyť nudle a rýže jsou také obiloviny a běžně se do krmení dávají. A když to pomůže, vyhne se pejsek všelijakým kortikoidům a jiným lékům.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 03.07.16 09:20
avatar
Ty ovesné vločky jaký druh by to měl být nebo je to jedno?
Datum: 03.07.16 09:09
avatar
My to teď také řešíme u tibeťáka ( ale původ může být samozřejmě jiný ). Vyhledat si krmivo bez obilovin, sóji apod. A asi i bez kuřecího masa. Koupila jsem na zkoušku Nutram Sound Adult Dog Lamb ( výborné složení ), ale ten zmetek to nechce.
doplněno 03.07.16 09:41: Tak vločky také vyzkoušíme. S masem. Zkuste najít konzervu bez alergenů :(
Ohodnoceno: 3x
 
Od: ben®
Datum: 03.07.16 09:28
avatar

Dobrý den, ty ovesné vločky mohu (obecně jako stravu) pro pejska také doporučit. Je to levné, pejskům to chutná a příprava je rychlá. Kupoval jsem normální "lidské" v potravinách. Stačí je mírně povařit s vodou + např. kousek psí konzervy. Hlavně je nepodávat moc horké, protože pes hltá. Jo, a jsou i dobré na srst. Zdravím!


doplněno 03.07.16 09:45:

72mona3 - nemusí to být konzerva, ale mělo by tam být "něco", co pejsek má rád (a maso je dobrá volba).


doplněno 03.07.16 16:24:

Tazatel uvádí, že pejska vidělo již několik veterinářů, mají různý názor a nic nepomáhá. Řekl bych, že důvod = blecha napadl alespoň jednoho z nich (to napadne i laika, když se pes drbe).

Jedině, že by to byla blecha lidská, která na psa nejde .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.16 09:57
avatar

Víte s naprostou jistotou, že nemá blechy? Nebo je nedávno neměl? Někteří jsou velice alergičtí na bleší kousnutí.


doplněno 03.07.16 16:45:

Bene, to je dost dobře možné, ale možné je i to, že veterinář předpokládá, že páneček dobře prohlédnul, že se zablešeným psem do ordinace nepůjdou. A alergie na bleší kousnutí bývají ošklivé.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.07.16 12:39
avatar

To s blechami je pravda. měla jsem čubinku, kříženku a ta se neustále drbala, až si oškubala celá záda do krve. Doktor po řadě vyšetření řekl, že je ALERGICKÁ NA BLEŠÍ SLINY! V životě jsem to neslyšela. A že pokud bude mít třeba jen jedinou blechu, situace se nezlepší.

Pravidelně jsem ji koupala, odblešovala, i když se jednalo třeba jen o 1 - 2 blechy. Na čas to bylo v pořádku. Ale pak zase, většinou při procházce se Betynka potkala s jiným psem a bleška prostě přestoupila "na jiný přípoj". Táhlo se to střídavě lepší a horší až do její smrti.

A ty vločky? Lékař mi doporučoval psovi střídat kolínka, rýži a občas přidat právě ty vločky, vařené. Do toho jeho žrádla,. je to prý pro ně zdravé. Pes /labrador/ byl neustále při chuti, ale jakmile v míse uviděl vločky, bylo po apetýtu. Nechal to stát a smutně se na mě podíval, jako by chtěl říct: Když sis tohle uvařila, sežer si to taky sama. Vločky jsme prostě do něj nedostali. :) Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.16 13:09
avatar
Blechy by mít neměl je to pes domácí gaučový udržovaný
Datum: 03.07.16 13:57

Dobrý den,
pejsek je krásnej. Náš pes se taky pořád drbal na zádech a packách si vykousala až do krve. Veterinářka nám dala vždy Prednison, kterej na měsíc zabral a pak to začlo na novo. Prednison je pěkný svinstvo - může psovi úplně zničit nadledvinky a tak jsme změnili veterináře. Nová veteřinářka nám doporučila udělat testy na alergii, trochu dražší (2500), tak jsme do toho šli a zjistilo se, že čubina má alergii na veškeré obiloviny, sóju, mléko, lososa ...
Teď krmíme speciálníma granulema od Royal caninu jako dobrotku dostává pouze sušené maso a je klid.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.16 16:07
avatar

Moje Dorotka je pes nesmírně udržovaný a postelový a blechy občas má. A víte od koho? Od takových udržovaných domácích gaučáčků, kdy pánikům ani nenapadne, ža by blechy mohly být. Ani ve snu! A pak také z trávy, kde blechy vytrousili ježci, myši a veverky. Koncem podzimu blechy vymizí. *hej* Koukněte do kožichu, nejlépe mezi lopatky a nad ocas. Do slabin a za uši. Když tam najdete zrníčka, jako lógr z kafe, která po namočení zčervenají, pak jsou to bleší hovínka. Také si vezměte brýle a koukněte na gauč a na deku, na které se povaluje. Ale to rychlé drbání a vykusování, to jsou jasné blechy. Bacha! Když se přemnoží, dostat je pak z gauče a z koberce, to je malá tragedie.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: annaa
Datum: 03.07.16 19:54

Jestli nemá žádnou vyrážku a drbe se celoročně, tak to možná nebude přímo alergie, ale jen potravinová intolerance.

To znamená, že nedokáže správně strávit některou složku v potravě. Nejčastěji to bývají právě ty obiloviny, protože pes je masožravec. Ale může to být cokoliv, co přidávají do granulí. Můžete to snadno zjistit vylučovací metodou. Dávejte mu jenom maso a vnitřnosti. Jako přílohu jen zeleninu nebo brambor, protože někteří psi nesnesou ani tu rýži a ovesné vločky. Hlavně nedávejte žádné kupované pamlsky, to bývají nejsilnější dráždidla. Ani piškoty ne.

Až drbání ustane, můžete zkusit přidat jeden druh přílohy. Jestli právě toto nesedne, poznáte už za pár hodin, drbat se ale bude následně ještě několik dní. Na granule bych přešla teprve až budete vědět co může a co ne. Citlivějším pejskům se vyplatí dávat v jedné krmné dávce jen jeden druh masa, protože tak se jim to lépe tráví. I to splňuje jen málokterá značka granulí.

Můj pes se drbal 3 roky a vetové také nevěděli, chtěli ho cpát kortikoidy. Změna stravy ho spravila, má teď krásnou srst a nedrbe se.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.07.16 21:48
avatar

K dobrým radám, které zde zazněly, bych doporučila ještě vyzkoušet změnu šampónu a jeho opravdu dobré opláchnutí. Máme stejný problém, taky nevíme o co jde. Vet. řekla, že má alergii na blechy, ale když jsem ho začala oplachovat po šampónu já, místo manžela, tak se to zlepšilo. Jednou byl celý rudý, tak jsem ho ostříhala do hola a natřela měsíčkovým krémem a přestalo to. Možná v tom hraje roli více faktorů najednou, blecha, alergie na blechy, strava, alergie na krmení, i šampón. Je to běh na dlouhou trať.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.07.16 11:06
avatar

To ostříhání, to není vůbec špatný nápad. *palec*Obrázek je ilustrační *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.16 00:34
avatar

Paráda!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 10.07.16 14:03
avatar

měli jsme dávno "voříška" moc se drbal i bez blech...doktor řekl, že je poteba mu vymačkávat žlázku pod ocáskem...sem se divila, jde to špatne, nechali jsme to na doktorovi

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.16 14:14
avatar

A co alergie na prostředek ve kterém se ta deka pere?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.