Vychova psa

Od: Datum: 02.07.16 20:50 odpovědí: 10 změna: 04.07.16 15:48
dobry den, mam fenku z utulku je asi 8 mesicu stara. Je sikovana ale pov el le me ji dela velike potize. Nechci ji mit porad na voditku atk ji i poustim ale nikdy si nejsem jista jestli na zavolani prijde. Proste jednou poslechne a pak ne a jeste horsi je kdyz potkame jineho psa. Vim ze se stim da porad nwco delat ale uz nevim co. Zkousela jsem snad vse. Prosim poradte. Dekuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.07.16 20:57

zdravím, najděte na internetu psí psycholog Rudolf Desenský a tam se dozvíte co dělat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.16 21:44
avatar

Je to hodinka, co jsem četla o pejscích v útulku. A co má dělat páníček, když nového pesana přiveze, jaký je postup. Nic tak super jsem ještě nečetla, až na ty stránky, ty už super nejsou a kdo má rád psy a je útlocitný, ať na ně nechodí. To by člověk nevěřil, čeho jsou někteří lidi schopni. Poslala jsem jim nějaké peníze.

Ještě jsem si říkala, že určitě článek tady na poradně použiju a netrvalo to dlouho.

Takže podívejte se na stránky domova pro psy u Poděbrad, kde se dávají dohromady odebraní, týraní psi z množíren, nebo po úmrtí majitele a jiné.

Jmenuje se to ,,Toulavé tlapky,,. A článek mají perfektně vypracovaný:

-jak zvládnout nového pejska a předejít vrácení do útulku-

prostě nepolidšťovat a zřejmě ani z vodítka nepouštět, leda až po cvičáku..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.07.16 22:45

Je ještě malá aby poslouchala na slovo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.16 22:59

Musíte být pro čubinu zajímavější než vše v jejím okolí. To docílíte pamlsky. Do kapsy dejte něco, co má ráda (mě se osvědčil tvrdý sýr na malinké kousky nakrájený). Zavolat, pochválit, odměnit pamlskem, nepřekrmit.


doplněno 03.07.16 15:14:

Bimbam, co říká nebo bude časem říkat krční páteř 7 kg psíka na tažení 20 m šňůry. Asi nic moc způsob pro jeho zdraví.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.07.16 15:29
avatar

Přiznám se, že na tuto otázku neumím odpovědět. Respektive nevím, co by to s páteří dělalo, kdyby to tak mělo být dlouhodobé. V prvních týdnech a měsících to ale bylo rozhodně potřeba. Musela jsem volit mezi naučením přivolání k noze a nebezpečím, že ho, od cikánů naprosto nevychovaného, při některém z úprků přejede auto nebo vlak. A protože se dlouhé vodítko na výchovu opravdu osvědčilo, nosil ho postupně prověšené a později jen tahal za sebou, aby bylo možno to v případě nutnosti přišlápnout. Schválně jsem vodítko teď vážila, je to cca 30 dkg. Je to moc tahat za sebou 30 dkg? Nevím. Co vím, je, že už se pomalu obejdeme bez tohoto vodítka. Prostě ta výchova zabírá. A radu jsem vyčetla na stránkách R. Desenského.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.16 15:47
avatar

Bimbam, už tady jednou byla velká diskuze na téma navíjecí vodítko, jojo. Bylo na mě naštvaných několik rádkyň, ale stále si to myslím. Zvláště pak, kdy jsem dala řeč s mladou ženou, která na něm vychovala a pak vodila amerického staforda, nějakých 40 kg živé váhy. ;) Je potřeba naučit nejen psa, ale i svůj palec na brzdě vodítka.

Vodítko se kupuje podle váhy psa. Příliš velký, péro v něm strhne, malý na velkém vodítku příjde o hlavu, při velmi silném a rychlém navíjení.


doplněno 03.07.16 16:49:

Bimbam, pohledám, ale teď už Dorka přešlapuje a kouká na mně. Až budu mít čas, najdu. Slibuji. ;)


doplněno 03.07.16 17:57:

bimbam, už notnou chvíli hledám a nedohledala jsem se. Tahle, vášnivá, diskuze byla u jiného problému. Ale když v archivu pohledáte pod heslem pes táhne, najdete i jiné rady a zkušenosti s nimi. Také pod flexi vodítkon něco je. :) Hezký večer přeji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.16 16:21
avatar

Uvítám odkaz na tu diskusi sem, nebo do vnitřní pošty. Osobně nemám navíjecí vodítka moc ráda, respektive nepotřebovala jsem zatím využívat jejich hlavní výhodu. Louky a pole nám kousek od domu. Tam si vždy pejsci běhávali volně. (Ten nový se to také naučí.) A na cestu ulicemi beru symbolické textilní voditko, tam není potřeba a vlastně není ani vhodné, aby byl pes daleko od majitele. Ale navíjecí vodítko doma mám, zřejmě velmi slaboučké. Pérem psa zastavím, ale rozhodně navíjením nepřitáhnu. Při současné výchově se mi neosvědčilo. Nejvíc se mi při útěku a neposlušnosti osvědčilo přišlápnutí vodítka a přitažení psa.


doplněno 03.07.16 18:12:

Babko z OV, děkuji i za ochotu hledat, určitě si archiv projdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.16 05:36
avatar

Mně se na naučení přivolání osvědčuje vodítko dlouhé 20 metrů. Tuším, že se jmenuje stopovací, stálo necelých 300 Kč. Pes má poměrně dost prostoru na to, aby se proběhl, a já zase možnost přivolávat ho z větší dálky. Přivolám, přijde, dostane dobrůtku. Nepřijde - cuknu s vodítkem. Pes časem pochopil, že vzdálenost těch asi 20 metrů ode mě na všechny strany je pro něj bezpečná, že úprk do dáli je pro něj nepříjemný, protože čím větší rychlost, tím nepříjemnější je pak jeho pocit z prudce napnutého vodítka. Nevýhoda tohoto vodítka je, že se někdy zamotá do keřů. A pak jsou tu v mém případě úsměvy lidí, když vidí pejska o váze 7 kg na policejním vodítku.

Jednou, krátce poté, co jsem si ho z útulku vzala, mi utekl v Praze. V prostředí pro mě naprosto neznámém našel díru v plotě na psím hřišti. Chytil mi ho bezdomovec. Jakou fintu použil, mi neprozradil, ale radil, že první tři měsíce do z vodítka nesmím vůbec pustit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.16 10:13
avatar

Bess, u tvé psinečky jsou problémy dva. 1. Nikdo čubinku nikdy necvičil. Můžeš dát povely jaké chceš a ona ti určitě ráda vyhoví, ale ona ti nerozumí. Je to jakoby na tebe mluvil Japonec, něco po tobě chtěl, dával ti za to pamlsek i zařval by na tebe. Stejně mu nebudeš rozumět. Pohledám ti a dám nějaký návod, ale musíš vědět, že je to práce na dost dlouhou dobu. Klidná, laskavá, důsledná, ale dlouhá. Někdy to vypadá, že pes ne a ne a nerozumí, ne ane a nechce. Chce to trpělivost přímo andělskou. Příjde chvíle, kdy ona pochopí a udělá to, co chceš. http://www.vycvikpsa.cz/articles/000016.shtml

http://pejsek55.blog.cz/0808/…volani-lehni-stekani-na-povel

2. Druhý problém je v tom, že je to odrostlejší štěně, nevycválaný puberťák, plný hormonů. Navíc, nikdo s ní nikdy neúpracoval. Ráda ti vyhoví, ale musí ti nejen rozumět a musí dokázat zvládnout i sebe. Podle toho, jaký temperament má v sobě po předcich. Jen pamatuj: http://www.kklety.cz/clanky-1/psi-prosba/

Prosím tě, pohlaď ji za mně a nikdy neztrácej trpělivost!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.07.16 15:48
avatar

Už zase! Vypisujeme se a tazatelka ani nenakoukne, aby si přečetla. A ne tak, aby štěně vychovávala systematicky! Když to není hned, není to ono a pryč od toho. Kruci! Štve mě to! *zed*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.